Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lehetséges 4 hónap alatt...

Lehetséges 4 hónap alatt összehozni egy könyvet?

Figyelt kérdés
A tervek megvannak, már csak az a teljes iromány hiányzik amit kiadó elé lehetne fordítani.

2012. máj. 16. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a személyes rekordom 28 nap, úgyhogy 4 hónap alatt tervekkel szerintem simán meg lehet írni. :)

2012. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolok,hogy nem egy dokumentum filmeben hallottam,hogy híres íróknak pár évükbe is beletelt a siker könyv megírása,így elképzelhetetlennek tartom a 4 hónapot.

Pl: J. K. Rowling mesélte,hogy éveken át megvolt neki az egész,de sok idő kellett míg végre kiírta magából úgy ahogy ma olvassák sok millióan.

Leslie Lawrence mesélte,hogy egy könyv ötlete már régen meg van neki,de előtte sokáig végez háttérmunkákat,és mire a könyves polcokon van a könyve el is telt 1-2 év.

Stephen King szerint egy jó könyv megírásához idő kell.

2012. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De ha csak amatőr iró szeretnél lenni,és csak magad és rokonaid örömére tervezed az írást akkor elég lesz a 28 nap és a 4 hónap is.
2012. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Komolyat szeretnék összehozni. És olyan témában amit eddig senki sem írt meg tudomásom szerint.
2012. máj. 16. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:

A NaNoWriMo verseny egy hónapos könyvírással játszik, és nem kevés ember teljesíti (persze azért hogy az értékelhető rgény legyen a végén, kell egy előzetes vázlat). Ha tudsz írni, menni fog. Nemere nagyjából két hét alatt cakkumpakk végez egy ötszáz oldalas nagyregénnyel és már tervezi a következőt.

Pár apróság kell ahhoz, hogy igazán gyorsan összehozz egy regényt:

1. vázlat (lehetőleg teljes)

2. ötlet a különféle, vázlatban nem feltüntetett részekhez

3. a stílus (kiforrott, biztos kézzel vezeted, nem állsz le gondolkozni minden mondat után egy órát)

4. elhivatottság (hogy te most megcsinálod)

5. szabadidő (meg egy jó feleség/bejárónő, aki főz, mos, takarít rád).


Ha bármi nincs meg, akkor necces. Egyébként 100 nap alatt is lehet könyvet írni egy angol útmutató szerint, de még nem láttam olyat, akinek sikerült volna. (Az útmutató szerzőjének sem.)


[Személy szerint a négy hónapot nem trtom olyan őrülten kevésnek, két hónap alatt igen sok ismerősöm írt már regényt. És nem egyet ki is adtak. Bár... volt, amit nem kellett volna. De a megállapodás kötötte a kiadót is.]

2012. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Katus99 ***** válasza:
Szerintem mindenképpen próbáld meg. Ha gyorsan és jól írsz, menni fog.:))
2012. máj. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást :) És a válaszokat is mindenkitől.
2012. máj. 18. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!