Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Eltölthetek egy egész napot...

Eltölthetek egy egész napot egy könyvesboltban ha nekem úgy tetszik?

Figyelt kérdés
Egy idő után nyilván kellemetlen lesz a dolgozók és az én számomra is, de ettől eltekintve volna joguk kidobni? És olvasni mennyire szabad meg nem vásárolt könyvet? Vagy ezek csak efféle etikett-béli szabályok?

2012. máj. 18. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha bemész, és kiolvasol nyolc könyvet, aztán vásárlás nélkül távoznál, akkor bizony nagyon csúnyán néznének :D


De amúgy ezt csak a bolti szabályzatból tudhatod meg, szerintem van erre is valami kitétel.


Ha nincs, akkor maximum az lesz a vége, hogy soronként jön egy alkalmazott, hogy "Elnézést, segíthetek?"

2012. máj. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekiállsz olvasni, vagy feltűnően sokat vagy egy helyen előbb-utóbb megtalálnak a biztonsági őrök is, akik szükség esetén kikísérhetnek (ha pl. azt hiszik, el akarsz lopni valamit). De ahogy én tudom, jogod van egy egész napot ácsorogni egy könyvesboltban, a rendőrség nem vihet el. :)

Vásárlás nélkül kiolvasni valamit... biztos, hogy van rá szabályzat, mikotól számítanak sérültnek egy könyvet, amit a vevőnek ki kell fizetnie, mint okozott kárt. Úgy nem lehet olvasni, hog ne törd meg egy picit a gerincet, szóval ha zavarja őket, simán kifizettethetik veled... gondolom. (De ez azért kukacoskodás mindenki részéről.)

2012. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fognak. Én múltkor 3 órán keresztül voltam bent olvasni (és még könyveket is ejtettem a földre véletlenül), de magasról tojtak rám. Foglalkoztak ők is a maguk dolgával.
2012. máj. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Mennyél a tescoba... minden nap jöttek az emberek, szépen lecsücsültek a polcok aljára, elolvasták a napi újságot, meg folytatták a könyvet, amit tegnap félbehagytak... Sőt, még olvasószemüveget sem vittek, ott voltak a szemüvegek a könyves osztály mellett... csak nem vágom, h a cimke miért nem zavarta őket.
2012. máj. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. a múltkor én is bementem elolvasni egy vékonyabb (kétszáz oldalas) könyvet, amiből csak egy példánya volt a könyvesboltnak, de megtört borítóval. Eredetileg megvenni akartam, de tudom, hogy nem adták volna olcsóbban, csak, mert sérült, ezért elolvastam. Engem egyébként az zavar, hogy ha keresek egy könyvet - nem akarom még megvenni, mert épp nincs rá/mást veszek/stb - akkor annyira közel állnak hozzám, nehogy lopjak vagy valami. Én életemben nem loptam még könyvet, könyvtárból sem, sehonnan! Igaz, ez kívülről nem látszik. Mondjuk az, hogy egész nap ülsz egy zsámolyon és bújsz valami vastagabb könyvet, feltűnő. Néha tegyél egy kört, és nézz meg más könyveket is! Én olyankor el szoktam menni a receptkönyvek és az ajándékkönyvek (ez utóbbiak hidegen hagynak) felé.
2012. máj. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

A saturnba se ülsz be egész nap x-boxozni, vagy zenét hallgatni.

Olvasásra a könyvtár való.

Csak nem dobnak ki, de szerintem nem illik.

2012. máj. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tény, hogy olvasásra a könyvtár való, ellenben a könyvtár nem vesz meg minden könyvet, és vannak olyan könyvek, amik túl vékonyak a vaskos árukhoz képest. Azokat (száz oldalig) én is boltban olvasom el, mert nincs pénzem olyan könyvre, amit fél óra alatt el lehet olvasni, de ugyanannyiba kerül, mint egy 300 oldalas másik. Szerencsére engem még nem zavartak ki sosem, mert vásárolni is szoktam, és gyakran többfordulós nézegetés előzi meg, mielőtt veszek egy vagy két könyvet.

Én mindig beleolvasok a megvásárolandó könyvbe, mert lehet, hogy jó a borító vagy hangzatos a cím, de a könyv nyelvezete rossz vagy a történet unalmas. Úgy pedig pénzkidobásnak tartom a megvásárlását. Úgy kb. húsz oldalt szoktam a boltban elolvasni a könyvből, mert az alapján már tudok véleményezni, hogy érdemes-e. Persze vannak kivételek, mint a különféle sorozatok részei, mert ott már vannak tapasztalataim. Dragon Lance-ot vagy Fekete István sosem olvasok boltban, mert tudom, hogy jó.

2012. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám épp tegnap "vallotta be", hogy az egyik bevásárlóközpont könyvesboltjában épp nézelődött, aztán levett a polcról egy Ulicaja novellákat tartalmazó kötetet, és a legteljesebb nyugalommal elolvasott három novellát belőle. Sajnos az eladó végig ott állt mellette és az óráját nézte, ezért nem mert többet.
2012. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!