Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A SzJG-ben mi a jó? Csak...

A SzJG-ben mi a jó? Csak nekem nem nyerte el a tetszésem? Véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Személy szerint nem tetszett, semmi sem hasonlít benne a mai fiatalokra. Kezdve ott hogy a Reni korúak nem a Sims-szel, és a High School Musicallal töltik az idejüket. Még a fiatalabbak is eljárnak szórakozni esténként, kipróbálták már az alkoholt. Ennek ellenére a könyvben a fiúk is (akik hamarabb kipróbálnak több dolgot) csak játékokkal szórakoznak, stb. Elolvastam az első pár könyvet, de gyakorlatilag csak arról szól, hogy Reni minden nap szinte ugyan azt csinálja, és nyavalyog Cortez után, ami valljuk be enyhén unalmas. Szóval TI mit szerettek benne, mi fogott meg?

15/L



2012. júl. 16. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem attól még, mert Reni nem rázza a fenekét a közeli diszkóban lehet érdekes, tartalmas élete... A Szent Johanna Gimiben tizenkét féle személyiséggel ismerkedhetünk meg a Reni osztályából. Vannak akik PSP-nek, Andris és Robi, vannak akik sims-eznek Reni és Virág (még a felnőttek is szoktak a sims-szel játszani), vannak akik komolyabbak, mint Arnold és Kinga, vannak akik bornemisszaként is menők, vagányak és példamutatóak, mint Cortez, Ricsi és Zsolti. Egy 96 fős iskolában mi más történhet? Kell pár ember akik a menők és kell olyan is mint Karcsi, a béna, Harry Potter gyerek. Ha Zsolti vagy Cortez elkezdene inni, az iskola többi diákja is elkezdené ezt az életmódot, és Cortez és Ricsi érezve ezt a felelősséget inkább Bornemissza életet él! És lám! Boldogan! Az SzJG a mai nyominak nevezett lány naplója. Persze egy normális, elit iskolában, mint a Szent Johanna a diákok nem a diszkóba járnak sört vedelni, rázni a nem rég plasztikázott melleiket és nem feküdnek le más ágyába miután elszívtak pár tucat kokaint. Persze ha erről szólna izgalmasabb lenne, de képzeld ezek nélkül is le lehet tölteni a kamaszkort egy jó osztályközösséggel. Ne a könyv gondolkodjon helyetted, ha nem nézz a mélyére gondolkodj el egy kicsit az adott helyzeteken, szituációkon és akkor talán rá jössz miért is jó ez a könyv.
2012. júl. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Minek győzködnünk? Hogy lerontsd a válaszok hasznosságát? Ha nem tetszik ne olvasd!

Ízlések és pofonok!

Kinek a pap, kinek a paplan...

2012. júl. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szégyen (!), ha valaki 14-15 évesen megy rázni a p*csáját a diszkókba. Amúgy ők is elmennek, a 6. kötetben, 17 évesen. De lelépnek hamar, mert hát se a zene, se a stílus nem az ő világuk. De vannak akik járnak bulizni, egy akkori kilencedikes is. Ez mind kiderül a hatodik kötetben. Abban egyetértek, hogy annyira nem reális, de a könyvek haladtával már egyre reálisabb.. És sok mindenkinek azért tetszik a könyv, köztük nekem is, mert maga a történet meg helyén való! Nincsenek vámpírok, csak a valóság. Könnyű azonosulni a karakterekkel, mert átérezzük a dolgaikat.
2012. júl. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Számomra még az is érdekes, hogy ugye az szjg egy magánsuli. Oda elvileg CSAK JÓ TANULÓK járhatnak! Olyanok nem, akik megbuknak...

Oké, én értem, hogy így érdekes a könyv, mert ők a legrosszabb osztály, meg stb., de ez nem valósághű!

2012. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nekem is megfordult a fejemben, de az Alapítványi sulik általában fizetősek. És ők a II. kerületben laknak, ami Bp.-nek igencsak gazdag kerülete. Tehát eltudom képzelni, hogy kellett fizetni a sulinak. Illetve manapság simán felvesznek pénzzel az ilyen helyekre.
2012. júl. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én tudok nagyon sok Reni korú lányt aki Simsezik és High School Musical-t néz.Elvégre a HSM is tiniknek készült.És egyetértek az előttem szólókkal, hogy Reniék nem mennek el discóba 15-16 évesen és táncikálnak, mint egy rossz k***a.És igaz, hogy sokat nyavajog de vannak érdekes részek és az 5-be 6-ba és a 7-be már összejöttek és tök érdekes.Meg a 4 közepén/végén már próbálja elfelejteni.
2012. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!