Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek antikvár könyvet...

Szerintetek antikvár könyvet ajándékozni "ciki"? Inkább vegyem meg újonnan?

Figyelt kérdés

2012. szept. 20. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha jó állapotban van, és az illetőt érdekli, akkor nem ciki.
2012. szept. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha aki kapja, örül neki, természetesen nem ciki.
2012. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy kinek akarod adni a könyvet és hogy milyet. Pl.: Ha egy rokonodat szeretnéd meglepni egy olyan művel, amiről tudod, hogy már csak antikváriumokban találhatóak akkor szerintem nyugodtan megteheted, nem ciki. Emellett még ha az illető könyvbarát akkor szinte biztos, hogy értékelni fogja a régi akár első kiadásos könyvet. Viszont vannak olyanok akik új könyveket sem szeretnek kapni, mert pl nem szeretnek olvasni.
2012. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami olyan könyvet ajándékozol ami nehezen hozzáférhető, akkor kimondottan jó ötlet.

Akik szeretik a könyveket, soknál az antikvár származás esetleg még előnyt is jelenthet.

2012. szept. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van olyan opció, hogy újonann is megveheted, akkor az talán jobb, mert egy új könyvnek mindenki örül, míg az antikvár néha lutri (főleg a netes rendelésnél... a "jó állapotban van" jelentheti azt is, hogy félrenyomták 100 oldalát, de a kötés tökéletes). De nem ciki, semmiképpen sem.

Viszont te tudod, milyen könyv, ki kapja, elfogadná-e antikvárban is. Én is sok antikvár könyvet kaptam, szeretem őket, nem éreztem kellemetlennek. (Az egyik viszont a fentebb említett hibával került hozzám. Abból csere lett. De ez nem az ajándékozó hibája volt.) Nagyon sokat nem is lehetett boltból beszerezni. Viszont vannak olyan kiadványok - színes képeskönyvek, albumok, egyes puhakötésű könyvek -, amiket nem jó ötlet antikváriumból beszerezni.

2012. szept. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Knapp válasza:
100%

Ha az ajándékozott is vásárol antikváriumban, akkor biztos nem ciki.

(Ha meg sznob, akkor az meg neki lesz kellemetlen. hehe)


Onnan is meg lehet közelíteni, hogy ha szívből adod egy hozzád közelállónak, meggyőződéssel arról, hogy a könyv tartalma maga remek ajándék, akkor az egy rongyosra olvasott kötet is lehet.

Ha ez inkább felszínes kapcsolat, amikor "illik", "muszáj" valamit adni, akkor csillogjon az a borító!

2012. szept. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!