Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lenne egy kérdésem. Nem...

Lenne egy kérdésem. Nem tudtok esetleg Darren Shanről véleményt mondjuk egy irodalmár szájából? Ha nem tőletek is jó? Vagy esetleg nincs köztetek egy bölcsész, irodalmár aki szereti őt? :D

Figyelt kérdés
az irodalom tanárom kérte hogy szerezzek véleményeket mert ő nem igazán hiszi hogy mondjuk egy felvételire jó ezt beírni mert az irodalmárok nem igazán szeretik a fantazit, hát oké, jó de én szeretem.

2012. nov. 25. 16:31
 1/5 A kérdező kommentje:
tőletek is jó!*
2012. nov. 25. 16:33
 2/5 Dorka :)) ***** válasza:
Nagyon jó író ! Nagyon forulatos regényeket ír, igalmasak a könyvei, jól fogalmaz, egyedi stílusa van, E/1-ben írja a könyveit... én nem vagyok e tanár se bölcsész csak egy 13 éves lány, úgyhogy nem értek nagyon hozzá de Darrent Shant azt imádom nagyon :DD
2012. nov. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. nov. 27. 12:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos igen,tényleg nagyon jól használja az E/1 számú elbeszélést.Ez valóban az egyik legnehezebben kezelhető nézőpont,mégis,ő olyan természetesen használja mintha kutyafitty lenne.Egyszer sem szegte meg a nézőponti szerződést.

Nem használ nyelvtörőket,sem oldalnyi hosszú részletes leírásokat,az írásmódja egyszerű,letisztult,és nagyon dinamikus.Egy mondatban képes tökéletesen érzékeltetni azt amit akár oldalakban is lehetne részletezni,és ez így van jól,tekintve azt hogy a nézőpont ezt kívánja meg.Ennek az egyszerűségnek köszönhetően nagyon könnyen fel tudjuk építeni vizuálisan Shan világát,másrészt teremt vele egyfajta jellegzetes hangulatot,ami végig az olvasóval marad.Sokkal inkább a történéseken van nála a hangsúly mintsem a külalakon.Ezért jó ez a dinamikus írásmód,a történetet nem

"akadályozza" semmi,folyamatosan halad előre az elbeszélés.

A karakterek érdekesek,és jól megformáltak.Mindig érzékelhető a jellemfejlődés,amit gyakran észre sem veszünk,és ez én véleményem szerint zseniális.Nem zúdítja a változásokat a nyakunkba,nem dramatizálja túl a karaktereket,hanem szépen lassan alakulnak,formálódnak,észrevétlenül,mint a való életben.A gondolataiknak súlya van,azokból érzések lesznek,és ezek is tettekre sarkallják őket.A tetteiknek pedig következményei vannak.Gyakran fatálisak.És ez még egy nagyon jó pont az írónak,a szereplők hibát hibára halmoznak,és ezeknek meg is lesz a "gyümölcse"

Még egyszer,akárcsak a való életben.Ide tartozik az is hogy a kedvenc karakterünk nem biztos hogy túléli a következő részig:D Ezzel is azt hivatott jelezni,hogy vannak dolgok amiket nem tudunk irányítani,hogy semmi sem örök,és nem cövekelhetünk le egy szerettünk elvesztése miatt,tovább kell lépnünk mert helyettünk élni senki sem tud.Nem halhatunk velük.

A történetei csavarosak,mikor azt hinnénk hogy tudjuk mi fog történni,már csak azért se az fog:)

Jól át vannak gondolva a sorozatok,tudatosan vannak kiépítve,az író tudja hová akarja juttatni a szereplőket,hogyan,miért,mikor(Pl.:A Vámpírkönyvek vége)nem csak ír a vakvilágba.

Összességében én az egyik legrealisztikusabb fantasy írónak tartom őt,nem kertel,nem tétovázik,ha valami megtörténik azon nem lehet változtatni,maximum a jövőn javítani,nem kíméli a szereplőket,mindenkinek egyenlő szenvedésadag jut,és ha valaki hullámvölgybe kerül,jobban teszi ha kikecmereg onnan.


Remélem még aktuális a kérdés,és ha igen,segítettem valamit:D

2013. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!:)
2013. jan. 20. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!