Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok ezt a könyvet?

Elolvasnátok ezt a könyvet?

Figyelt kérdés

" - Asszonyom! Kér ön tolmácsot?

- Szeretnék magam válaszolni uram!

- Rendben! De ha szükség lenne rá, akkor szóljon. A tolmács itt lesz kéznél.

-köszönöm uram!

- Akkor kezdhetjük a tárgyalást ? Kérdezte Curtis bíró.

. Igen uram!

- Ügyészúr! Kérem kezdje el!

Ott ültem a bírósági teremben mint túlélő. Néztem az ügyész arcát, és azon gondolkodtam hogy vajon képes leszek-e végig csinálni.

-Kérem mondja meg a nevét. Hallom Dr. Paul Lancaster hangját.

- A nevem Miss Andrea Molnár.

- Ön nem angol, megmondaná honnan származik?

- Magyar vagyok,de Angliában élek, és dolgozom.

- Kezdjük az elején. Egészen pontosan 2011 április 2-tól.

Néztem az ügyész meleg barna szemét, és hirtelen minden emlék előtört.. Mintha tegnap történt volna. Pedig eltelt majdnem 1 év. Mégis a számban érzem a fájdalom ízét. Az orromban érzem a kín bűzét. Szinte ég a hátam, sajog a testem. Ránéztem Fatimára aki félszegen rám mosolygott. Láttam a szemében hogy ő is fél, akárcsak én. De túléltük, és most itt vagyunk, hogy elmondjuk az igazságot. Fatima nem suttogott, nem mondott semmit, csak bólintott egyet.

- Hétfői nap volt, Olyan szépen sütött a nap. Éppen mentem a munkahelyemre, amikor egy nő megszólított. Egy címet mutatott nekem, hogy megtudnám -e mondani merre van. De mielőtt bármit is mondhattam volna hirtelen hátulról elkapták a nyakamat, és elájultam. Arra eszméltem hogy egy pincében vagyok.

- A nő aki megszólította. Látta már régebben is? Most látja?

- Soha nem láttam előtte. Igen, itt van a teremben. Majd rámutattam a vádlottak padján ülő nőre. Arra a nőre aki a férjével együtt több hónapon keresztül kínzott, és megölt másokat.

- Meséljen a pincéről. Kérem.

- Amikor feleszméltem egy hideg pincében voltam. Kevés fény volt, mert a pinceablakot feketére festették, így alig jött át a fény. A hajamnál fogva rántott fel a pasas, és rögtön bilincset rakott a csuklómra, és a lábaimra. Majd a falba rögzített vaskarkára bilincselt.

önkéntelenül is megdörzsöltem a csuklómat ami még mindig viseli a szoros bilincs nyomát.

- Első amit észrevettem hogy nem vagyok egyedül. Több nőt láttam szintén falhoz bilincselve vagy a régi vaságyhoz. 12-an voltunk.

12 ember. Az emlékek hirtelen feltörtek. A szemem könnybe lábadt. Eszembe jutott Shannon. Aki legutoljára halt meg. Aki túlélte a kibelezést, aki a karjaimban haldoklott. Könyörgött hogy jegyezzük meg a nevét, és ha túléljük mondjuk el a családjának,hogy szereti őket. Vagy ott volt Carol. Aki biztatott minket. Aki erőt adott nekünk. Aki igyekezett a kínt, és a fájdalmat elűzni. Esténként énekelt nekünk, és már az elején a fejébe vette hogy megtanít angolul.

Szép sorban előjöttek a többiek arca is. Némán sírtam. Láttam Fatima is a könnyeit törli. Ő is emlékezik.

Síri csend lett, csak az én halk zokogásomat lehetett hallani a teremben.

Curtis bíró szelíden megfogta a kezem.

- Asszonyom, ha akarja itt megállhatunk egy kis szünetre."


2012. dec. 6. 21:25
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsánat. A dátum 2011.április 4-e lenne. Nem másodika.
2012. dec. 6. 21:27
 2/6 Keselyüstök ***** válasza:

Hát, nem tudom, számomra ebből nem sok derült ki, az egész leginkább egy Gyilkos elmék epizódra emlékeztet. De valószínűleg tovább olvasnám, érdekelne, hogy pontosan mi volt ez az ügy, mi volt a tárgyalás vége. Tehát nem rossz. Van azonban egy pár dolog ami számomra furcsa.

1. "- Akkor kezdhetjük a tárgyalást ? Kérdezte Curtis bíró." Az elbeszélői kijelentés(elnézést, nem tudom jobban megmagyarázni, ez nem az erősségem) elé gondolatjelet teszünk és kis betűvel kezdjük: "- Akkor kezdhetjük a tárgyalást? - kérdezte Curtis bíró."

2. "Az orromban éreztem a kín bűzét." Ez számomra értelmetlennek tűnik. A fájdalom íze még csak csak oké, de ezt még sosem hallottam így.

3. Ügyelj arra hogy megmaradj a kijelölt időben! Ne ugrálj ide-oda múltban és a jelenben.

4. "Hétfői nap volt, Olyan szépen sütött a nap." Én még személy szerint nem hallottam, hogy valaki így kezdjen egy vallomást. Így kicsit olyan mintha valami élménybeszámoló lenne, szerintem nem kell az oda. Esetleg úgy lehet hogy közben a nő gondolja, hogy "pedig olyan szép napnak indult!"

5."A nő aki megszólította. Látta már régebben is? Most látja?" "Azt a nőt, aki megszólította, látta már régebben is? Esetleg most is itt van/látja?" Lehetne inkább.

6. A pasas szó sem illik bele szerintem ebbe a környezetbe, főleg hogy ez most amolyan hivatalos dolog. A férfi helytállóbb lenne.

7. Ha némán sírt, akkor hogy lehetett hallani a zokogását? A kettő dolog között van egy pár árnyalatnyi különbség.


Fú hát, eléggé szőrszálhasogatósra sikeredett, ezért elnézést kérek. Na ez meg csak az én véleményem.:)

Egyébként tényleg nem volt rossz. Az eleje, a kisebb hibákat leszámítva nagyon is jó volt, tetszett. Olvasd még át, javíts, gondolt át és szerintem jó lesz ez.:) (És persze olvass sokat.) Hajrá!:)

2012. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Keselyüstök ***** válasza:
*Na meg ez...
2012. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 43 hibát számoltam össze, ha fél oldalon ennyi van, én tovább ugyan nem olvasnám egy alapos javítás nélkül.


Maga az írás kissé hatásvadász. Olyan érzés, mintha valóban egy filmet, sorozatepizódot írnál le, épp ezért nem valódi, nem életszerű.

Mi lenne, ha első körben arról írnál, amit te éltél meg? Gyakorolj! Előbb a valóságot - aztán keltsd életre a saját fantáziáidat!

2012. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a témával nincs semmi baj. Miért kellene mindenkinek arról írnia, ami már vele is megtörtént? Elég unalmas lenne az irodalom.

Hibák viszont vannak: vesszők hiánya, szóismétlés, számok.

Kezdetnek nem rossz, de sok javításra szorul. Alapvetően ezeket leszámítva, engem érdekelne a történet.

2012. dec. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem a témával nincs semmi baj. Miért kellene mindenkinek arról írnia, ami már vele is megtörtént? Elég unalmas lenne az irodalom."

Természetesen, ha valakinek elég élénk a fantáziája, de attól előrébb nem lesz a világ, hogy megnézem mondjuk a Doktor House szériát, aztán írok gyorsan egy regényt egy tapló diagnosztáról. :)

2012. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!