Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tetszik a történet?...

Hogyan tetszik a történet? Bírnátok egy ilyet? (Építő jellegű kritika is jó lenne)

Figyelt kérdés

Sárkányok mindig is voltak. Az emberek sokáig istenítették őket, de egy idő után hitük meggyengült. Hamarosan kiűzték őket a kontinensekről. A Föld összes megmaradt sárkánya egy elhagyatott szigetcsoportra menekült, ezek lettek a Sárkány - szigetek. A sárkányok feje Szerződést kötött az emberekkel, miszerint emberi lény nem léphet a szigetek partjára. A határok világosak.

Azonban egy Jóslat, egy hajón való találkozás a 21. században, egy különleges lány, é egy félvér fiú képesek megdönteni ezt az egészet? Mégis, mit terveznek a sárkányok? És mi köze ehhez a Kiválasztottaknak? A válaszért meg kell találniuk a többieket, ami nem lesz könnyű.


A történet csak a jéghegy csúcsa, már sokkal több rész van a fejemben.


Ja, és lehet, hogy elcsépelt de tudniillik 13 éves vagyok, lány. Jó lenne egy - két építő jellegű kritika, mert már nagyjából készen vagyok vele, de még vannak kidolgozatlan részek, események...



2013. jan. 3. 13:33
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Rajta vagyok :)
2013. jan. 6. 12:21
 12/36 A kérdező kommentje:
Írjam ki a folytatás tartalmát? :)
2013. jan. 12. 19:08
 13/36 anonim ***** válasza:

Igen! :D

Sőt nyithatnál neki egy oldalt, ahol elolvashatjuk akár az egészet :)

2013. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Na várj, először megfogalmazom... Reményeim szerint - és nem feltétlen interneten - teljesen elérhető lesz.
2013. jan. 13. 14:35
 15/36 A kérdező kommentje:

Szóval, a második rész előzetes... *szemszögváltás*


Földrengések szakították szét a Földet. Apró szigetekre. És Grönland sem úszta meg olyan könnyen. Családok szakadtak szét. De nekünk szerencsénk volt. Én, az ikertesóm, és a családom túlélte. Kutyaszánnal közlekedünk, és ez jól is van így. Azonban nemsokára mindez megváltozik. A Kiválasztottak nemsokára egyesülnek. Már négyen vagyunk. Négy a hétből. És a Jóslat birtokában szerintem ez nem is olyan rossz. És mi van a többiekkel? Őket is meg kell keresnünk. Ez a harc még el sem kezdődött.

2013. jan. 13. 15:40
 16/36 anonim ***** válasza:

Én sajnálom az E/1-et, szerintem ez nagyon durva korlátokat állít, és erősen befolyásolna.


Egyébként nem olyan vészesen elcsépelt, és lehet, hogy ha jól van megírva és tetszetős a stílusa, akkor neten én is olvasnám. Mivel nem műfajom, pénzt nem adnék ki érte, de ha megszólítja a korosztályodat, talán másoknál erre is volna esélyed.

2013. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 Bogi Varkonyi válasza:

Szuper, nekem nagyon tetszik!!

Én is 13/L vagyok, egyszer én is belekezdtem egy történetbe, először nagyon lelkes voltam, de a felénél abbamaradt..

remélem te nem jársz így.

Sok sikert hozzá!

2013. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon tetszik, a szövegbe beletűzdelt egyszerű tőmondatok csak fokozzák az egésznek a hangulatát. Az olvasott részletekből nem tudok semmibe sem belekötni. Ha a regényednek van egy izgalmas története, az már fél siker. Én a további munkádhoz annyit tudok javasolni, hogy folyamatosan olvasd újra a történetet az elejétől a végéig, mindig akadhatsz valamire, amit másként írnál le.


Pár évvel ezelőtt írtam egy rövidebb, ha nem tévedek körülbelül 200 oldalas regényt. Hasonló korban voltam, mint te most. A könyvnek nem várt sikere lett abban a körben, ahol azt közzé tettem, akkor úgy éreztem nagyon jó munkát végeztem, és büszke is voltam arra, amit létrehoztam. Nem is olyan rég, egy hónappal ezelőtt a kezembe akadt, és beleolvastam. Számtalan dolgot javítottam volna ki benne, és csak olvasás közben rengeteg minden jutott eszembe, amivel még ki lehetett volna bővíteni, amit át kellett volna benne írni. Akkoriban még nem igazán volt túl nagy mesélőkedvem, vagy talán gyorsan be akartam fejezni, hogy ki tudjam elégíteni a várakozók türelmetlenségét, akiknek már beharangoztam a születendő könyvemet... Nem igazán tudom eldönteni, talán egy kicsit mindkettő. Úgy vettem észre, hogy előnyömre és hátrányomra egyaránt változtam, mert, bár bőven tudok mesélni, de olyan szinten el tudok kanyarodni a témától, hogy a fantasy regényből a végén krimi lesz. Amint látod, megint teljesen máshova lyukadtam ki. Tulajdonképpen, annyit ajánlanék, hogy inkább legyen a könyvedben több információ, mint kevesebb. : )


Egyébként jelenleg egy krimin dolgozok teljes erőbedobással, ezt terveztem el életem eddigi leginkább kidolgozott művének. Még szerződésem is van, hogy be kell fejeznem, persze ez csak egy baráti ígéret, de ígéret szép szó... : )


Sok-sok sikert kívánok neked és minden vállalkozó szelleműnek, aki könyvírásra adja a fejét. Aki meg még nem, annak csak ajánlani tudom.

2013. jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

"A szemben fortyogó állati dühtől megrémültem. Pár másodperccel ezelőtt még az az aranyos srác volt, akivel sétálni indultam a fedélzetre. Most meg egészen úgy viselkedett... mint egy... sárkány."


És ez milyen?

2013. jan. 18. 20:28
 20/36 A kérdező kommentje:
*a szemében
2013. jan. 18. 20:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!