Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tetszik a történet?...

Hogyan tetszik a történet? Bírnátok egy ilyet? (Építő jellegű kritika is jó lenne)

Figyelt kérdés

Sárkányok mindig is voltak. Az emberek sokáig istenítették őket, de egy idő után hitük meggyengült. Hamarosan kiűzték őket a kontinensekről. A Föld összes megmaradt sárkánya egy elhagyatott szigetcsoportra menekült, ezek lettek a Sárkány - szigetek. A sárkányok feje Szerződést kötött az emberekkel, miszerint emberi lény nem léphet a szigetek partjára. A határok világosak.

Azonban egy Jóslat, egy hajón való találkozás a 21. században, egy különleges lány, é egy félvér fiú képesek megdönteni ezt az egészet? Mégis, mit terveznek a sárkányok? És mi köze ehhez a Kiválasztottaknak? A válaszért meg kell találniuk a többieket, ami nem lesz könnyű.


A történet csak a jéghegy csúcsa, már sokkal több rész van a fejemben.


Ja, és lehet, hogy elcsépelt de tudniillik 13 éves vagyok, lány. Jó lenne egy - két építő jellegű kritika, mert már nagyjából készen vagyok vele, de még vannak kidolgozatlan részek, események...



2013. jan. 3. 13:33
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
nekem nagyon tetszik! sok sikert hozzá! =D
2013. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
2013. jan. 26. 17:52
 23/36 anonim válasza:
55%
Nagyon jó, rettentően tetszik! Amint kiadtad, pls írd ki ide a könyv címét és azonnal indulok megvenni! :) 13 évesen ilyet kitalálni! A szüleid büszkék lehetnek rád! Én is írok könyvet, 14 éves vagyok, de én nem tudom leírni, mert ritkán van hozzá hangulatom... Sok sikert!
2013. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

13 éves létedre a helyesírásod rendben van. Ez eddig szép munka, ügyes, gratulálok.

Korrektül is fogalmazol, igaz, egy szinopszis alapján nem derül ki sok a fogalmazásodról. Mindenesetre eddig ez is rendben van.

A szókincs szintén alapvető eleme egy irodalmi műnek. Eddig nem sok mindent tudtunk meg a szókincsedről, így ezt egyelőre nem tudom megítélni.

De a történet, nos, mit szépítsünk, harmatgyenge. Nem, ez NEM jó alapsztorinak! Egyetlen esetben jó: ha valami falrengetően eredeti és frenetikusan kreatív módon írod meg. Maga az alapötlet ugyanis lapos és snassz, de egy igazán jó író a legbénább alapötletből is ki tud hozni egy jó könyvet. Szóval még nincs minden veszve, de a sárkányok, kiválasztottak, jóslatok, félvérek, különleges fiatalok és rejtélyes, elhagyatott szigetek témája lerágott csont.

2013. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos tudom, hogy ebben a műfajban lehet még újítani, és nem mondtam magamról, hogy fenomenális lennék.


Az kicsit furcsa volt, hogy a helyesírást a koromhoz viszonyítottad. Szerintem a helyesírás nagyon alap dolog, elsőtől tizenkettedikig ezt kalapálják a fejünkbe, no meg anélkül nehéz lenne egyáltalán elkezdeni. (Legalábbis reménytelen eset.) Azt írom, ami nekem és a - szűköcske - helyi "olvasókörömnek" tetszik...


Természetesen igyekszem egy picit elkanyarítani a kliséktől, de az ebből az ajánlóból még nem derülhet ki, és nem akarom leírni :) Az csakis az enyém.

2013. márc. 24. 16:49
 26/36 anonim ***** válasza:

Igen, látszik, gyerek vagy még, de ha te erről szeretnél írni, miért ne?


Bár én a reális történetekért vagyok oda.

2013. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik, én is 13 vagyok, csak fiú..:d


Bár én személy szerint nem nagyon szeretem a sárkányos könyveket, de attól függetlenül, jónak tűnik.

2013. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Köszi :) Én eléggé sárkányos vagyok, de nem lehet mindenki az... ez természetes.
2013. ápr. 19. 21:20
 29/36 anonim válasza:
Pont egy ilyet kerestem a könyvtárban... Én szívesen olvasnék ilyet! Sok sikert! 13/L
2013. máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Minden relatív. Egy 13 évestől ez jó.

Az már a kérdésedből is látszik, hogy tudsz helyesen írni és fogalmazni, így az első "próbát" máris kiálltad.

Írd meg, hajrá, én támogatlak. Kezdetnek ez egy teljesen jó alapötlet.

2013. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!