Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik az a könyv, ami bármi...

Melyik az a könyv, ami bármi módon megváltoztatta az életed?

Figyelt kérdés
Ami valami változást hozott, vagy ami után máshogy láttad a világot, vagy magadat.
2013. febr. 6. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nagy változást könyv nem hozott még, mert én eddig szórakoztató irodalmat olvastam csak.


De megszeretették velem az olvasást, ami azóta változtatott a hozzáállásomon a könyvekkel kapcsolatban, jobban értékelem őket :)

2013. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Őszintén? A Szent Johanna Gimi! Mondhat bárki bármit, hogy ilyen-olyan tiniregény, értelmetlen, hülyeség, stb, de szerintem ez megváltoztatott engem, jó értelemben, már nem akarok hasonulni a "nagymenőkhöz", nem játszom az agyam, és sokkal másképp tekintek magamra, mert ha kell, már meg tudom védeni magam. Én rengeteg mindent köszönhetek a sorozatnak, nagyon ajánlom!
2013. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

A saját történetem, amit könyvben is megírtam... Azt hiszem, mikor utólag újraolvastam, az volt a pont, amin kiakadtam: minden betű, minden szó rettenetes depresszióról, önbizalomhiányról és nem is tudom, fájdalomról, világutálatról árulkodott. Másodjára nem bírtam végigolvasni, szánalmas, de sírtam a saját könyvemen. Akkor mondtam, hogy elég. Újra kell kezdenem, élnem kell, élveznem a boldog, gimnazista éveket, hasonlók. Azt hiszem, azóta kiegyensúlyozottabb vagyok, legalábbis testileg mindenképp. Lelkileg még néha vannak visszaesések, de jól érzem magam.

Tudom, hogy egoistának tűnhet, de igaz. Az volt a legjobb és egyben legrosszabb könyv, amit írtam, de senkinek nem akartam megmutatni, eléggé öngyilkosságra sarkalló könyv lehet egy olyan ember számára, aki nem tudja, hogy ebbe a könyve a szerző a saját fájdalmát sűrítette bele. Nem mondom, hogy jól volt megírva, de mindenképp ez volt A könyv, ami megváltoztatott. És az életemet is megváltoztatta.

Összességében hálás lehetek, hogy megírtam. Ha nem tettem volna, talán most nem ülhetnék itt, a választ írva :)

2013. febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A Millenium trilógia bizonyos szempotból megváltoztatott. Ennek a könyvnek a hatására egyből eldöntöttem, hogy nőjogi ügyvéd leszek, hogy veszek egy gázsprayt és hogy megpróbálok segíteni a nehéz helyzetű embereken.


Paolo Coelho: Az alkimista - kicsit hatásvadász, kicsit vontatottnak éreztem néha, de ez után a könyv után kezdtem el hinni benne, hogy mindennek, ami történik, van jelentősége és jelentése, emiatt a könyv miatt, sokkal érzékenyebb vagyok az engem érő impulzusokra.

2013. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Takami Koshun - Battle Royale

Delphine de Vigan - No és Én

Ken Follett - A Katedrális

G.Garcia Marquez - Száz év magány

elsőre ennyi ugrott be:)

2013. febr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Szjg
2013. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mirk ***** válasza:
100%

Orson Scott Card - Végjáték (életem első könyve)

Robert Jordan - Az idő kereke

Stanislaw Lem - A kudarc

2013. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Az a betétkönyv, amelyet nemrég örököltem.
2013. febr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 loupsolitaire ***** válasza:

Leslie L. Lawrence.

Az ő könyveiben olvastam először a buddhizmusról, ami aztán nagy változást hozott.


J. R. R. Tolkien - Szilmarilok

2013. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Rejtő könyvei. Kiskamaszként kezdtem olvasni őket, pont a legjobbkor, előnyösen hatottak a személyiségfejlődésemre. Nagy részben Rejtőt "teszem felelőssé" azé, hogy ilyen jó kedélyű, vidám, és letörhetetlenül derűlátó ember vált belőlem.
2013. febr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!