Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Triológiát írok, egy lány...

Petru$$h kérdése:

Triológiát írok, egy lány életéről. A történet már teljesen meg van, már csak be kell gépelnem. Ki is szeretném adatni, de van egy aprónak nem mondható problémám. MI LEGYEN A CÍME?

Figyelt kérdés

Szóval...

-Az első részben egy árva lány, kezdi felépíteni az életét. Villámcsapásként történnek a dolgok a lehető legjobban, mindaddig míg a problémák rá nem szakadnak és el nem sodorják őt. A probléma forrása pedig nem más, mint a szerelme és annak balkézről született kislánya. A könyv végén a lány sok szenvedés után meghal.

-A második rész már kezd átfordulni fantasy témájúba mivel a főszereplő élete a túlvilágon folytatódik. Onnan nézi végig szerelme életének folytatását, nélküle. Közben pedig igyekszik hozzászokni új életéhez.

-Az utolsó lesz a leghosszabb és legfurcsább, hiszen a jó és rossz harcát követően, egy hatalmas robbanással megváltozik a világ. A lány lelke egy új testbe költözik, ezzel a feje tetejére fordítva egy újabb élet munkáját. Egy híres modell testébe születik bele, aki eléggé rossz életű volt és a kábítószer okozta a halálát. A fordulat majd ott következik amikor újra találkozik egykori szerelmével és megpróbál belépni a gyászoló fiú életébe.

( bocsánat a szó ismétlésekért, de máshogy nem tudtam megfogalmazni, úgy, hogy ne adjak ki túl sok információt)

Remélem, hogy meg lehetett érteni valamennyire a témáját és tudtok segíteni nekem a cím választásban. Sajnos nekem semmi ötletem nincs, pedig rengeteget agyaltam rajta.

Szeretném ha lenne egy főcím ami mindháromra vonatkozik, és mindegyiknek külön egy-egy alcím.

Köszönöm a segítséget! :)



2013. márc. 3. 10:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Senkit nem szerettem volna letámadni vagy megbántani sajnálom. Igazából ez az első regényem és nagyon félek a kritikáktól. Tudom, a helyesírásomban vannak kisebb, nagyobb hibák, de igyekszek őket minél hamarabb kijavítani. :) köszönöm a segítségeket!
2013. márc. 9. 09:21
 12/22 anonim válasza:
Hogy a könyved sikeres lesz-e úgysem a helyesírásodon múlik. A kiadó nyilván lektoráltatja a szöveget ha érdemes kiadni, de akár te is megkérhetsz bárkit, hogy javítsa ki.
2013. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Értem, szerintem sem dobná vissza azonnal a kiadó, mihelyt találna benne egy hibát :)
2013. márc. 10. 20:16
 14/22 anonim ***** válasza:
Figyeljetek már, ha beírja Word-be, akkor az úgyis kijavít mindent!!!!!!!!!!!!!!!!! Inkább segítsetek, ne szidjátok! Ha normális válaszod, ne írj!
2013. márc. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. márc. 13. 15:36
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen címet lehetne adni ezeknek, hiszen csak nagyvonalakban ismerem a történetet, de az alapsztori tetszik. Mivel nagyrészt fantasy témájú, valami különleges cím kellene neki. Manapság már nem is annyira fontos, hogy egy cím pontosan kapcsolódjon a témához, például egy általánosabb példával élve: a nagy sikerű Alkonyat sorozatban sincsen szó a nap lenyugvásáról...

Szerintem valami egyszerű, de kicsit misztikus, figyelemfelkeltő cím kellene neki, például az elsőnek valami ilyesmi: Borotvaélen (mivel egymás után történnek vele a dolgok, és nehéz irányítania az életét), a második Halál után, vagy Túlvilági élmény/kaland

a harmadik pedig valami ilyesmi: Második esély/Újrakezdés/Új élet

Persze nem pontosan ezek, mert ezek nem túl jók címnek, de én valami hasonlót adnék neki. Az egész címe pedig lehetne maga a lány neve. Vagy valami különleges cím, ha eszedbe jut.

Remélem segítettem.

2013. márc. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
"Valahol a világokban" cím?
2013. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Hű, utolsó két válaszoló, köszönöm szépen! Valami most elindult bennem, ami nagyon megihletett. BOROTVAÉLEN. Őszintén nekem ez tetszik a legjobban, de talán a SZAKADÉK SZÉLÉN is ellene hozzá, nem? Szóval az elsőnek tuti, hogy ezek valamelyike lesz az alcíme. Főcímnek pedig ,hirtelen a KÖTÉLTÁNC ugrott be. Vélemény?
2013. márc. 15. 07:10
 19/22 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Tetszenek ezek a címek, amiket mondtál, és köszi :)

2013. márc. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Neked nem sok érzéked van az íráshoz,ezt néhány összefűzött mondatból meg tudom állapítani.A kiadó is ugyanezt fogja mondani és nem lesz tekintettel az érzéseidre.Sajnálom ha nyersen fogalmaztam,de nem ok nélkül félsz a kritikáktól.Édesmindegy,hogy mennyire jó a történet,az ötlet ha nem tudod rendesen megírni.

Olvasd át amiket a kérdésedben írtál és ha nem látod a különféle hibákat akkor szerintem hagyj fel örökre az írással.

2013. márc. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!