Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki a kedvenc szereplőtök...

Ki a kedvenc szereplőtök Darren Shan könyveiből? (akármelyikből) És melyik a kedvenc Darren Shan könyvetek?

Figyelt kérdés

Nekem a Város trilógiából Capac Raimi. Szeretem, ha egy karakter jellemfejlődésen megy keresztül, és a könyv során figyelemmel kísérhetjük, ahogy bölcsebbé válik, és ő pont ilyen. Azért is kedvelem őt, mert pitiáner gengszterként indul, de ahogy szembesül az igazi gonosszal, inkább a pozitív oldala kerekedik felül. Meg ahogy a múltja után kutatott, azt is nagyon bírtam.

Al Jeeryt is szeretem, ő inkább olyan erős (jellemileg is) és higgadt karakter.


A vámpíros sorozatból Steve volt a kedvencem, nem mintha az lenne a perverzióm, hogy a negatív hősnek szurkolok, hanem azért, mert intelligens, ravasz, és ugyebár (spoiler következik) mint kiderül, nem is ő a főgonosz, inkább csak egy áldozat, aki követte a számára kijelölt utat és hozott pár hibás döntést.


Az, gondolom, inkább csak költői kérdés, hogy A vézna hóhérból ki a kedvencem. Egyébként a végére már Dzsebelt is megkedveltem, de ő ugyebár Tel Heszaninak köszönhette a jellemfejlődését, így az érdem nem az övé...


A kedvenc könyveim DS-től ezek:

1. Város-trilógia (főleg az első)

2. A vézna hóhér és a vámpír könyvek (kb. holtversenyben)

A démonos nem annyira jött be. A Kojaszan jó, csak nem annyira az esetem.


És ti? Indoklást is kérek, és elsősorban a felnőtt DS rajongók véleményének örülnék, de mindenki válaszát várom.



2013. ápr. 10. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én imádtam a vámpír könyveket..nagyon jók voltak, és Harkat volt a kedvencem, és persze Larten Crepsely...:D
2013. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a Larten Crepsley Sagát kezdtem el most olvasni...

A Vámpír Könyvek 10 éve a kedvenceim. Maradandót alkotott. Más oldalról közelítette meg az egész témát mint egyes írók, és külön világot teremtett. Ez nem egy mese volt, én így érzem. És hiába a klasszikus irodalmat kedvelem, ez volt életem egyik legmeghatározóbb könyvélménye.


A Kojaszan szerintem 10-14 éveseknek íródott valószínűleg ha ebben a korban lennék értékelném, egyébként annyira nem.

2013. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a LC Saga nem annyira ifjúsági mint a DS:) De van annyira zseniális. A harmadik könyvnél tartok és WOW:D
2013. ápr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2., egyetértek veled. Én is alapvetően klasszikusokat olvasok, a vámpíros könyvektől általában a hideg futkos a hátamon. DS vámpíros sorozata azonban teljesen más. Az igazi, nagy klasszikusok között is simán megállja a helyét, annyira jól megszerkesztett, kiváló mű.

A felnőttesebb könyveit alapvetően jobban kedvelem, alighanem az életkorom miatt. Nekem a démonos is inkább olyan tiniregény-szagú, ezért is nem fogott meg annyira.

2013. ápr. 10. 18:35
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy honnan szereted meg az LC Sagát?
2013. ápr. 10. 18:36
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A Démonos szerintem is inkább a tinikorosztályhoz tartozik.... A szerelmi szálak, az egész leíró mód, sokkal több fantasztikus elemet szőtt bele. Persze abból is megvan az összes, de a vámpírosat nem fogja felülüberelni.
2013. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A démonos eleje jó volt, a végére már csak azért olvastam, hogy befejezzem a sorozatot.


Vámpíros tetszett a legjobban. Lartenes is jó, nem gondoltam volna, hogy Gavnernek ilyen múltja van. Szegény Vur és Crepsley apuka.:((

2013. ápr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
LC sagát letöltöttem és lefordítottam:D
2013. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként mostanában teszegetem fel blogra, normálfordításban hogy akik kevésbé tudnak angolul is el tudják olvasni:)
2013. ápr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon tetszett a vámpíros sorozat, abból Mr. Crepsley volt a kedvencem, illetve Vancha. A 12 kötetből nekem a 9. tetszett a legjobban, annak ellenére, hogy... nos, ami történt. Aki olvasta, az tudja, miről beszélek, aki még nem, annak nem lövöm le a "poént".


A démonos sorozata is tetszett, abból a 4. kötet volt a kedvencem, de csak és kizárólag azért emeltem ki a többi közül, mert rendkívül megható volt az a párbeszéd, ami Bec és Fiachna között lezajlott az útjuk során, mikor (SPOILER!!) "el kellett búcsúzniuk egymástól".


Darren Shan volt a kedvenc íróm még kisebb koromban (11-14 évesen), és most is szívesen veszem kezembe a könyveit, a stílusa és a hangulata miatt is. Habár manapság már inkább Stephen Kinget olvasok... :D De kétség kívül ő szerettette meg velem az ilyen fajta könyveket (a démonosnak is ugye az ilyen izgalmas, néhol kegyetlen jelenetei) és egyébként benne az tetszett nekem a legjobban, hogy reális maradt. Hogy a jó küzd a gonosszal, és nem feltétlenül olyan a sztorik kimenetele, mint a megszokott mesékben, hanem mint a való életben, nem mindig a jó győz.


16/L

2013. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!