Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Saját fantasy regényemet...

Répási Vendel kérdése:

Saját fantasy regényemet írom, de nem tudom, hogy jó-e?

Figyelt kérdés

Egy fantasy történetbe fogtam bele, aminek a történetét igazából nehéz lenne most kifejtenem. De kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy jó úton haladok-e. Eléggé önbizalom hiányos vagyok.


"A folyó hamis volt és újabb áldozatokra éhes.

A kislány nyitott szemmel süllyedt a deszkák szétforgácsolódott torzói között, lassan eltűnve a mélység sötétjében. Tárgyak lebbentek el a szeme előtt lassan forgolódva, buborékokat eregetve a felszínre-villák, egy kard, díszes ruhák árnyai. Egy test. Lassan szállt alá a hullámsír mélyére, végtagjai bénán mozogtak az áramlatokban. Kezével mintha csak integetett volna a lány felé. Ő nem félt. Csak nézte a mélységet, a sokk megfosztotta attól, hogy lássa is. A gyermek arcát a víz selymesen simogatta- mintha csak nyugtatni akarná, egy anyai gondoskodással teli hóhér. Sikamlós és selymes. Nyomás tüdején. A levegő kibukott a száján-a fény egyszer-egyszer megcsillant kerek testükön, mintha csak búcsúzkodnának. Fölötte az égő hajó vérvörösre festette a hullámok felszínét. Az utolsó gondolata az volt, hogy a víz íze olyan, mint a sáré, érezte a benne rothadó dolgok, tetemek és tárgyak csípős levét, és mégis mindezeken túl ott volt egy kellemes aroma, amit még sosem érzett, vagyis-gondolt vissza-mindig ott volt a folyó kipárolgásában, a ködben, csak sosem ismerte föl. Mint egy fűszer, nem volt édes, de keserű sem. A legfinomabb dolog, amit valaha ízleltem- bukkant föl az utolsó gondolat a fejében, majd sötétségbe borult előtte a látvány. Karokat érzett a testén, amik átnyalábolják, és viszik egyre feljebb és feljebb. „Meghaltam, és az égbe költözöm.” Csak mikor kitört a mocskos habok felszínén, és a víz lelapított haján száguldott vissza a hullámtestvéréihez, mint megannyi megzavart ijedt patkány, fogta föl, hogy még él. És mikor a szeme előtt a sötétség elmozdult, hogy az egy test árnya. Szél és vízpermet hullott az arcába, teste dermedten lógott a folyóba. Érezte, hogy egyre távolabb kerül a süllyedő hajótól, a tudata kezdett visszatérni magával hozva a pánikot és valóság szörnyetegeit. A hajó. A tűzfúvó üveglény. Tűz. Égő fa keserű füstje. Megperzselődött hús szaga. Ezerszer hallott szó, ami most valósággá vált: Merénylett."


Egyenlőre ennyi van belőle, előre is köszönöm a véleményeteket!



2013. ápr. 29. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát az biztos, hogy a részletekre odafigyelsz, és az ember szinte maga előtt lát mindent. :) A részlet mondjuk nem volt túl hosszú, így most rettentően hosszú véleményt sem tudok írni, viszont amit olvastam az tetszett, és érdekel, hogy mit hozol ki belőle. Persze, lehet rajta még csiszolni, de szerintem igen, jó úton haladsz.

2013. ápr. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sKillEr96 ***** válasza:
Szia! En magam is irok regenyeket, novellaka (mondjuk eddig a 3. muvemet irom csak), es egyetertek az elsovel, nagyon szep, reszletgazdag abrazolas, szinte ott ereztem magam a lany helyeben, mintha en is vele merultem volna. Nagyon jo ez a kis reszlet, csak igy tovabb! Ezt mint "iro" es mint olvaso is mondom :D
2013. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy tetszik, köszönöm a hozzászólásotokat!:)
2013. ápr. 30. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Jól fogalmazol, gazdag és választékos a szókincsed, lerí az írásodról, hogy színvonalas irodalmi műveket is szoktál olvasni. Fogadd dicséretemet mindezért.

Nekem azonban mégsem nyerte el a tetszésemet ez az irományod. Nem tudom, olvastad-e esetleg Tolkientől A Szilmarilokat vagy az Elveszett mesék könyvét... nos, pont ilyen érzésem volt azoknak az olvasásakor is. Az az érzés, amelyet úgy tudnék leírni, hogy "túl sok". Amikor egy minden kétséget kizáróan tehetséges, művelt, színvonalas, kiváló író olyan művét olvasom, amely egyszerűen... túlzás. Annyira jó, hogy az már nem is jó.

Mint a manierizmus. Ott volt a rokokó, oké, díszítsük gazdagon a felületeket, eddig még rendben is van a dolog. Aztán Buonarotti meg a többiek - akik, rögtön hozzáteszem, kiemelkedő tehetségű képzőművészek voltak - olyan szintre emelték a díszítést, hogy az embert enyhe émelygést fogja el, ha meglát egy manierista stílusban készült műalkotást.

No de száz szónak is egy a vége: nekem ez SOK. Mivel A Szilmarilokat és a manierista műtárgyakat is sokan szeretik, biztos vagyok benne, hogy számos embernek ez tetszik. Én azonban nem tartozom közéjük, ugyanis az egyszerűség, "a kevesebb néha több" elv híve vagyok.

Az én mércémmel mérve ez giccs. Ügyes vagy, de tanuld meg visszafogni magad, mert könnyű átesni a ló túlsó oldalára.

2013. ápr. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Woooow! Nagyon jól fogalmazol!
2013. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!