Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti elolvasnátok egy ilyen...

Ti elolvasnátok egy ilyen könyvet? Nem akarom kiadatni (egyenlőre), csak kíváncsi vagyok, kinek higy tetszik az alap (! ) ötlet.

Figyelt kérdés

Tudom, az ajánló nyelvezete nem egy nagy etwas, a történet maga jóval választékosabb szóhasználattal büszkélkedik.


"

A gyönyörű, földöntúlian szép Heidi a középkorba született, abba a korba, mikor az értelem nem számít, s mikor a nők szánalmas senkik, s csakis uruk és parancsolójuk – a férjük – akaratától függenek. Heidi nő és még különleges is, ráadásul nem akar elnyomva lenni – ez azonban csakis hátrányára válhat. Gyermekéveit mélyen hívő nővére szárnyai alatt töltötte, mikor azonban kikerül a nagyvilágba, fokozatosan rájön, hogy a túlélés és érvényesülés érdekében nem szabad elfojtani a lelke mélyén rejlő gonoszságot – sőt, nagyon is szabadjára kell engedni azt. Hogyan lesz egy ártatlan kislányból veszedelmes, őrült asszony, ki megtagadja Istent és semminemű gonosztettől nem riad vissza? Egy őrület története – mikor a vágy elnyomja az észérveket."



2013. máj. 8. 19:58
 1/9 rajcziz ***** válasza:
100%

"A gyönyörű, földöntúlian szép Heidi" - hát ha maga a sztori ettől választékosabb szóhasználattal "büszkélkedik", akkor köszönöm, nem kérek belőle, nekem már túl giccses.

Ami a történetet illeti - a leírás alapján valahogy hiányolom belőle a háttér, a helyszín ismeretét. Mi az, hogy a középkorban nem számít az értelem? És ki ez a Heidi egyáltalán? Ha valami nemes hölgy, akkor tök mindegy mit akar, ahhoz adják hozzá, akihez épp a család érdeke köti (kivéve ha a kései középkorról és egy haladó gondolkodású apáról van szó). Ha pedig szegényebb rétegbe született...

1.) nem valószínű, hogy ilyen neve van

2.) ne akarjon többet, mert úgysem érheti el.


Egyébként az alapötlet nem rossz, HA nagyon jól bánsz a lélektani leírásokkal és a történet következetes marad önmagához és a helyszínhez/időhöz, akkor egy egész jó könyv lehet belőle.

2013. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

O.o Hát ez...nem is tudok szóhoz jutni.

Szóval az alapötlet szerint a középkorban van egy jó kislány akiből gonosz nő lesz mert az élet kemény. A történet pedig arról szól, hogy ez hogyan következik be. Hát a történetről nem tudunk meg semmi konkrétumot csak a cselekmény rövid leírását. Nekem a "gyönyörű, földöntúlian szép Heidi"-vel nincsen semmi bajom, még azt is elviselem, hogy "különleges", csak azt nem értem miért, mert az egy dolog, hogy lázadozik a szabályok ellen, ki nem lázadozna ha a középkorban kéne élnie, mint nő?

Mindegy, az alapötlet jó. A kérdés már csak az, hogy ezt hogyan valósítod meg. :)

2013. máj. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Már a "fülszöveg" nyelvezete is giccses, ha maga a történet még ezen is túltesz, akkor köszönöm szépen, de nem kérek belőle.

Ne ess át a ló túlsó oldalára! Nagyon dicséretes, hogy gazdag a szókincsed, és tudsz választékosan fogalmazni. Az azonban, ha nem tudod, hogy hol a határ, ugyanakkora hiba, mintha szegényes lenne a szókincsed. Egy giccses, dagályos valamint semmivel sem könnyebb olvasni, mint egy szóismétlésekkel és tőmondatokkal teli szöveget.

Ez az egyetlen hibád, de ez mondjuk elég komoly, hiszen az egész írásodra, irodalmi stílusodra rányomja a bélyegét. A történet engem személy szerint nem érdekelne, mert nem az én világom, de biztos van, akinek tetszik.

(Még egy jó tanács a dagályosság ellen. És helyett "s", aki helyett "ki" - ezek jól jönnek ki egy versben. Egy epikai művet azonban a komolytalanság határát súrolóan erőltetetté tehetnek.)

2013. máj. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"Nem akarom kiadatni (egyenlőre)" - Egyelőre. Az egyenlőre mást jelent.
2013. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én nem. nem az én műfajom.
2013. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem egész jó :)

nem akartam tüzetesebben megvizsgálni csak ami első olvasásra benyomás azt írom :)

elősször is szerintem se vid túlzásba majd a jelzőket... oks hogy a középkorban vagyunk de néha még a profiknak sem sikerül érdekesre kerekíteni egy 5 soros jelzőkkel teletűzdelt sztorit

a cselekmény nekem önmagában tetszik valahogy ezt a gonoszság dolgot nem nagyon találtad el nálam e m1

viszont ha ilyen "asztorielejénmégnormálisdevégénőrültlesz"

dolgot írsz akkor nagyon jól kell megírnod :)

csak ügyesen !

2013. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hú, nekem tetszene! :) Ha kész lesz, szólj, szívesen elolvasnám. :)
2013. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gloria200329 válasza:

Mondjuk úgy, hogy van egy két hibát. A legeslegelső, és legfontosabb már a legelején bekövetkezett. De ha még egy mesében vagy egy fantasyban használnak, ilyet, megértem. De ez már túl giccses. Előbb gyakorolj sokat, majd javaslom, mutasd meg az írást(ami mondjuk lehet egy 10-20 mondatos kis történetecske is, mind1) valakinek, és bízd meg tanácsok ellátásával, és h mutassa meg mi az, ami már túllépte azt a bizonyos határt. Persze minden írónál változó. Valaki sokkal részletesebben már szinte a tiédhez hasonlóan fogalmaz, de úgy gondolom, ő nekik van egy úgymond szelektáló képességük, illetve a fogalmazás miatt náluk nem észrevehető, és elfogadható. De ha egy ilyen régi időkben játszódó történetet írsz, akkor azért ne.

A gyönyörű az még elmegy, de a földöntúli az már túlzás.

De akkor most át is térnék a másik problémára, ami még mindig az első mondatban van, de a vége felé. A fogalmazás. A bemutató többi részében nem észleltem nagyon ezt a fajta hibát, de itt lehetett. Írhattam volna azt is, hogy a helyesírással van gond, de ha úgy nézzük ez a kettő összemosva.

"...a középkorba született, abba a korba, mikor..."

Nem tudom, ti hogy tanultátok iskolába, de ha jól emlékszem, mi legalább egy hónapig ezt az egy leckét vettük. Nem mind1 h abban feküdt, vagy abba feküdt. Na jó, mondjuk nem ez a legjobb példa rá, de ezen is lehet látni a különbséget.

Így mondjuk elfogadhatóbb lenne: "...A középkorbaN született, abbaN a korbaN, Amikor..."

Nem véletlenül írtam az "N" betűt nagynak. Az "A" betűt se, az nem tartozik ide, de engem zavart egy picit.

Harmadik: "Az értelem nem számít...A nők szánalmas senkik"

Ezen akadtam ki a legjobban. Ajánlom neked egy-két történelmi könyv elolvasását, illetve ebben a témában olvasni cikkeket.

Én mielőtt belekezdek egy történetbe, általában előtte kutatómuunkát szoktam végezni a témakörben(könyvtár, internet, bármi megfelel, ami információkat tartalmaz)


Tudom, ez a válasz nem pont időben érkezett, de muszáj volt kifejtenem a véleményemet ezt látva.

Ha ezeket kijavítanád, talán egy fokkal olvashatóbb lenne. 100-al több olvasó.

2015. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hat ne is adasd ki, mert rossz a helyesírásod. Mi az, hogy "korba" meg "középkorba"???

A történet maga jo, csak elobb irni tanulnál meg basszus...

2016. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!