Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a könyvem bevezet...

Hogy tetszik a könyvem bevezetője? (fantasy)

Figyelt kérdés

Lili egy teljesen átlagos 15 lány volt, míg legjobb barátnőjével, Elizával meg nem nézték az augusztusi csillaghullást. Mindig arról álmodtak, hogy a lányok kedvenc fájáról nézhetik meg, és a lehetőség adott volt. A csillaghulláskor azt kívánták, hogy az élet örökre összekösse őket. De másnap észrevették, hogy nem stimmel minden teljesen. Rájöttek, hogy az életnek más tervük van velük... Elképzelhető, hogy pont szétválasztja őket?



Arra lennék kíváncsi, hogy így, ilyen bevezető mellett elolvasnátok e a könyvemet?



2013. febr. 19. 19:13
1 2 3
 1/22 AccountManagerkovács ***** válasza:
100%
Ez mitől fantasy? Nagyon sejtelmesnek tűnik, de ennyiből ezt egy sima drámának gondolnám.
2013. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Attól, hogy kiderül, hogy az a fa az Élet fája. A lányok varázserőt kapnak, a fa meg segít nekik ezt kitanulni. De persze áldozatokat is kell hozni, és ettől egymás ellen is fordulhatnak ahelyett, hogy a fontosabb és veszélyesebb ellenségre figyelnének, aki mindent meg tud változtatni.
2013. febr. 19. 19:28
 3/22 Kata 2000 ***** válasza:

Hmm...Én elolvasnám...

Mondjuk az érthetetlen, hogy "Lili egy teljesen átlagos 15 lány volt, míg legjobb..." Vagyis már ezután nem lett 15 éves, vagy mi? Ebből (szerintem) nem derül ki. Ettől függetlenül - persze ha megírod - elolvasná,...

2013. febr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Már kész van! A könyv amúgy sorozat, ez az első kötet. Idáig 6 kötete van. Ja és kihagytam azt, hogy "15 éves". Bocsi!
2013. febr. 19. 19:40
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé sablonos kezdés...
2013. febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hogy érted?
2013. febr. 19. 20:33
 7/22 anonim ***** válasza:

Engem nem hozna lázba. Szerintem nem lőnéd le a poént, ha megemlítenéd az Élet fáját (ami megjegyzem, szerintem már elcsépelt, unalmas, ezért nem való egy normális fantasyba, kitalálhattál volna valami "fantáziadúsabbat" is, vagy épp adhattál volna neki egy szimpla, idegen nevet, elvégre ez fantasy, de mindegy), ami felcsigázná az olvasó érdeklődését.

Ez alapján nem olvasnám el.

2013. febr. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A bevezető alapján nagyon rosszul fogalmazol, ha ilyen hibákat vétesz a könyvben is, akkor nagyon nagy baj van!


"Mindig arról álmodtak, hogy a lányok kedvenc fájáról nézhetik meg, és a lehetőség adott volt."


Ha a lehetőség adott volt, akkor eddig miért álmodoztak róla? Logikailag helytelen a mondat!


"Rájöttek, hogy az életnek más tervük van velük"

Helyesen:

Rájöttek, hogy az életnek más TERVE van velük


Rossz az egyeztetés!

2013. febr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nemcsak logikailag, nyelvtanilag is helytelen. Lehet, hogy az alapötlet jó lenne, de ha nem könnyedén érthető, jól olvasható, akkor a mai világban már senki se olvasná el, főleg nem az a tini korosztály, akiknek (gondolom) szánod.
2013. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy a könyv kész van, a barátnőm el is olvasta, és ő akarta megcsinálni az első könyv bevezetőjét. Ezért lennék arra kíváncsi, hogy nektek mi a véleményetek róla. Ez nem az én írásom, szóval csak ezért érdekel. Egy részletet el is küldenék valakinek (ha érdekli) és akkor láthatnátok a különbséget.


Amúgy örülök a kritikának, mert akkor tudom mit változtathatnék rajta!

Köszi!

2013. febr. 20. 13:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!