Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter vagy Gyűrűk Ura?...

Harry Potter vagy Gyűrűk Ura? Melyiket olvassam?

Figyelt kérdés

Vagy melyiket előbb? :)

15/L



2013. júl. 9. 21:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is HP-val kezdd.
2013. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
42%
Mindenképp a Gyűrűk Urával kezdd, én is ilyen idős koromban kezdtem el. Teljesen lenyűgözött. Nyugi meg fogod érteni, annyira nem összetett viszont nagyon gyönyörű. A HP ból 3 részt voltam képes elolvasni tovább nem is érdekelt... szerintem az nem annyira jó. Bár te tudod;)
2013. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Nirata ***** válasza:

Szerintem a HP-val. A GYK-át jobban szeretem, a filmeket vagy 6 milliószor láttam, de a könyvből csak jeleneteket tudtam olvasni (nem egy könnyű olvasmány)

A HP inkább a te korosztályodnak való, ÉS AZ IS NAGYON JÓ

2013. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Mindenképpen a Harry Potterrel kezd , biztosan nagyon fog tetszeni , nem nehéz , és megértheto , ezen kivul persze szorakoztató . Utána johet a Gyuruk Ura.
2013. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hm. De a HP-ban a negyedik kötet után enahma: Boldog napok a pokolban-triológiát olvasd! (Már ha szereted a Severitust...) :-)
2013. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Péter S. Zilagi válasza:
attól függ milyen típus vagy. bár mind a kettő fantasy, messze nem ugyanaz a súlycsoport. a gyűrűk ura egy összetettebb regény, részletesebb és jóval elismertebb; a Harry Potter egy kis kellemes sulis olvasmány a nagy része, kivéve a hetedik rész ott már kicsit eldurvulnak a dolgok, ám pláne az első pár könyv egy kis varázsvilág. hihetetlen, hogy mind a kettő fantasy mesevilágot mesél, és mégis ennyire különböznek. én inkább gyűrűk ura rajongó vagyok, viszont ha elkezded olvasni, akkor az elején azt a 40 oldal függeléket hagyd ki kivéve egy-két kisebb részt, ami ténylegesen érdekel, de a gyűrűs részt mindenképp olvasd el. a többi az már inkább nagy rajongóknak van, mert az átlagolvasónak kicsit unalmas, és sokan ezért hagyták abba az első 20 oldal után a könyvet. a gyűrűk ura jóval komolyabb, nagyobb hátterű, történetű mű. igazából úgy tudnám megítélni a kérdésed, ha ismernélek. remélem segítettem valamennyit
2013. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a Gyűrűk urában a függeléket is olvasd el, mert ott is nagyon fontos dolgok vannak leírva, olyanok, amik fontosak a regény megértéséhez (pl. a Gyűrű megtalálásáról).

Sőt a harmadik rész végén van egy elég részletes leírás a különféle népekről, történetükről. Én ezzel kezdtem, aztán az első rész elején lévő leírásokkal. Aztán álltam neki a könyvnek. Könnyen érthető, jól összeszedett írás. A filmet láttam előtte pár évvel, nem tetszett. Most megnéztem újra a könyv olvasása után. Így még inkább nem tetszett. Nem tudom, miért jó az, hogy alapvető vagy épp tök lényegtelen dolgokat átírnak a filmben. Frodó szenvedése a filmben már-már halálba idegesített. A könyvben ez nem ilyen.


Harry Potter könnyed olvasmány, sok-sok ellentmondással, logikátlansággal. Én nagy HP rajongó voltam (vagyok?), de most hogy újraolvastam és újranéztem a filmeket is, úgy érzem, hogy nagyon gyenge lett, és egyre több hibát fedezek fel benne. A Gyűrűk uráról ezt nem tudom elmondani egyelőre.

2014. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mindkettőt! Mondjuk a HP nem nagy falat, én tízévesen, egy este alatt kiolvastam az első két részt. A Gyűrűk Ura egy (vagy két?) fokkal nehezebb, de jobb.
2014. márc. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mindkettőt! A Trónok harcát viszont nem ajánlanám egy 15 éves lánynak, kedves korábbi válaszadó! :) (Hacsak nem jön be neki egy belezéssel és perverzióval telített világ.)
2014. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!