Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a részletről?

Mit gondoltok erről a részletről?

Figyelt kérdés

352-es szoba, délután 5:30


- Csak egy kicsit igyál. Ha nem iszol, újból infúzióra kell kötünk. Ugye nem ezt akarod, Katrin? – az ápolónő hangja barátságos volt, halványkék szemeiben aggodalom ült, mikor az ágyon fekvő, mozdulatlan lány felé hajolt. Egyik kezével végigsimított a lány hátán, de Katrin makacsul a fal felé fordult. Percek teltek el így, lusta némaságban, mire végül a lány megszólalt.

- Menj el. Ha elmész, iszok.

Az ápolónő felnevetett. – Tudod, hogy ez nem így működik, kedvesem. Nincs helye alkudozásnak. Legyél egy kicsit komolyabb, fordulj meg és vedd el a poharat. Utána kimegyek.


- Most kimegyek ezen az ajtón, és nem jövök vissza, ha valóban ezt akarod.

A kanapén kuporgó, sovány alak remegve bólintott, homlokán izzadtságcseppek gyöngyöztek, egész testtartása lemondásról árulkodott, ahogy az ajtóban álló férfira nézett. Felrepedt ajkát szorosan összeszorította, lilás, puffadt arcán egy könnycsepp gördült végig. Nem szólalt meg, csak konokul bámulta a férfit, tekintete minden érzését elárulta.

A férfi várt. Hogy mire, azt maga sem tudta, csak nézte a tehetetlen, megalázott lányt, akinek egykor örök szerelmet ígért egy öreg tölgyfa hűs árnyékában.

- Mi történet velünk, Kat?

Beceneve hallatán Katrin felkiáltott, hangja visszaverődött a falakról, ujjai állatiasan begörbültek, szeme összeszűkült. Egyik kezével a halványzöld díszpárna alatt kezdett matatni. A következő pillanatban egy kést szorított magához, készen arra, hogy bármikor saját szívébe döfje.

- Te is tudod a választ. Tudod, tudod, tudod a választ! Menj el!

- Előbb tedd azt le. Alkudjunk meg. Ha ideadod a kést, elmegyek, és nem jövök vissza. Kérlek, Katrin. Ne csinálj semmi ostobaságot.

- Gyűlöllek – suttogta a lány maga elé. Pár másodperc múlva a finom perzsaszőnyeget vér festette vörösre. A férfi még utoljára lenézett vérrel átitatott ingére. Pupillája kitágult, torkából halk sóhaj tört fel, aztán szavak nélkül összeesett. A kés pontosan a szívét találta el.


- Hahó, Katrin. Elaludtál? – kérdezte viccelődve az ápoló. A lány szeme felpattant. A kés. A vér. Az a rengeteg vér. Vörös. Vörös mindenhol. A kezén, a falon, a férfi nyakkendőjén, az álmaiban. Mindenhová elkíséri őt. Barát. A vér. Persze, a vér. Katrin elmosolyodott, majd lassú mozdulattal a másik oldalára fordult, pillantása a műanyagpohárra siklott. Vörös folyadék.

- Szörp – morogta egy pillanattal később, mire az ápoló bólintott.

- Tudom, hogy meguntad a narancslevet. Nem kéred?

- Nem.

- Mi az, amit szívesen innál?

- Vér.



2013. júl. 11. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó. Azt furcsálltam csak, hogy miként kerül a kórházba zöld díszpárna és finom perzsaszőnyeg. Valami puccos magánkórház? :)
2013. júl. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, az a részlet nem a kórházban játszódik, az egy, a lányban felidéződő emlékfoszlány, még régebbről. Nem írtam új helyszínt, mert a főszereplő sem tudja elkülöníteni az elméjében nyüzsgő gondolatokat.
2013. júl. 11. 23:14
 3/6 anonim ***** válasza:
WOOOOOW!!!! Ez eszméletlen! Tetsziik!!!!
2013. júl. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tamasi-Eva válasza:
jjjjjjjjjjóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! elküldöd a könyv címét vagy te írtad akkor (ha van) blog címet kérnék ha lehet
2013. júl. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves kommenteket:) Én írtam, de nincs blogom (nem vagyok valami techno-fan), és ezt a könyvszerűséget még csak pár hete kezdtem el írni, alig pár fejezet van belőle kész, kidolgozásra vár :)
2013. júl. 12. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, most nem a lány akarta magába döfni a kést, hanem a pasas?

Kérlek, a jövőben fogalmazz pontosabban, meg kicsint föntebb is elvesztettem valahol a fonalat, egyébként ezt leszámítva, hogy nem tudni pontosan, mikor kiről van szó, egész ügyes, érdekes ahogy írsz, fenntartja az olvasó figyelmét, érdeklődését; szépek a mondataid. Csak kérlek, arra ügyelj ,hogy egyértelmű legyen, hogy mikor kiről van szó!!:) Szóval még itt-ott módosítanék ezen a részleten, hogy pontosan lehessen érteni:):) De folytasd, hajrá!!:)

2013. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!