Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik szépirodalmi művet...

Melyik szépirodalmi művet olvassam először?

Figyelt kérdés

Eddig leginkább fantasykat, ifjúsági regényeket, krimiket és sci-fiket olvastam, de most szeretnék megismerkedni a szépirodalommal. Szeretném a tanácsotokat kérni: mivel kezdjem? Nektek mi tetszett? Szerintetek mi lenne nekem való?

12/l



2013. júl. 24. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Heló!


E. T. A. Hoffmann - Az arany virágcserép


Szerintem jó kezdet lenne. De hogy mi "való neked", ezt csakis te tudhatod.


Esetleg próbálj keresgélni a Moly.hu-n, hátha az segít.

2013. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyar vagy külföldi?

Jules Verne azért már szépirodalom, de Walter Scott is jó.

Victor Hugótól pedig a Nevető ember vagy a Párizsi Notre Dame is szórakoztató.

2013. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenképp megnézem azokat amiket mondtatok :)
2013. júl. 24. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó kezdet lehet Szerb Antal vagy Rejtő Jenő, mert az ő műveik szórakoztatóak, nem csak könnyen olvashatóak, de egyenesen letehetetlenek.

Rejtő zömében humoros és kalandos, de a legtöbb könyvében van egy kis romantika is. Szerb Antal legjobb könyvei A Pendragon legenda (rejtély, kaland, humor, romantika, misztikum), a VII. Olivér (bonyodalmak, kaland, humor, romantika) és az Utas és holdvilág (romantika, kicsit elvont).

2013. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 28. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!