Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok nekem jó könyveket...

Ajánlanátok nekem jó könyveket? (Többi lent)

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok. Sokan mondták már, hogy érettebb vagyok a koromnál. Szeretem a Rejtő Jenő és az Agatha Christie könyveket, csak az a baj, hogy már nagyon sokat elolvastam és szeretnék mást is olvasni. Előre is köszönöm!!

2013. aug. 21. 19:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

Meg Cabot - Hívószám:1-800

Izgalmas, fiatalos^^

2013. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Hát, ha krimis vagy, akkor alap Sir Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes novellái, illetve regényei. Vagy próbálhatod Vavyan Fable könyveit. Nekem speciel Ken Follet könyvei a kedvenceim. Csupa fordulat, krimi, kis szerelem, de talán 12 évesen nem megfelelő. Bár ha ugyanúgy vagy érett, mint én voltam, megpróbálhatod. A Katedrálist kezd először(most hirtelen nem tudom, korhatáros-e, de valószínű).
2013. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

-Sir Arthur Conan Doyle könyvei (Sherlock Holmes-t is ő találta ki, de nem csak róla szóló könyveket írt)

-P. G. Wodehouse könyvei (Rejtő-szerű humor, angol főúri környezetben)

-Szerb Antal könyvei, pl. A Pendragon legenda, VII. Olivér. Humoros, kalandos, picit romantikus, letehetetlen regények.

2013. aug. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm!! Sir Arthur Conan Doyle regényeire már én is gondoltam, csak az a baj, hogy egyik könyvesboltban sem találtam, ahol jártam. De az is lehet, hogy csak én vagyok vak.. :)

Még egyszer köszönöm!! Mindenkinek ment a zöld kéz!

2013. aug. 22. 10:52
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Kérdez rá az egyik eladónál, általában nem az ifjúsági részlegnél tartják. Szerintem a Sátán kutyájával kezdj, nekem az volt az első és nagyon tetszet.

További ajánlásaim, amiket én ennyi idősen olvastam:

Jane Eyre - romantikus, pici izgalommal, nagyon, nagyon jó

Elena Keadros: Olimposz lányai- misztikus, vicces, érdekes, nem egy világmegváltó könyv sorozat, de szerintem egy nehéz nap után tökéletes

Jacquelin Wilson, Meg Cabot - 12-14 éves lányoknak írták a könyveiket, ezek sem világmegváltóak, de édesek, fiatalosak és néha azért ilyet is kell olvasni

Harry Potter sorozat - nincs mit magyarázni rajta szerintem

Darren Shan: Vámpír könyvek - érdekes világ, ém magyon szerettem

Thury Zsuzsa: A tűzpiros üveggömb - remek hangulatú, kicsit rejtélyes, picit romantikus könyv, tele élethű emberekkel és sorsokkal, szerintem nagyon megéri elolvasni

Bezzeg az én időmben régi csíkos és pöttyös könyvek - fiatalosak, remek hanulattal

Böszörményi: Jonatán kalandjai - érdekesek, időutazósak

Időtlen szerelem triológia - hülye neve van, de édes könyvek

P.G. Wodehouse - állítólag jók a könyvei és hasonlít Rejtőhöz

2013. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
nem emberekkel hanem karakterekkel
2013. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Én is imádom a krimis könyveket!! A kedvencem még mindig Meg Cabot - Hívószám 1-800 :) Nagyon jó könyv!

Olvastam még ilyen krimihez hasonlót:

Thomas C. Brezina - Térdnadrágosok klubja (baromi sok része van)

És talán még ez is elmegy kriminek (igazából nem nagyon emlékszem már arra, hogy milyen volt):

Thomas C. Brezina - Katie Cat

2013. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Azért Brezina finoman szólva is harmatgyenge egy Conan Doyle-hoz, vagy Egy Wodehouse-hoz, vagy egy Rejtőhöz képest...
2013. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
24%
Én tudnám neked ajánlani az Éjszaka Háza sorozatot. Nálam nagyon nyerő volt alig bírtam letenni. A foglyom, vagy szerelmem az viszont már eléggé nem 12 éves korosztály, de ha a hátulját elolvasod, vagy rá keresel moly-on majd eldöntöd mennyire érdekes. A sorozat az fantasy az utóbbi erotikus és romantikus könyv.Esetleg ha még nem olvastad akkor a Szent Johanna gimi az bármely korosztálynak megfelel.
2013. aug. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem az SzJG-t hanyagold, nem valami jó könyv. Eléggé lájtosan beszél a tini életről.

Amit kihagytam az elő hozzászólásomban (5-ös vagyok) Szabó Magda. Én nagyon szeretem a stílusát, igazán jó író. Én a Születésnap-ot ajánlom kezdésnek. Nagyon jó könyv, érdekes, szerethető/ utálható karakterekkel, valós problémákat feldolgozva.

Ha ifjúsági témában akarsz olvasni ajánlom a Könyvmolyképző kiadót nagyon jó könyveket adnak ki. :)

2013. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!