Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/1180 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy emlékszem hogy van olyan a könyvben,hogy Ronék visszaviszik Harryék pálcáit nekik.


És a bolgárokkal kapcsolatban,úgy emlékszem hogy azt mondták hogy senki nem tudja hol van az iskolájuk,csak annyit hogy messze északon. Szerintem ezért lehet.

2010. aug. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/1180 anonim ***** válasza:
14%

Van néhány olyan dolog ami nem baki de amikor olvasod elég érdekes:pl.:az ötödikben amikor McGalagony a vizsgákról beszél úgy van szétszakítva a mondókája hogy elég vicces ha nem fogod fel hogy még folytatódik a mondat.Tehát:

-Mindenkinek sikertelen lesz az RBF vizsgája-jelentette ki szigorúan Mcgalagony-...

Tudom hogy itt még folytatódik de én egy párszor már hittem azt hogy ez a mondat vége...

2010. aug. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/1180 anonim ***** válasza:
94%
Ron és Hermione az ötödik könyvben tudják meg, mi történt Neville szüleivel, mikor karácsonykor a kórházban vannak. Ha Longbottomék olyan híres aurorok voltak, hogyhogy Ron, aki varázslócsaládból származik nem hallott róluk előtte? Hermione meg állandóan olvas, neki is hallania kellett volna róluk.
2010. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/1180 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem Ron szülei azért nem beszéltek erről a gyerekeiknek hogy óvják őket vagy ilyesmi.

Annyira pedig szerintem nem voltak híresek.Mármint az aurorok között igen,meg hogy harcoltak Voldemort ellen,de gondolom nem kerültek be könyvekbe vagy ilyesmi. Hiszen Harryék előtte Bellatrixról sem hallottak.

2010. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/1180 Kovács Pál ***** válasza:
84%

A Roxfortban elvileg nem lehet dehoppanálni, se hoppanálni. A hatodikban az egyik nagyteremben átmenetileg feloldották ezt a gátlást, hogy a diákok ott gyakorolhassanak a hoppanálási vizsgákra. De nem nagy felelőtlenség ez? Így most elvileg akárki odahoppanálhatott volna, Malfoynak nem is lett volna szüksége megjavítani a szekrényt, egyszerűen csak szólhatott volna a Halálfalóknak, hogy hoppanáljanak a gyakorlóterembe.

Meg ez is: ha jól emlékszem az ötödik részben egy mardekárost (Montageu?-nem tudom hogy írták) Fredék belöktek ebbe a szekrénybe.Szerencsétlen srác bennragadt, félúton a Borgin & Burkes és a Roxfort között, Malfoynak innen jött az 9ötlete, hogy a hatodik részben megjavítsa azt. Akkor még csak úgy hivatkoztak rá, hogy a régi volt-nincs szekrény. De hogy került az később a Szükség Szobájába? És hol volt addig?

2010. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/1180 anonim ***** válasza:
95%

Attól hogy a nagyteremben lehetett egy óráig hoppanálni még nem jelenti hogy ki-be is hoppanálhattak. Csak a nagytermen belül. De pl a kastélyon kívülről,nem tudott volna senki behoppanálni a nagyterembe.


A régi Volt-Nincs szekrényt szerintem Montague balesete után vitték a Szükség Szobájába,pont azért hogy ne legyen hasonló baleset,vagy pont azért mert elromlott. Hogy hogy volt előtte? Akárhol,talán az egyik teremben. ez szerintem lényegtelen.:)

2010. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/1180 anonim ***** válasza:
93%
Az viszont érdekes a volt-nincs szekrénnyel kapcsolatban, hogy Malfoy azt mondja, Montague úgy jött ki onnan, hogy dehoppanált, és ugye a Roxfort egyik WCjében találtak rá. De ha nem lehet hoppanálni és dehoppanálni, akkor neki hogyan sikerült?
2010. aug. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/1180 anonim ***** válasza:
93%
A hetedik könyben, mikor Harry Piton emlékeit nézi, látja, hogyan osztják be Pitont, jamest és többieket.A beosztás névsorban történik (vezetéknév alapján), mégis James-t előbb beosztják, mint Pitont, pedig a Potter hátrébb van az abc rendben, mint a Piton.
2010. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/1180 anonim ***** válasza:
96%

A hetedik könyben, mikor Harry Piton emlékeit nézi, látja, hogyan osztják be Pitont, jamest és többieket.A beosztás névsorban történik (vezetéknév alapján), mégis James-t előbb beosztják, mint Pitont, pedig a Potter hátrébb van az abc rendben, mint a Piton.


Hű, ez is egy szép fordítási baki, ilyenekre vadászom :D Piton neve az eredetiben Snape, tehát ott hátrébb van a névsorban, mint Potter.

2010. aug. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/1180 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem Montague azért tudott dehoppanálni mert félig a kastélyon kívül volt.
2010. aug. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!