Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
 1171/1180 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez baki-e, de

a tűz serlegében még otthon beszélgetnek a világkupáról. Akkor azt mondják, hogy az utolsó 5 napig tartott és Percy panaszkodik, hogy reméli, hogy ez rövidebb lesz, mert ki tudja mi várná az asztalán 5 nap után.

Amikor megérkeznek a helyszínre, akkor pedig a tulaj azt mondja, hogy csak egy éjszakára foglaltak sátorhelyet.

Szóval vagy nem akarták végignézni a meccset, vagy előre tudták, hogy hamar vége lesz.

De akkor Percy nyekergése értelmetlen. (tudom, kellett a sárkányganés poénhoz)

nov. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 1172/1180 anonim ***** válasza:
100%
A HP világában létezik a reparo-bűbáj, ami megjavítja a törött dolgokat. Viszont Trelawney teáscsészéire valamiért nem hathat, hisz első jóslástanon, amikor Neville eltör egy rózsaszínt, nem megjavítja, hanem elvetet vele egy kéket.
nov. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 1173/1180 anonim ***** válasza:
1171-es ők a döntőt mentek megnézni, aztán másnap reggel már haza. Az az öt nap utóbuli, vásár lehetett a meccs után.
nov. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 1174/1180 anonim ***** válasza:

1171-es vagyok. Már az első részben elmondták, hogy a meccs addig tart míg meg nem fogja valaki a cikeszt. Úgy emlékszem Wood azt mesélte, hogy az egyik meccs egy hónapig? tartott és tartalék játékosokat kellett beállítani.


Szóval én ezért gondoltam bakinak, vagy értelmetlennek.

nov. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 1175/1180 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy volt - e már.

Bölcsek köve

- Hermione dicsekszik, hogy olvasta a Roxfort történetében, hogy el van varázsolva a mennyezet. Akkor az miért nincs benne, hogy hogyan zajlik a beosztási ceremónia?


Illetve azt sem értem, hogy bemondják a vonaton, hogy a poggyászt hagyják ott, akkor a későbbiekben miért hurcolják a baglyokat a hintókhoz.

febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 1176/1180 anonim ***** válasza:
Trelawney az első jóslástanon szólt Neville-nek, hogy másodszorra a kék csészék közül válasszon, azokat kevésbé szereti. A reparo nem hat a rózsaszín teáscsészékre?
febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 1177/1180 anonim ***** válasza:
Ja igen anno ez nekem is eszembe jutott, h reparo varázslatnak hála nem tök mindegy mi törik össze?? :D
febr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 1178/1180 anonim ***** válasza:
Szerintem Trelawney csak játszotta az agyát a csészékkel, hisz ő egy jósnő. Neville meg amilyen szerencsétlen volt, pont azért törte el a csészét, mert Trelawney közölte vele, hogy el fogja törni.
febr. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 1179/1180 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem igazán tudott bánni a pálcával.

Ha jól emlékszem a Roxforti csatában is inkább üveggömbökkel dobálta az ellenséget, holott mindenki más pálcával harcolt.

febr. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 1180/1180 anonim ***** válasza:

"-A beosztás előtt minden diák azon aggódik, hogy fogják őket beosztani, és Hermione azon gondolkodik, hogy milyen varázslatokat használhatna, azok közül amiket bemagolt. De ha olvasta a Roxfort történetét (mert ugye utána mondja, hogy a mennyezet csak elvarázsolt, amit a Roxfort történetében olvasott), akkor abban pont az ne lett volna benne, hogy hogyan osszák be a diákokat?"


"- Hermione dicsekszik, hogy olvasta a Roxfort történetében, hogy el van varázsolva a mennyezet. Akkor az miért nincs benne, hogy hogyan zajlik a beosztási ceremónia?"


Azt olvastam valahol, hogy a beosztási ceremónia és a teszlek süveg titkos volt. Nem árulhatták el a felsőbb éves diákok, hogy hogyan zajlik ez az egész, így a Roxfort történetébe sem írták bele.

márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!