Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/1180 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy Dumbledore azért nem hopponált Londonba, mert a Hemione megmondta, hogy roxfortban nem működnek az elektromos ketyerék és nem lehet hopponálni :)
2010. jún. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/1180 anonim ***** válasza:
89%
de ha pl. átment volna roxmorts-ba mint máskor, onnan már tudott volna, nem? de különben is, nem seprűvel repült fel londonig? a seprűket lehet használni roxfortban is...
2010. jún. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/1180 anonim ***** válasza:
96%

Egyes dolgok amiket írtok szerintem nem bakik, hanem az írónő az emberi hibákat és esendőséget emeli ki, például amikor Ron rosszul lesz a döglött póktól, pedig azt mondta, hogy a döglött póktól nem fél. Ti még sosem mondtatok olyat, ami nem igaz? Lehet Ron azért mondta, hogy ne tűnjön olyan gyávának :)

A horcrux viszont engem is megfogott, azt írtátok, hogy Denem ordított a fájdalomtól, amikor a könyvbe (ami horcrux) beleszúrta Harry a baziliszkusz fogat, és később meg azt mondja Dumbledore hogy érzéketlen. Elég furcsa, hogy Voldemort nem érzi meg a saját lelkének egy darabjának az elpusztítását. Mindegy, én arra tippelek, hogy a 2. részben mondta is, hogy ő csak egy emlék (mármint a Denem), és talán azért halt bele a könyv elpusztításába, mert nem is volt a valódi Voldemort, hanem emlékként tért vissza a fiatalabb önmaga képében, ezért sokkal szorosabban kötődött a könyvhöz is, hiszen a könyv ssegítségével erősödött meg. Nem tudom ennél összeszedettebben leírni, a lényeg, hogy Denem egy emlék volt, egy lélekdarab, aki a könyvből jött.

Uh, most mindent megértettem, amíg filozofáltam. Voldemort miért érezné a saját lelkének egy darabjának az elpusztulását? Neki is csak annyi van, mint a horcruxokban. Az az 1/8-ad, és az épp ugyan annyit ér, mint egy horcrux, szétválasztotta a lelkét, azok már nem tartoznak hozzá, tehát abszolút érzéketlen arra, ha elpusztítanak egy horcruxot, viszont a Denem emlékkép, mint leírtam, csak lelkének egy darabja volt, ami a könyvhöz szorosan köktődött, ezért halt bele a könyv elpusztításába. Huh, értem :)

2010. jún. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/1180 anonim ***** válasza:
100%

06:47

Igen, könnyedén megcsinálhatta volna, hogy kimegy a kapun és dehoppanál. A hatosban Tonks azt mondja, amikor Mundungus eltűnik: már Londonban van, vagy még messzebb. Tehát a Roxmortsból gond nélkül lehet dehoppanálni.

2010. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/1180 A kérdező kommentje:

Hoppanálós válaszolók!

Oké, de Dumbledore tud hoppanálni a Roxfortban is! Aki látta a filmet, tudja, hogy Dumb. azt mondja, ő megteheti(mármint a 6.film). Szóval Dumbi nyugodtan hoppanálhatott volna Londonba;) De miért nem tette...?

2010. jún. 30. 13:43
 86/1180 anonim ***** válasza:
89%

Más téma.

Nektek nem jutott eszetekbe, hogy a négyesben, az első 2 próba előtt Harryék miért nem találtak semmi hasznos infót a könyvtárban? :) Azon kívül, hogy nem lett volna izgalmas. :)

2010. jún. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/1180 anonim ***** válasza:
100%

Nektek nem jutott eszetekbe, hogy a négyesben, az első 2 próba előtt Harryék miért nem találtak semmi hasznos infót a könyvtárban? :) Azon kívül, hogy nem lett volna izgalmas. :)


Igen, ezen én is gonolkodtam. Meg azon is, hogymiért nem szerepelt egyetlen sárkányos könyvben se az a fontos információ, hogy a sárkány legérzékenyebb testrésze a szeme.

2010. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/1180 anonim ***** válasza:
96%
Látom, nem vagyok egyedül. :) Én először arra gondoltam, hogy Krum Karkarov parancsára eldugta/ellopta az összes hasznos könyvet, bér ez elég, öhm... valószínűtlen. :)
2010. jún. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/1180 anonim ***** válasza:
89%

több is van. Pl. az első magyar nyomásban, a Titkok kamrájában. Amikor először említik Tom Denemet, azt állítják róla, hogy ő Mardekár utolsó élő őse. Nem leszármazottja, őse.

Aztán ott van a Bölcsek kövében, amkor Félig fej nélküli Nick azt állítja, hogy "majd' 400 éve egy falatot sem ettem" a Titkok kamrájában pedig az 500. kimúlásnapi partijára hívja Harryt.

A 7. részben amikor Mordon a tervet magyarázza az elején a fordítva helyett az angol vice versa maradt a magyarban.

Az 5. részben az elején, amikor a Főnix rendjének főhadiszállásán vannak, Fred kétszer beszél egymás után, és eltérő véleményt mond. (Az egyik nyilván George volt, csak Fredet írtak)

Az egyik részben végig rosszul írták az Avada Kedavrát. (Talán a 4. volt)

Az 5.ben a prefik nem vonhatnak le pontokat, de a másodikban Percy még megtehette. Pedig ő nem olyan, aki megtenné, ha nem lehetne.

Lily az első részben még boszorkány, egy későbbiben mugli, majd megint boszorkány, amint az ötösben is láthatjuk

Amikor Harry másodikban, harmadikban meg negyedikben megy a Roxfortba és vissza, nem látja a thesztrálokat, pedig az ötösben rögtön kiszúrja. JKR ugyan azzal magyarázta, hogy a Tűz Serlegében Cedric halála miatt látja őket, csak már nem akart egy nyitott kérdést a könyv végére. De mi van a korábbi évekkel??

Aztán amikor Harry McLaggennel vitatkozik, hogy nem látta az előző évben a válogatáson, holott akkor ő elvileg büntetésben volt, Angelina ki is volt rá akadva... szóval a doxys megoldás felesleges, meg a kérdés is...

Aztán ott volt az a rész, amikor kiderült, hogy Karkarov holttestét megtalálták kb. egy év után, és valaki megszólalt, hogy Regulust hónapokkal korábban kapták el. Pedig a 7.ből világosan kiderül, hogy Regulust nem kapta el senki, az inferusokon kívül.


Így hirtelen ennyi van. Ha valamit már írt volna más, bocs, nem olvastam vissza mindent.

A hetesben keverik Hollóhátit és Hugrabugot

2010. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/1180 anonim ***** válasza:
91%
az előző vagyok, megint. Ted Tonksot sokszor mugliként emlegetik, aztán meg mugliszületésű, aki a 7. részben bujdosik. Na, akkor most mi van?
2010. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!