Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írok egy könyvet. Ti olvasnáto...

Írok egy könyvet. Ti olvasnátok tovább? , ha nem miért?

Figyelt kérdés

"...2001.november 25.Egy esős,zord éjszaka volt.Valaki kopogottaz ajtón.Annak az irodának az ajtaján,ahol Robert Crooford és egy barátja-Daniel Locksmith-,közös üzletet vezetett,egy magánnyomozói irodát,ahová megbízóik látogattak el.

Tizenegy óra körül járhatott.Robert ekkor ébredt fel,az előbb említett cselekményre lévén figyelmes.

Ásítozva felállt íróasztalától,mivel,hogy munka közben szenderedett el.Odasétált az ajtóhoz és elfordította a zárban lötyögő kulcsot.Fogalma sem volt,kinek jut eszébe ilyenkor magánnyomozót keresni.

Az eső zuhogott,az ég dörgött,villámok cikáztak át a sötét égbolton.

Robert kinyitotta az ajtót.Egy férfival találta szemben magát.Ingén egy vérfolt terült el.Közepes termetű férfi volt,kinek beesett arcán egy hosszú,vágott seb éktelenkedett.Az illető,úgy harminc év körül járhatott.

Robert megtörölte szemét,hiszen még ő is alig hitt magának.A férfi fáradtan,lihegve állt az ajtófélfának támaszkodva.Jobb kezében egy tégla alakú dobozkát szorongatott.

Nyomozónk lesimította bozontos haját és minden erejével próbált,a jelenre koncentrálni.

Ekkor a férfi lihegve megszólalt...."



2013. nov. 13. 15:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Először javítsd a helyesírást, szóközöket.

Már az első bekezdésben annyi információ van, hogy nem lehet követni. Lassíts, nem kell mindennek az első oldalon kiderülnie.

Már az első mondatban említetted, hogy esik, a negyedikben szintúgy. Szerintem megértettük, hogy rossz idő van, ne ismételj.

Használj szinonimákat. Az ötödik és a hatodik bekezdésben háromszor szerepel a férfi szó. Lehet, hogy nem sok, de figyelj ilyenekere. Férfi - úr, látogató, ember, vendég...

Az utosó, ami nem tetszett: nyomozónk. Szerintem, ha E/3-ban írod, akkor írd simán nyomozónak. Ilyet, hogy hősünk, szereplőnk stb... ki lehet hagyni.

2013. nov. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 please help me válasza:
Nekem tetszik, mert látszik az, hogy van akarat benne és van elszántság, persze van mit javítani. Kicsit fura ez a mondat, hogy "Robert ekkor ébredt fel,az előbb említett cselekményre lévén figyelmes."Viszont mivel én is próbálkoztam már ezzel ezért amit most is alkottál már az is figyelemre méltó, talán még egy dolog van, kicsit sablonos ez:"Az eső zuhogott,az ég dörgött,villámok cikáztak át a sötét égbolton." és "...2001.november 25.Egy esős,zord éjszaka volt. " tetszik csak már több könyvben olvastam, talán ha lenne ötleted valamivel feltúrbózni, biztos van!!
2013. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
megpróbálom.köszi :)
2013. nov. 17. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!