Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem írni egy könyvet,...

Elkezdtem írni egy könyvet, szerintetek van értelme folytatni?

Figyelt kérdés

" Ashley a kirakatot bámulta. Bár a ruha csodálatos volt, de nem tudta megvenni. Az ablakban megjelent az eladó. Bár kedvesen mosolygott Ash megijedt és elszaladt.

A következő kirakatban meglátta magát és összeszorult a szíve. Kopott ruhái szánalmasan festettek rajta. Bár szép ezüst haja lilásan ragyogott, égszínkék szeme, gyönyörű arca volt mégis csúnyának érezte magát ruhái miatt. Az árvaházban nem adtak ki pénzt csinos ruhákra, csak az volt, amit adakoztak nekik.

Hirtelen észrevett valami furcsát az üvegben. Két ökölnyi púp volt a lapockáján. Mikor megérintette nagyon megijedt. Bár fájt neki, két tollat - egy fehéret és egy feketét – húzott ki a púpokból. Megindult az árvaház felé, de ekkor az út repedezni kezdett.

Egy hatalmas lény törte fel a betont. Csak a fejét látta. Az úgy nézett ki mintha egy ló keveredett volna egy kígyóval. A fele alakja és a szeme a lóé volt, a fogai, nyelve és az orra a kígyóéra ütött.

A lány épp szaladt volna el mikor valaki gyengéden átkarolta hátulról, majd egy lágy csókot nyomott a nyakára.

A csók szinte égette a bőrét.

Felpattant a szeme. Az árvaházban volt ismét."



2013. nov. 16. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Túl gyorsan halad a cselekmény, nem valami olvasmányos, és ennek tetejébe olyan, mint a Fekete Hattyú című film. Nem tetszik.
2013. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Khm... nem tudom. Nekem vegyes érzelmeim vannak ezzel a részlettel. Addig megfogott amíg, tollak nem kerültek szóba... ez a betonos rész meg túl hirtelen jött, legalábbis a történetből való kivágás miatt nem értem, hogy hirtelen hogy jön ide. De az tetszik, hogy romantikus felhanggal zártad le. És az árvaházas téma is tetszik.

Lehet, hogy ha nem ezt a részletet íród ide jobban meg fog... de így is szívesen elolvasnám.

Amiben jól meg írt romantika van az jöhet^^

És az a két mondat nálam telibe talált. XD

Ha elkészülsz vele szívesen elolvasnám.

2013. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Túl hirtelen történnek benne a dolgok. Kicsit több leírás jó lenne, mégis miben állnak a kopott ruhái, milyen ruhát néz a kirakatban, jobban kifejthetnéd az érzelmeit, akár egy-egy emlékképet is párosíthatnál néhány gondolatához, így életszerűbb lenne a karakter is, olyan, akit meg akarnak ismerni.

"ezüst haja lilásan ragyogott" - na ezt nem értem. Megpróbáltam elképzelni, de az lett a vége, hogy az idős konyhásnénit láttam a suliból amint lila csillámpúdert szór a hajára.

"Két ökölnyi púp volt a lapockáján" - én erről a Aprilynn Pike - Wings című könyvére asszociáltam, amiben a csaj pattanásnak hiszi a kinövő szárnyait. Ráadásul simán az utcán elkezd turkálni a ruhája alatt, és kitépi alóla a tollait? Ide kéne valami gondolatmenet, hogy miért is indul vissza az árvaházba, mert nekem nem az lenne az első, hogy hazajöjjek, ha ilyen történne velem.

Ez a kígyós-lovas-csókos dolog érdekes, bár nevettem, ahogy elképzeltem a kígyó-lovat, szegényke olyan suta lehet, mondjuk ki lehet hozni belőle félelmeteset is, megvan benne a lehetőség.


Ebből a kis darabkából nem sok mindent lehet azért elmondani. Folytasd mindenképpen, ha élvezed, és nem érdekeljen, ha másnak nem tetszik. Ezt nem úgy értem, hogy szemed-füled csukd be, ha egy rossz szót is hallasz/látsz, csak azt mondom, hogy szűrd ki az érdemtelen negatív, egyszavas kritikákat, viszont figyelj arra, ha valaki bővebben kifejti, hogy miért nem tetszik neki az, amit írtál.

Én örülnék neki, hogyha leírnád, hogy mit tervezel a történettel, olyan tartalom-szerűen, mert eddig engem érdekel.

Figyelni fogom itt a kérdést, de ha szeretnéd, hogy segítsek valamiben, írj privátot akár :)


-CM

2013. nov. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lenne rossz, de nagyon nagy lépésekben sebesen halad a sztori.

Illetve a lány konkrétan egy evilági árva Daenerys Targaryen, szárnyakkal. De mondom a sztorival nincs baj, de nem mindenki születik írónak. Nekem speciel 3-4 történet is van a fejemben, de eszembe se jutna megírni, mert tudom, hogy az nem megy túl jól :)

2013. nov. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Leírhatnád részletsebben, hogy milyen is a lány.

Az első bekezdésből ítélve még elég fiatal.

Azt a lovas dolgot meg nem értem.

De nyugodtan foltasd, az legyen a lényeg, hogy neked tetszen.

2013. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Túl sokszor használod ugyanazokat a kötőszavakat, vagy kifejezéseket ... de ne aggododj én is ide tettem ki elöszőr az írásaimat és a kezdeti kritikák ellenére (persze javítottam rajta)el is küldtem egy kiadónak!
2013. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!