Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ajánlani valami szépiro...

Tudtok ajánlani valami szépirodalmi, vagy legalábbis szép, tanulságos könyvet?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, most kezdett el érdekelni a szépirodalom, a költészet, olvastam egy könyvet József Attila életéről és pár perce végeztem Szent Lajos király hídjával. Ezzel a kettővel több, mint meg vagyok elégedve, meg is hatódtam rajtuk, és szeretnék egy hasonlóan szép könyvet elolvasni. Bármilyen tippnek örülnék, én Gabriel Garcia Marquez-re gondoltam, elolvastam a búcsúlevelét, az nagyon szép. A könyvei is hasonlóan szépek, jók?

2013. dec. 18. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Márquez nagyon jó! :)

Én azt szeretem benne, hogy egyszerre humoros és nagyon komoly.

Ajánlom még Remarque-t, ha valami szépre és komolyra vágysz (személyes kedvencem a Diadalív árnyékában, pont ezért). Vagy olvass Radnótit (verseit, naplóját). Illetve Szabó Magdát (főleg Az őz, Katalin utca, Mózes egy, huszonkettő, Für Elise). Esetleg Karen Thompson Walkertől a Csodák kora, ami szerintem szépen van megírva, vagy Siobhan Dowd Éles és gyors sikoly c. könyve. Vagy Kate Morton könyvei (főleg a Felszáll a köd). És még néhány, megjegyzés nélkül:

Virginia Woolf: Hullámok

Tessa de Loo: Ikrek

Sumner Locke Elliott: Elmenőben

Fejes Endre regények

Ian McEwan: Vágy és vezeklés

Jeffrey Eugenides: Öngyilkos szüzek

Horace McCoy: A lovakat lelövik, ugye?

Delphine de Vigan: No és Én

Kevin Brooks: Lucas


Ezek komolyak, "szépek", van, amelyik esetleg ifjúsági(nak van beállítva), de ez ne riasszon el.

2013. dec. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rövidebb fölsorolni, mit nem ajánlanék... :) Életrajzi jellegű és nagyon érdekes Kosztolányi Dezsőné férjéről írt könyve, Radnóti Naplója és Ferencz Gy. Radnóti Miklós élete és művészete c. könyve.

Marquez regényei szenvedélyesek, viharosak. Hasonlók hozzá Lorca költeményei is (Vérnász pl.), de Hemmingway egyes művei is (a Francis Macomber rövid boldogsága pedig rendkívül tanulságos). Akiktől mindig szívesen olvasok (a teljesség igénye nélkül):

-Gárdonyi G.: A láthatatlan ember, Ida regénye, Aggyisten Biri, Az arany srapnel, Isten rabjai (a korrajzok és a szerelmi szálak nagyon szépek)

-Fekete István: Hajnal Badányban, Zsellérek, de igazából az összes műve gyönyörű, csak olyan hangulat kell hozzá, és a természet, a vidék szeretete

-Mikszáth K.: Farkas a Verhovinán, Kísértet Lublón, A zöld légy és a sárga mókus, A beszélő köntös (kicsit régies M.K. szóhasználata, viszont páratlan pikáns humora van, és mindig van vmi csattanó)

-Nyikolaj Leszkov: A lepecsételt angyal c. kötet elbeszélései (Tolsztoj tőle olvasott a családjának föl esténként, nem véletlenül)

-Puskin: A pikk dáma

-az orosz antológiák, novella és versgyűjtemények jók szoktak lenni

-Vladimir Neff: A tizenharmadik szoba

-Stefan Andres: Hintajáték (kissé filozofikus, de nagyon szép)

-Ian McEwan-től nagyon jó még az Őrült szerelem is (a többi műve amit olvastam nagyon erős, mellbevágó)

-Boleslaw Prus: A bábu (itt sok tanulság van)

-Sienkiewicz-regények (pl. Quo Vadis, Sivatagon és vadonban, stb.)

-Arany János művei is páratlanok (Zách Klára, Nagyidai cigányok, János pap országa), de valahogy én 20 fölött kedveltem (értettem) meg jobban A.J. műveit

-Merle: Francia história-sorozat

-Maupassant: Egy asszony élete

...és még sorolhatnánk. :)

2013. dec. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Húha, van miből válogatnom! Nagyon köszönöm :)
2013. dec. 19. 17:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Alessandro Baricco.
2013. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kiolvastam a Szerelem a kolera idejént, igaz, már rég. Az elején eluntam magam rajta, de aztán nagyon belejöttem, és nagyon tetszett :) A vége remek volt.
2014. máj. 3. 21:45
 6/6 Janka Sikovna válasza:

Tépődések (Molnár Tóni)

Ez idén jött ki, de szerintem szép.

2017. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!