Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 12-16 éves lányok! Melyek...

12-16 éves lányok! Melyek azok a könyvek amiket úgy gondoljátok hogy kár lett volna kihagyni és sokat tanultatok belőle?

Figyelt kérdés
Írnátok egy párat? Melyik a kedvencetek?

2014. jan. 28. 16:57
 1/9 dorottya08 válasza:
0%
A szent johanna gimi kötelező :')
2014. jan. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
SZJG, Bábel, Delírium, Mielőtt elmegyek ezek :)
2014. jan. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Dmitry Glukhovsky könyvei - imádom az író stílusát, érdekes a világszemlélete, kár lett volna kihagyni. Abszolút az első a listán.

Az Éhezők Viadala - na nem, nem a kissé túl hangsúlyos szerelmi szál miatt szeretem, egyszerűen lekötött, nem tudtam elszakadni tőle. Emellett megemlíteném a Battle Royale-t, amit szintén kár lett volna kihagynom.

Harry Potter - úgy gondolom ez a sorozat afféle alapművé nőtte ki magát a fiatalok körében, és hála ezeknek a könyveknek érdeklődni kezdtem más stílusok felé.

A Gyűrűk Ura - ez már az alapműveltség része, úgy gondolom, kétszer olvastam el a trilógiát és bár kevésbé kötött le, örülök, hogy belevágtam.

Lovecraft és Poe novelláit is olvastam. És ki ne hagyjam McCarthy Az út című művét, zseniális.


Bocsánat a hosszúra nyúló válaszért :D 15/L

2014. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

A Leiner Laura Szent Johanna gimi, Bábel

Benina Farkasok nemzetsége

Meg Cabot Niki bőrében

2014. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát én ezeket a könyveket szeretem (14/L)

- Kertész Erzsébet: Szendrey Júlia, Szonya professzor, Vilma doktorasszony, Elizabeth

- Charlotte Bronte: Jane Eyre

- Jane Austen: Büszkeség és balítélet

- Margaret Michell: Elfújta a szél

Ezek kicsit régebbi könyvek, de ha "lányos" ízlésed van, akkor szerintem tetszeni fognak!

2014. jan. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Suzanne Collins: Az éhezők viadala trilógia

Karen T. Walker: Csodák kora

imádtam őket!!

2014. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen Sarah Dessen könyvei. Általában nehéz dolgokkal küzdő lányok életét írja meg. Az írásstílusa is tetszik.

15/L

2015. jún. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

James Dashner: Az útvesztő trilógia- Nagyon megfogott, a szereplők karakteresek, a történet izgalmas, nem feltétlenül egy happy end sztori, ezért is tetszett. Szerelem kicsi van benne, de nem arra helyezik a hangsúlyt. Ami elgondolkodtatott az a jövő ábrázolása, jellegzetes hangulata van a könyvnek ettől. Imádom! <3

Cassandra Clare: Végzet Ereklyéi- Ezt is nagyon szeretem, ez egy sorozat, 6 része van. A főszereplők annyira nem karakteresek, nem annyira bírom őket. A mellékszereplők azok nagyon jók, végül nekik is nagy szerepük van a könyv során, amit szerintem nagyon jól megoldott az írónő.

Szóval ezek az én kedvenceim. :)

2015. júl. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Operaház fantomja, Harry Potter sorozat, Kisasszonyok,Cilike menyasszony lesz, egyéb leányregények
jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!