Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van egy sztori ötletem ami...

Van egy sztori ötletem ami meg szeretnék írni, írtam egy vázlatszerüséget és fejbe is már nagyjábol meg van a történet bár egy pár részlet hiányzik. Mi a véleményetek az ötletröl? érdemes vele foglakozni? Akinek van kedve segiteni az írjón

Figyelt kérdés

Fiatal bróker Iván szinte mindent elért az elmúlt 4 évbe. Sikerült neki egy jó működő tanácsadói céget építeni,keresett sok pénzt, úgy tűnt sínen van az élete.

Cége már közel se olyan sikeres mint az elmúlt évekbe így úgy dönt hogy felszámolja és haza megy pestre.

Londonba nem élt nagy lábon ,mivel szinte éjjel nappal dolgozót így elég szép összeget tudott meg spórolni.

Bár elég sok pénzt bukott el de bőven van anyu pénze hogy egy évig el legyen.

Bár mostanra elég kiégetnek érzi magát,teljesen padlott fogot.Londonba élt

Egy nap úgy dönt hogy ősze pakol bőröndébe és visszamegy pestre,ahol felnőtt.

Négy éve nem járt a városba

Semmilyen régi ismerősével nem találkozott,és nem is beszélt nagyon senkivel mióta eljött pestről.

Nyári délutánon neki indul az utazásnak repülővel


Pesten vesz ki egy lakást és úgy tervezi hogy visszaköltözik pestre végleg.

Megállapodik és elkezd normális életet élni,mivel a tőzsde piac elégé kimerítette,szinte éjjel nappal dolgozót és a vége fele mikor már dolgok sehogyse sikerültek akkor már nagyon elfáradt.

Pesten egy szép nagy lakást vesz ki a aminek ablaka Duna partra néz.

Iván úgy dönt nem fog spórolni, eleget dolgozót az elmúlt 4 évbe ezért ki akarja használni az életet.

A főbérlővel is azt beszélték meg hogy sokáig fogja bérelni.

Nyár eleje van kezdődik a nyár.


Iván miután kivette a lakást felkeresi a régi ismerőseit,felkeresi a gyere kori barátait,régi ismerösökel találkozik,és meg pro bálja fel keresni egy régi lány ismerősét.


Iván elejézte jól érzi magát pesten,bár mióta elköltözőt nagyon sok minden megváltozót,megváltozót a város , és ami még fontosabb megváltoztak az emberek.

Bár gyere kori legjobb barátjával még mindig remek a kapcsolata, de neki se mond el mindent , és azt se mondja el neki hogy miért jött viza pestre.

Iván szinte minden este el jár régi ismerősével szórakozni,élvezi nyarat.

De valami hiányzik az életéből ,zavarja hogy ennyire megváltozót minden.

Iván szeretet volna találkozni azzal a lánnyal aki mindig nagyon tetszet de nem csak tetszet neki hanem szerelmes is volt belé de ezt soha nem mondta el senkinek még Hannának se .Épp akkor akarta neki elmondani mikor elköltözőt peströl.Akkor kezdte volna köztük valami ki alakulni.

Egy ismerőse egyik este mikor szórakoznak meg feljön a téma Hannáról és kiderül táncosként kezd el dolgozni egy színházba.


Iván másnap szinte rögtön foglaltat jegyet az előadásra és elmegy rá. Iván hátul ül a hátsó sorba.

A negyedik előadás után Iván beül a szemközti bárba és ott találkozik Hannával beszélgetnek egy fél órát de az után már jön a lánynak a vőlegénye

Otthon majd kicsattan boldogságtól,hogy találkozót a lányal.bár az elégé zavarja hogy lány már menyasszony és augusztus 31-én lesz az esküvője.

De úgy van vele semmi gond majd ő megoldja.


Elmondja Attilának Iván hogy menyire mi történt este , Ivánról nagyon látszik hogy menyire szerelmes a lányba. Attila rögtön próbálja lebeszélni Ivánt hogy nem túl jó ötlet ki kezdeni Hannával de Iván hajtatatlan.



Másnap úgy dönt hogy csinál egy partit

Ahova elhívja Hannát de ha lányt meghívja akkor muszáj elhívnia a Richárdot is.


A partin ismét Iván találkozik a fiatal párral.

Iván igazi Uri emberként viselkedik és udvarias Richárddal de látszik hogy ellenszenvesek egymásnak.

Iván szinte egész este Hannával foglakozik és Richárdnak ez nagyon tetszik.

Parti közbe Glória oda megy Iván is a fejére olvassa hogy mire jó ez amit csinál?

Miért hajt rá Hannára, meg Richárdnak nincs annyi pénze mint neki de boldog mellette ami Iván mellet soha nem lenne az



Parti után egyre jobban kezdenek összebarátkozni a fiú és a lány.



Már nyár vége fele.



Esküvő előtt l Hanna és Richárd összeveszik


Így egyre többet kezdenek el találkozgatni Hanna és Iván.

Iván akkor reggel nagyon boldog de úgy érzi hogy ez az élethez ő túlságosan elcseszett.

Hanna és Iván közt úgy nézki hogy kezd valami ki alakulni ,szinte vibrál köztük a levegő.

Közbe Iván jól érzi magát de valahol úgy érzi hogy nem helyes amit csinál és ettől egyre rozszabul érzi magát.

Majd egy nap egy egész napot együtt töltenek és este egy bárba egy kicsit berúgnak és a lány ivánál alszik de nem történik köztük semmi.


Reggel Hanna Ivánt reggelivel várja.

Azon reggel nagyon vibrál köztük a levegő de valamiért nem történik semmi , se melyikük nem mondják ki amit éreznek.

Hanna azért mivel elégé fel vannak benne kavarodva az érzések ,Iván pedig azért mert egyszerűen nem tudja ezeket felvállalni és fél a csalódástól ami esetleg érhetné.


Egy pár nap múlva Hanna születésnapja lesz augusztus 11-én ahova Iván is meg van híva.

Iván úgy tervezi hogy elmond mindent a lánynak .


Születésnapi partin meglátja hogy Hanna és Richárd kibékültek.És meg lesz tartva az esküvő.

Ettől Ivánba szinte az egy világ törik ,de próbál úgy csinálni a dolgokat hogy senki ne vegye észre.

Innentől kezdve csak egyre lejjebb és lejjebb csúszik pedig úgy nézet ki hogy sínen van az élete ,sikerült egy igen jövedelmező cége szerződést kötnie,és úgy nézet ki hogy a lányt akit annyira szeretet azzal kezd valami ki alakulni.

Iván legjobb barátja Attila észreveszi hogy valami nem stimmel a barátjával.Probál érdeklődni de nem jár sikerek.

Iván még soha nem érezte magát ilyen magányosan mint most, és ismét jöttek rá a pánik rohamok éjszaka.

És azon gondolkozik hogy ugyan azt hibát elkövette amit 4 ével ez ezelöt el követet,vagyis nem mondta ki az érzéseit.



Iván szép lassan egyre jobban kezd padlót fogni megint,rósz kedve lenni, ismét kezd vissza esni a depresziojába és éjjelente halálfélelmei vannak ami teljesen ki csinálja.


Hanna közbe ismét nagyon boldog ,bár egy kicsit aggódik Iván miatt de nem tudja mi van a fival.


Egyszer Iván és Glória elkezdenek beszélgetni és Iván akkor egy gyenge pillanatába elmond mindent a lánynak az egész életét ,de meg kéri hogy soha senkinek ne mondja el és főleg hannanának ne.



2014. febr. 28. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Az elejébe olvastam bele, sok a helyesírási hiba! Aki négy év alatt csúcsra jut, az nem fog csak úgy lelépni, hisz alapból is eléggé munkamániás. Erős a gyanúm, hogy semmit sem tudsz az üzleti életről.
2014. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Hát én csak is csak az elejét olvastam el azon kívül, hogy sok benne a helyesírási hiba nagyon sok a szóismétlés is és szerintem sokkal választékosabb szavakat kéne használnod.

pl.: Pesten vesz ki egy lakást és úgy tervezi hogy visszaköltözik pestre végleg.

Nem kell minden mondatba elmondani leírni , hogy Pest, Pest......

Már tudjuk, hogy Pestre költözik inkább másképp fogalmazd meg.

Vissza költözik végleg.<--Ebből is megértjük miről van szó.

2014. márc. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tudom hogy sok benne a helyesírási hiba,és hogy sok a szó ismlétlés benne.Ha elkezdem írni másképp ezt csak mint ötlet írtam le egy éjszaka
2014. márc. 1. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan "Veled is megtörténhet" feeling
2014. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szigorúan olvasó szemmel nézve, engem ez a könyv nem érdekelne. Ezeregy jobb romantikus regény jelenik meg ettől minden évben, és nem találtam benne semmi "pluszt" sem, ami megfogott volna. Tehát ez így ilyen formában, élvezhetetlen.

Gondolom, hogy az első regényed, annak viszont korrekt. Az első regényeket az írók úgyis csak az asztalfióknak írják.

2015. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem az alapja tetszik, egész jó a történet csak sok a helyesírási hiba és szó ismétlés. Nem tudom ismered-e a Wattpad nevű appot, de szerintem oda egész jó kis történet lenne, ha meg írnád.
2020. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!