Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vélemény? -részlet a Minden a...

Vélemény? -részlet a Minden a szívben lakozikból

Figyelt kérdés

Az ajtót Martin nyitotta ki. A fiú még mindig dühös volt rá Ariana miatt.

Avan alkalmazkodott hozzá:

- A szüleidhez jöttem-mondta.

- Nincsenek itthon- mondta Martin.

- Ugyan már! Ne hazudj! Tudom, hogy még itthon vannak! Ilyenkor még nem dolgoznak.

- Ki az fiam?- hallatszott a konyhából Michael hangja.

- A hazugság nagyon rossz szokás- mondta a fiú és bement a házba- Jó reggelt!- köszönt, ahogy belépett.

- Jó reggelt, Avan!- köszöntötték a fiút.

- Hogy aludtál?- kérdezte Elisabeth.

- Este még beszéltem Arianával. Jó volt hallani a hangját, de ez azonban nagyon felkavart. Sokat gondoltam az anyukámra is tegnap este. Nagy nehezen elaludtam. És az Önök éjszakája hogyan telt?

- Hogy mered ezt megkérdezni?- kérdezte Martin.

- Nem azért jöttem, hogy veled veszekedjek!- kontrázott Avan.

- Hanem miért?- kérdezte Michael.

- Hogy elvigyek valamit.

- Semmit nem vihetsz el!- szólalt meg Martin.

- Miről lenne szó?- kérdezte Elisabeth.

- Arról a képről, ami Ariana éjjeliszekrényén van. Lehozná nekem?

- Persze- mondta Elisabeth és elindult a lépcső felé.

- Anya, állj meg!- ordította Martin.

- Na, jó! Ezt fejezd be!- mondta Michael és felpofozta a fiát- Nem beszélhetsz így az anyáddal! Sőt senkivel! Nem erre neveltünk!

- Szerinted minek kell neki az a kép, mikor nála is van egy?

- Ha tudni akarod, akkor elmondom. Elküldöm a testvérednek. Tegnap mikor beszéltem vele, megkért rá. Én pedig megteszem, mert szeretem!

- Ha szeretnéd, akkor nem lenne ott, ahol van!

- Fejezd be, Martin!- pofozta meg Michael újra a fiát- Tudom, hogy fáj neked a testvéred hiánya. De az a helyzet, hogy mindannyian így vagyunk vele. Mindenki. Az anyád, Kristen, Avan ás én is. Nekünk is hiányzik!

- Ez az a kép?- kérdezte Elisabeth a lépcsőn lesietve- Itt meg mi történt?

- Csak felképeltem a fiadat, a szemtelensége miatt.

- Igen, asszonyom ez az- mondta Avan a kép láttán- Köszönöm szépen!

- Nincs mit.

- Én megyek is!- mondta Avan.

- Jól teszed!- kontrázott Martin.

Avan kilépett az ajtón. Martinnak rettenetesen égett az arca a pofonoktól.

A fiú még mindig sérelmezte ezt a dolgot:

- Miért tetted, apa? Miért?

- Azért, hogy megtanulj viselkedni! Nem erre tanítottunk az anyáddal. Rosszul esik, hogy ilyen vagy. Hátat fordítasz a legjobb barátodnak!

- Ő már nem a barátom!- ordította a fiú- Számomra ő már meghalt! Fogd már fel!

Michaelből újra előtört a szigor és megint megpofozta a fiát:

- Amíg itt laksz nálam, én parancsolok! Takarodj a szobádba és vegyél vissza a hangodból! A testvéred még alszik!

- Most aztán megijedtem!- vitatkozott tovább a fiú.

- Nem te vagy a főnök! Takarodj a szemem elől, nem mondom még egyszer!

- Jó elmegyek, de nem a szobába!- Martin az ajtó felé indul- Szia, anya!

Martin hangosan becsapta az ajtót maga mögött. Michael utána akart menni, de mégsem tette. A szülők már csak, azt hallották, hogy Martin elhajt az autójával.

Elisabeth és Michael ismét leül az asztalhoz:

- Miért tetted ezt?

- Mert szemtelen a fiad.

- És ha valami baja lesz?

- Akkor

- Akkor mi? Válaszolj!

- Akkor



2014. márc. 2. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem Martin jelleme eléggé irreális. Ha én (pl) kapnék egy pofont az apámtól, akkor befognám a számat, és az ajtó mögött beszélném meg a dolgot Avannal. Nem derül ki, hogy miért utálja Avant. Az is furcsa, hogy van autója, hiszen a beszédstílusából, meg az érzelmeiből, illetve a döntéseiből ítélve nem lehet több, mint 14 éves. Az apával meg az a fura, hogy a vendég előtt pofozza fel, ami egy megaláztatás is. Úgy vélem, a szülők igencsak elkényeztethették őt, most meg már nem bírnak vele. És amikor a fiú lelép, az apa miért nem rohan utána? Oké, hogy mérges rá, de nem hagyná veszni a fiát.


Bocsi, ha lelomboztalak ezzel :(

2014. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából ez pont az eddig megírt történetnek a közepén van. Martin mérges Avanra(aki a legjobb barátja volt) mert hagyta hogy elrabolják a húgát és nem mentette meg.

Ezért ilyen zavaros

2014. márc. 3. 16:33
 3/6 bencsik bence válasza:
Szerintem egész jó lett
2014. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vélemény, valaki?
2014. júl. 2. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Ki a nézőpontszereplő? Először úgy tűnik, a fiú, de később átváltasz a szülőkre. A fogalmazás és a helyesírás jó, viszont a dialógusok túl szájbarágósak: a szereplők "kibeszélnek", mint a rossz színészek. A legtöbb érzelmet nem célszerű a szereplők szájába adni, hanem a nézőpontszereplő megfigyelésein, véleményén keresztül tudatni az olvasóval. Egyébként kezdőhöz képest nem rossz, sok sikert az íráshoz!
2014. szept. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! :) :)
2014. okt. 3. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!