Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok valamilyen fantasy...

Ajánlanátok valamilyen fantasy-sci-fi-kaland könyvet?

Figyelt kérdés

Lehetőleg ne legyen a romantika fő szál benne. Pöttyös könyveket sem kérnék inkább. Humor lehet benne, erőszak szintén, horror is. A Suzanne Collins-Cassandra Clare vonalat kerülném.

Neil Gaiman nagy kedvencem, most a Tűz és jég dala sorozatot olvasom, párhuzamosan Michael Scott alkimistás könyveivel, ezek tetszenek. A tündérmese-szerű történetek is jöhetnek, de szintén nem a csak és kizárólag szerelmesek (a Goldman-féle The Princess Bride pl. tetszett, ahogy Diana Wynne-Jones könyvei is).


2014. máj. 23. 19:55
1 2
 1/13 Hengerelőhereverem válasza:
Malazai-bukottak krónikája, egyik kedvenc fantasy könyvem.Jó hosszú és nem lehet megunni, az első 150 oldalon kell átrágni magad, mert addig azt sem tudod mi van, de a többi 10.000 kárpótol :D
2014. máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Hengerelőhereverem válasza:
The Malazan Book of the Fallen - Steven Erikson(így teljes a cím)
2014. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hűűű, ez jó hosszú. :D A wikipedia szerint ezek valamilyen szerepjátékos dologhoz köthetőek. Kell hozzá háttér tudás a szerepjátékkokkal kapcsolatban? Csak mert én nem vagyok bennük otthon.
2014. máj. 24. 00:34
 4/13 Hengerelőhereverem válasza:
Abszolút szükségtelen, én kb ez volt a harmadik fantasy könyv amit olvastam és nem kell hozzá semmi tudás a betűk ismeretén kívül.
2014. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a kedvenc könyvem a Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei (az 1. részben az eleje kicsit uncsi de NAGGGGYON JÓ)a folytatás jobban tetszett.
2014. máj. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hengerelőhereverem, köszi, rákeresek az interneten. :D


A Vándorsólyom kisasszony nekem nem tetszett. :) Most olvastam kb. egy hónapja. Az eleje nem volt rossz, de kicsit indokolatlannak éreztem, hogy már elment a könyv nagyja, de ahelyett, hogy valami történne, vagy hogy elmagyaráznák pl. mik a szönyek, a srác meg a nagyapja nője közötti szötymörgés megy.

2014. máj. 24. 20:46
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Harry Harrison igazán pofás űrkaland sci-fiket írt, A Rozsdamentes Acélpatkány szerintem jó választás lenne tőle, ha még nem olvastad.

Tovább egy gonosz manó belül azt súgja, javasoljam a Warhammer 40.000 könyveket, főleg a Watson-féle Nagykönyv regényeit. (Beszerezhetetlen.) Kissé nehéz a nyelvezete és Kornya fordítása nem mindenkinek esik jól.

Hogy ne erőltessem tovább a cybergothic stílust, az újak közül Scalzi Vének háborúja regényét javaslom, ebben van erőszak bőven. (No, természetesen Watsonnál is. Kisebb bolygókat irtanak ki.) Előképe Heinlein Csillagközi inváziója, mostanában adják ki újra.

Fantasyból talán Partchett? Ha Gaiman tetszett, gondolom az Elveszett próféciák kapcsán úgyis találkoztál vele. Kissé mesésebb, ártatlanabb Brandon Sanderson Ködszerzet sorozata (trilógia? de hat kötetben adták ki). Aranyos a mágiarendszere. Igazából nem olvastam végig (nem tudok hozzájutni a második részhez), majd ha elolvasod, referálj. :)

2014. máj. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi. :D Én mindent angolul olvasok, mostanában leginkább az internetről letöltött formában, szóval a fordítások és a könyvek beszerzése nem probléma.


(A lakótársamnak van egy kazal Warhammer figurája, ő nagy rajongó. Majd ha kicsit jobban állunk anyagilag, akkor akarunk venni pár új készletet, amiket szépen kifestünk, aztán nekiállok én is játszani.)

2014. máj. 25. 11:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Scott Westerfeld: Leviatán trilógia

Rick Riordan: Percy jackson könyvei

Ernest Cline: Ready Player One

Edgar Rice Burroughs: Mars könyvek

Mark Lawrence: A széthullott birodalom trilógia

Isaac Marion: Eleven testek


Amiket még nem olvastam de érdekesnek tűnnek:

Darren Shan könyvei

Michael Ende: A Végtelen Történet

Patrick Rothfuss: A királygyilkos krónikája

Paolo Bacigalupi: Hajóbontók; A felhúzhatós lány

John Flanagan: A vadonjáró tanítványa sorozat

2014. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi. :D A Ready Player One már fent van a listámon. Darren Shan démonos sorozatát olvastam, az nem volt rossz.
2014. máj. 27. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!