Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok valamilyen fantasy...

Ajánlanátok valamilyen fantasy-sci-fi-kaland könyvet?

Figyelt kérdés

Lehetőleg ne legyen a romantika fő szál benne. Pöttyös könyveket sem kérnék inkább. Humor lehet benne, erőszak szintén, horror is. A Suzanne Collins-Cassandra Clare vonalat kerülném.

Neil Gaiman nagy kedvencem, most a Tűz és jég dala sorozatot olvasom, párhuzamosan Michael Scott alkimistás könyveivel, ezek tetszenek. A tündérmese-szerű történetek is jöhetnek, de szintén nem a csak és kizárólag szerelmesek (a Goldman-féle The Princess Bride pl. tetszett, ahogy Diana Wynne-Jones könyvei is).


2014. máj. 23. 19:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A széthullott birodalom trilógiát mindenképpen ajánlom, igaz hogy csak az első részt olvastam időhiány miatt de szerintem megéri.

Nagyon sok érdekes fantasy sorozat van, akár egy életre elegendő könyvet fel tudnék most sorolni, a tegnapi válaszomban csak egy gyors listát írtam.

Ezeknek még nézz utánnuk:

39 kulcs sorozat

Kósun: Battle royale

Golding: Legyek ura

Jonathan Stroud: Bartimaeus trilógia

Philip Pullman: Az Úr sötét anyagai trilógia

Douglas Noel Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak

Szergej Lukjanyenko: éjszakai őrség illetve az Őrség-pentalógia többi darabja(ezt is ajánlom bár nem egy könnyű könyv)

Tony DiTerlizzi és Holly Black: A Spiderwick krónikák

és számolatlanul sorolhatnám még

2014. máj. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
A Battle Royale és a Galaxis útikalauz már megvoltak, a Bartimaeus könyvekkel meg szemeztem már egy ideje, de valahogy nem álltam nekik soha.
2014. máj. 30. 00:09
 13/13 Hengerelőhereverem válasza:
Most kezdtem el: John Scalzi - Vének háborúja. Még nem olvastam ki tehát a végét nem tudom, de amennyit eddig elolvastam belőle az kitűnő. Nekem kb pont egy ilyen világ jelenik meg a fejemben ha arra gondolom mi lesz az emberiséggel egy olyan 500-1000 év múlva, ha nem hamarabb.
2014. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!