Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek érdemes az írással...

Szerintetek érdemes az írással foglalkozzak?

Figyelt kérdés

Oké, mondjuk az alkotói kedvem megköveteli tőlem, hogy írjak, de azért kíváncsi vagyok mások véleményére is :)

Hány évesnek gondoltok a részlet alapján? Tudtok esetleg tanácsokat adni?


"Kinyitottam a szemem, majd egyből össze is szorítottam, mert bántotta a fény. A fülem zúgott, és valószínűleg elharaptam a nyelvem, mert éreztem a vér ízét a számban. Zsibbadt ujjaim füvet tapintottak. Meghallottam a forgalom zaját, de képtelen voltam betájolni a hangok irányát. Elmúlt a testem zsibbadtsága, és belém nyilallt a fájdalom. Valószínűleg lehorzsoltam a könyököm, és a hátam. A lábam bokától térdig nyilallt.

A levegő frissen vágott fű illatát sodorta felém. Beugrott, hogy az iskolával szembeni üres térségen tegnap nyírták a füvet. Már tudtam, hol vagyok.

Hirtelen minden eszembe jutott, amit az utolsó pillanatokban láttam és éreztem. Valaki ellökött, valaki megmentett. De akkor… őt elütötték? A gondolat, hogy az illető az életét adhatta az enyémért, elborzasztott.

Kinyitottam a szemem. Először csak homályos foltokat láttam, de aztán lassan ki tudtam venni az égen sodródó felhők körvonalait.

– Hogy érzed magad? – kérdezte valaki mellettem. Ijedten rezzentem össze a hangtól. Minden porcikám égett a fájdalomtól, ezért csak a szememmel kerestem meg a hang forrását. Egy velem nagyjából egyidős fiú térdepelt mellettem. Még sosem láttam, egy ilyen furcsa biztos emlékeznék. Kissé kerek arcát hollófekete haj keretezte. Néhány tincse a szemébe hullott, és felfedeztem köztük egy hófehéret is. Ez meglepett, mert nem úgy tűnt, hogy festett. Ráadásul a feje búbján is akadt néhány világosabb hajszál, de mire kettőt pislogtam, már nem láttam őket. Az is meggyőződésem volt, hogy a szeme sárgásan villant egyet – ezt inkább betudtam a sokk okozta hallucinációnak.

– Mi történt? – nyögtem halkan, és rá kellett csodálkozzak a hangom erőtlenségére, remegésére. Legszívesebben sikítottam volna, annyira fájt a lábam. Ismét ráharaptam a nyelvemre, amiből szivárogni kezdett a vér. Küzdöttem az öntudatomért.

– Mire emlékszel? – kérdezett vissza. Arca feszültséget és aggodalmat tükrözött. Elővett egy zsebkendőt, és megtörölgette vele a homlokomat. Amikor elvette, vörös volt. Eddig nem is tudatosult bennem, hogy vérzek.

– Jött az az autó… és már nem tudtam elugrani… és valaki félrerántott… te voltál? – Az ismeretlen fiú hirtelen zavarba jött.

– Nem gondoltam volna, hogy ez is eszedbe jut… - vakarta meg a fejét – Igen, én voltam.

– De hát… hogyan menekültél meg előle? – kerekedett el a szemem. Úgy tűnt, valamiért nem akart válaszolni a kérdésemre. Észrevettem, hogy a megmentőm bal válla is megsérült.

¬– Megsebesültél. Orvosra van szükséged – mondta inkább. Fel akartam ülni, de a fájdalom élesen hasított belém. Halkan felkiáltottam.

– Csak óvatosan. – A hangja megnyugtatóan és végtelenül gyöngéden csengett.

– Mi lett a sofőrrel? – kérdeztem. Csak most jutott eszembe a férfi, ahogy félelemmel telt meg a tekintete… A gondolattól is megborzongtam.

– Elhajtott – csóválta a fejét megmentőm. A hátamon végigkúszott a hideg. – Hogy hívnak?

– Janka vagyok. Teleky Janka. – A fájdalom nagyobb mértéket öltött. Elfojtottam egy sikolyt, miközben néhány kövér könnycsepp gördült le az arcomon. A fiú egyre aggodalmasabban festett.

– Figyelj Janka. Vérzel, és szerintem az egyik lábad elég súlyosan megsérült, nem tudsz ráállni. Az lenne a legjobb, ha elvinnélek a kórházba.

– De hát az nagyon messze van… nem lenne egyszerűbb mentőt hívni?

– Nincs nálam mobil – tárta szét a karját. Közben próbálta leplezni a fájdalmas fintort. Az ő karja is ellátásra szorult, és el sem bírtam képzelni, hogy mégis hogyan akar kórházba vinni. Most komolyan el akar cipelni odáig, mint egy zsák krumplit?

– Nálam van – vágtam rá halkan. Most már azt is éreztem, hogy a hátamat is jól megütöttem. Egyre rosszabbul esett rajta feküdni.

– Nem, nincs – felelte. Kezembe nyomta a telefonomat, amit már nem igazán lehetett telefonnak nevezni. Sokkoltan bámultam a darabokra tört karácsonyi ajándékomat. Biztos kiesett a zsebemből, gondoltam.

– Sajnálom, de ezt már nem tudtam megmenteni… - sütötte le a szemét egy rosszban sántikáló kisfiú módjára.

– Te olyan hülye vagy – meredtem rá pislogás nélkül. Egy pillanatra a hangom mintha visszanyerte volna az eredeti tónusát, de aztán az utolsó szónál megint remegni kezdett. Összepréseltem a fogaimat, hogy ne vinnyogjak.

– Mert? – vonta föl a szemöldökét játékosan, remélve azt, hogy egy kicsit el tudja vonni a figyelmem a fájdalomról.

– Neked köszönhetem az életemet, te pedig a holmimat sajnálod?!

Nem mondott semmit, csak fáradt félmosolyra húzta az ajkait. Feltápászkodott, és felemelt. Nem is erőlködött, holott ő is megsérült.

– Jaj, ez fáj! Várj egy kicsit! – kiáltottam fel. Szétnéztem, de az utca kihalt volt, vagy legalábbis én nem láttam senkit. A fiú nagyon óvatosan tartott, hogy ne okozzon nagyobb fájdalmat. Ahogy magához szorított, éreztem a teste melegét, a szíve dobogásának ritmusát, és ez elringatott. A tagjaim ismét zsibbadni kezdtek, csak ott éreztem a sérüléseket, ahol a kezei voltak.

– Mi az? – kérdezte – Mi a baj?

– A te karod sincs a legjobb állapotban. Ölben akarsz végigcipelni a városon? Ráadásul még a nevedet sem tudom…

– Zalánnak hívnak. És nem, nem egészen úgy terveztem. Csukd be a szemed!

– Mi van? – nem értettem, hogy mire megy ki a játék.

– Ígérd meg! – A hangja olyan komoly színt öltött, hogy megszeppentem tőle.

– O… oké – bólintottam. Összeszorítottam szemhéjaimat.

– Zalán? – suttogtam.

– Igen?

– Te is ígérj meg nekem valamit. Nem tudom ki vagy, nem ismerlek, és talán csak a naivságom miatt bízok benned. Ígérd meg, hogy nem élsz vissza a helyzettel!

– Ígérem – felelte, és éreztem a hangján, hogy mosolyog."


Az előzmény egy baleset, ahol majdnem elütik a lányt a kereszteződésben.



2014. máj. 27. 20:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik. Tényleg. Nagyon jó, hogy a részlet elején minden érzékszervet bevonsz - a látvány, zajok, szagok, ízek, tapintás mind megjelennek. És mégsem tűnik az egész felsorolásszerűnek, így áll szépen össze a kép. Csak dícsérni tudlak. :) Lehet mások hasznosabb választ tudnak majd adni, de engem meggyőztél arról, hogy érdemes írással foglalkoznod.

15-17 évesnek tippellek, de csak azért, mert a legtöbben ilyen korúak, akik ide kiírnak ilyesmiket. :D De egyébként egy kiadott könyvben simán el tudom képzelni ezt a részletet.

Szabad megkérdeznem, hogy a fiú (Zalán, de jó név) valamilyen természetfölötti lény? "éreztem a teste melegét, a szíve dobogásának ritmusát" - itt megnyugodtam, hogy nem vámpírral van dolgunk. :D Különben a Twilight autóbalesetes jelenete jutott eszembe.

2014. máj. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nem írsz rosszul, de például az elején szóismétlésben van a "fű", ami egy kicsit zavart. Írj sokat, mert az sosem árt, és olvass is! Én olyan 13 évesnek néznélek, de igazából nem tudom.
2014. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Tényleg, most hogy nézem, ott van egy ismétlés. No nem gond, megyek füvet nyírni :D

Majdnem eltaláltátok, 14 vagyok ;)

2014. máj. 27. 21:22
 4/24 anonim ***** válasza:

Így indul a regényed??


Írás minősége sztem megfelelő.

2014. máj. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Warren Scott ***** válasza:

Elsőre 15 évesnek tippeltelek az írásod és jelenet alapján. Ezek szerint nem tévedtem nagyot :P


Korodhoz képest jó az íráskészséged, ha folytatod és fejleszted is, lesz még sokkal jobb is ;)

2014. máj. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Egy tizenévestől szerintem kifejezetten jó, de egy másik hasonló kérdésnél is írtam, hogy az álomból vagy öntudatlanságból felébredő szereplő eléggé sablonos kezdés. Meg szerintem mindenképp nézz utána a párbeszédek helyes központozásának, pl. itt:


[link]

2014. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Prym ***** válasza:

nekem is tetszik :) ír folytatást légyszi. érdekelne :)

Zalán ugye azért kérte Jankától hogy hunyja be a szemét mert tp-zni fog? :D

2014. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
mondjuk az legalább jó hogy amikor én küldtem részletet 1 vélemény volt olyan hosszú mint itt az összes de akkor is 10/4...p még mindig :(
2014. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :) az előzmény az, hogy a lányt majdnem elüti egy autó. Tudom, nem a legjobb kezdés dramaturgiailag, de később még az autó is visszaköszön, ezért mégiscsak fontos mozzanat. A központozási hibákat javítottam :) néha kihagy vele kapcsolatban a figyelmem, de elég sokszor át fogom még olvasni, hogy biztosra menjek.

Zalán egy Villámléptű, azaz egy másodperc alatt hatalmas távokat tud futni (egyik pillanatban itt, a másikban ott).

2014. máj. 29. 19:10
 10/24 anonim ***** válasza:

Villámléptű, ez tetszik :)

Szerintem is kissé klisé ez a kezdés, de no, elnézhető, és nem biztos, hogy a végső javítások után ez lesz az első mozzanat.

Nem tudom, hogy mi, de valami hiányzik még innen, nem volt teljes (tudom, tudom, hogy ez egy részlet, de én más értelemben mondom). ezen a részleten belül volt valami, ami vagy nemodaillő, vagy nem tudom. vagy csak egyszerűen az a problémám, hogy túl sablonos.

de az plusz pont, hogy ezt a sablonos kezdést kissé felturbóztad, és jók voltak a leírások is.

ha sokat gyakorlod az írást, akkor még érhetsz is el eredményt, és igen, mindenképp érdemes az írással foglalkoznod.

bár már mondtad, hogy mennyi idős vagy, azért elmondanám, hogy én is ennyinek tippeltelek (mármint 14 körülinek).

sok sikert!

2014. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!