Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Voldemort öreg?

Voldemort öreg?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy Voldemort végül is már öreg. Mivel Harryék 2. évafolyamosok voltak a Roxfortban, mikor azt mondták, hogy a kamrát legutoljára 50 éve nyitották ki. Voldemort ha jól emlékszem 5.-es vagy 6.-os korában nyitotta ki a kamrát, de mivel nem emlékszem pontosan, legyen 5.-ben. Akkor már 65 éves, mikor Harryék 2.-ba járnak. Aztán még +5 év, mire Harryvel megküzd, szóval 70 éves. Csak szerintem furcsa ez? Vagy hogy lehetséges hogy Voldemortot nem egy vénembernek ábrázolják, ha már 70? Vagy én számoltam el valamit? Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 25. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Ha tudnád Harry születési időpontját akkor tudnád ki számolni, de így nem lehet. Ugye 5-esen 15 éves, +x év Harry születéséig+17 év
2014. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1926. december 31. - 1998. május 2. Vagyis 71 évesen halt meg.
2014. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan univerzumban furcsállod, hogy egy ember nem látszik öregnek, ahol szét lehet tépni az ember lelkét 7 (8) darabra, és úgy soha nem hallhat meg csak úgy. amúgy mondjuk az, aki széttépi a lelkét, és beleteszi egy tárgyba, az nem öregszik vagy valami ilyesmi. Most csak írtam egy opciót.
2014. júl. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Egyik interjújában azt mondta Rowling, hogy a varázslók lassabban öregszenek.
2014. júl. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Dumbledore mondja egyszer Harrynek (már nem tudom hol), hogy ha az ember ennyi darabra szétszakítja a lelkét, már nem igazán lesz ember. Ezért is változik meg úgy a külseje Voldemortnak. Szerintem Voldemort, miután annyi borzalmas átkot hajt végre (köztük az előbb említettet, hogy szétszakítja a lelkét, meg mersze emberek százait öli meg) már elveszti az emberi mivoltját és csak egy lelketlen (nem a szó szor értelmében), borzalmas lény marad meg belőle, amit mér nem nevezhetünk emberi lénynek. Pont emiatt nem is öregedhet. (Ez a saját eszmefuttatásom, már én is gondolkoztam ezen a problémán)
2014. júl. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

én is hasonlóra gondoltam :)

#1 Harry-nek Július 31-én van a szülinapja, de az évszám most nem lényeges

2014. júl. 26. 22:03
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
miután befejezi az iskolát elszegődik a Borgin and Burkes -be, majd van az életének ezután egy jó hosszú szakasza, amiről senki nem tud semmit, csak sejtések vannak... mikor újra színre lép, addigra már teljesen torzult képe önmagának, erre még rájönnek a horcruxok, arról pedig ne is beszéljünk, hogy mikor Harry túléli a halálos átkot, akkor Voldemort teste elpusztul, a 4. kötet végén egy teljesen új testben tér vissza, amit varázslattal hoztak létre, így teljesen logikus, hogy nem is öreg... egyébként pedig Hagrid az évfolyam társa volt, de Hagrig is középkorúnak van ábrázolva.
2014. júl. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen öreg.De nem kell furcsállni hisz a második részben Hagrid is már 63 :D Dumbledore is 116 évesen halt meg :D
2014. júl. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Asszem 70 éves volt a halálakor :)
2014. aug. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
50%

Matematika:

1880+12-50-kb20

2015. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!