Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Voldemort öreg?

Voldemort öreg?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy Voldemort végül is már öreg. Mivel Harryék 2. évafolyamosok voltak a Roxfortban, mikor azt mondták, hogy a kamrát legutoljára 50 éve nyitották ki. Voldemort ha jól emlékszem 5.-es vagy 6.-os korában nyitotta ki a kamrát, de mivel nem emlékszem pontosan, legyen 5.-ben. Akkor már 65 éves, mikor Harryék 2.-ba járnak. Aztán még +5 év, mire Harryvel megküzd, szóval 70 éves. Csak szerintem furcsa ez? Vagy hogy lehetséges hogy Voldemortot nem egy vénembernek ábrázolják, ha már 70? Vagy én számoltam el valamit? Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 25. 21:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazatok van,70-71 évesen hal meg.
2015. ápr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A varázslók alapból lassabban öregednek, tovább élhetnek. Lásd Dumbledore, és a vele kb. egyidős Elphias Doge és Lumpsluck. Vagy Bathilda Bircsók, aki már Dumbledore gyerekkorában is bőven felnőtt volt, vagy Borgin, akinek már Voldemort születésekor megvolt a boltja, és feltehetőleg már akkor sem volt fiatal. Valószínűleg Ollivander is elég öreg.

Amúgy meg, ugyan Voldemortnak a horcruxok készítése miatt eltorzult a teste, az öregedés tekintetében valószínűleg kimaradt neki a test nélkül töltött időszak, azaz ugyanolyan idős testet hoztak létre neki, mint amilyen idős volt, mikor Harryre támadt.

2023. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!