Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lesz-e a jövőben Harry Potter...

Lesz-e a jövőben Harry Potter könyvsorozatnak nyolcadik, kilencedik és tizedik része?

Figyelt kérdés

2014. dec. 7. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem! Rowling nem akar írni, de kiegészítő könyv/novella még készülhet.

Meg persze ott a lehetőség, hogy Rowling vagy esetleg halála után a gyerekei eladják a Potter univerzumot valami filmstúdiónak, ami újraforgatja a filmeket, és írattat hozzá egy rakás új könyvet, de ez persze távoli lehetőség úgy 40-50 év múlva lehet esélye, már persze ha érdekli még az embereket akkor Harry Potter.

2014. dec. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

J. K. Roling hogy-hogy nem akar írni könyvet?

Lehet-e olyan eshetőség, hogy 10-20 év múlva újra rájön az írhatnék Harry Potter-ről?

2014. dec. 7. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert lezarta a sztorit amit akart.
2014. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Nézd, ő a Potter univerzumot már lezárta, hét kötetesnek szánta, el is készült mind a hét. Gyakorlatilag minden történetszálat elvarrt.

Gondolj bele, ő több időt töltött el Harryvel, Ronnal, meg Hermionéval, mint a saját családjával! Nem csak amikor írta a kalandjaikat, hanem mikor gondolkodott róluk. Érthető, hogy miután közel 14 évet volt Harryékkel, kicsit másfelé akarja vinni az életét, én is rájuk untam volna, bármennyi pénzt is kerestek volna nekem.

Meg nem akar úgy megmaradni az emberek emlékezetében, mint a Harry Potter írója. Hogy fog-e sikerülni neki, nos nem tudom, de szerintem nem! Milne-t sem vette senki sem komoly írónak Micimackó után, ahogy L.Frank Baum is hiába szeretett volna más könyveket írni, mindenki Óz könyveket várt tőle. De pl. Sir Arthur Conan Doyle összehozta, ugyanis ő a legendás detektívpáros Holmes és Watson után meg tudott újulni Challenger professzorral és az ő Elveszett világával, és ma már őt is fontos karakterként jegyzik, igaz Schelock "papa" jóval ismertebb, de mégis, Az elveszett világ is egy aránylag ismert mű.

2014. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rowling írt rövidebb folytatásokat, ha jól tudom, két novellát a Harry Potter világában. Az egyikben Harryék a harmadik X-ben járnak, és a sztori olvasható a wwww.pottermore.com oldalon. Egyes spekulációk szerint az sem kizárt, hogy lesz 8. könyv, bár ennek én nem adnék hitelt. Itt a link:


[link]

2014. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, a HP így kerek egész, nem kell mindent nyújtani mint a rétestésztát, ez nem a Barátok Közt.

Ha Rowling maga érdekel, akkor azóta 2 könyve is megjelent, és a harmadikat jövőre adják ki.

2014. dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lerágott csontokat szeretnél?
2014. dec. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Én megértem a kérdezőt; szerintem nem lerágott csontokat szeretne, és nem Rowling időközben megjelent könyvei érdeklik. Rowling a Harry Potter sorozattal az utóbbi másfél évtized legsikeresebb írójává vált, de jelenleg úgy tűnik, mintha tagadni próbálná, minek köszönheti a sikerét. Ezzel egyúttal elfordul a korábbi olvasóitól, ami nem feltétlenül bölcs lépés.


Az olvasói szerintem nem azt várják tőle, hogy krimit vagy túlságosan is valóságszagú szatírát írjon; nem mondom, hogy rosszak ezek a könyvei, de ezekben a zsánerekben jobbat is olvastam már. Rowling olvasói újabb HP-regényt várnak, vagy ha azt nem, akkor YA-fantasyt mindenképp. Viszont úgy tűnik, pont azt nem akar írni.


Vajon mi lehet ennek az oka? Szégyelli, hogy nem "komoly", hanem fantasy-íróként vonul be az irodalomtörténetbe? Vagy attól fél, hogy a Harry Potterrel olyan magasra tette magának a lécet, hogy másodjára nem tudná megugrani? Vagy egyszerűen olyan sok időt töltött szerzőként a HP világában, hogy egy életre elege lett minden varázslatból, szörnyetegből és tini problémából?


Bármi is az oka, én a magam részéről sajnálom, hogy más irányba indult; még egyszer mondom, nem azért, mert az új könyvei rosszak, csak hát nem is annyira jók. Kicsit olyan érzésem van, mintha a világ legjobb zongoristája, aki mindenkit elkápráztatott a koncertjein, egyszer csak úgy döntene, nem játszik többet zongorán, csak hegedűn. Még akkor is, ha a hegedűkoncertjei soha nem lesznek telt házasak.

2014. dec. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én mindig is úgy voltam vele, hogy soha nincs lezáratlan történet. Egy fantáziavilág bármeddig feszíthető, csak az ember fantáziája szabhat határt.

A Harry Potter-univerzum is bővültetne új elemekkel, könyvekkel. Sok még a lezáratlan szál és história, amelyet szívesen átélnék a könyvolvasással. Példának okáért a Voldemort halálát követő egy év történései megíródhatnának. (Harry, Ron és Hermione visszatértek-e a Roxfortba? A többiekkel mi történt e egy évben? etc.) Miként vált Harry aurorrá? Milyen nehézségekkel néz szembe? Az új generáció milyen kalandba és bajba keveredett a Roxfort végeláthatatlan varázsvilágában?


Lehet, hogy bennem van a hiba, de számomra túl rövidek e könyvek és a Rowling által alkotott világ nem tűnik kiteljesedettnek.

Nem tudom miért, de általánosságban mindig keveselltem amit Rowling alkotott.

2014. dec. 8. 22:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben a pillanatban csak annyit lehet válaszolni erre a kérdésre, hogy a szerző nem tervez folytatást, lezártnak tekinti a Harry Potter sorozatot. Azt viszont lehetetlen megjósolni, hogy mit gondol majd 10-15 év múlva, így mindaddig, amíg Rowling életben van, a folytatások lehetősége nem zárható ki. (Sőt, a jogok eladása esetén azután sem. Ne feledjük, Agatha Christie halála után majdnem 40 évvel jelent meg új Poirot-regény!)
2015. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!