Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a jobb? Fikció vagy...

Melyik a jobb? Fikció vagy igaz történet?

Figyelt kérdés

Gondolkozok egy konyv irasan (abszolut kezdo vagyok), es megragadt bennem egy jo sztori amit szivesen megirnek, de nem tudom, hogy erdemes-e, mert egy eletrajzi konyv lenne, de kitalalt, nem valos.


Az ilyeneknek mennyi eselyuk van a sikerre?



2014. dec. 9. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kitalált akkor nem lehet életrajzi... Amúgy mindkettő lehet jó, a témától és az író tehetségétől függ a dolog.

Előbb írd meg és utána akarj sikert, ha találsz egy jó kiadót akkor vannak esélyek, de kezdőként ne igazán álmodozz ilyenekről, előbb fejlődj, mert így nem sok kiadó fog foglalkozni veled, max ha fizetsz érte.

2014. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kezdésnek valami lazább témát választanék! Kezdjük ott, hogy egy író első könyve szinte mindig nagyon gyenge a későbbiekhez képest, furcsa, de még ilyen művészi tevékenységnél is jól jön X év munkatapasztalat, csak itt nyilván te vagy a saját főnököd -legalábbis míg nincs aláírt szerződésed egy kiadóval-, tehát gyakorlásnak más témát lenne célszerű választani.

Erre jók a sablon történetek, mindenkinek sír a szája, hogy ilyen unalmas, meg olyan unalmas a sablonsztori, de kezdésnek pont jó, itt ezeken lehet elsajátítani az "iparosmunka" alapfogásait, és nincsenek is túl magas elvárások.

Másrészt ezek az életrajzi ihletésű könyvek okozzák a legtöbb vitát az olvasótáboron belül, nem tudom kiről akarsz írni, és milyen helyzetben, de ezzel óvatosan, én sokkal inkább fikciópárti vagyok, az más kérdés, hogy mondjuk egy történelmi regényben valós alakok is feltűnhetnek.

2014. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
En a "gazdag papa, szegeny papabol" indulnek ki. O sem tud irni, ezt meg en is eszrevettem, de olyan jokat irt, hogy iszonyatosan jo maga a konyv, meg ha a felepitese erdekes is
2014. dec. 9. 17:43
 4/4 A kérdező kommentje:
vagy a "Koldusbol kiralyfi". En igazabol motivacios konyvet akarnek, de valami sztoriba beleszovve
2014. dec. 9. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!