Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kedvenc Harry Potter szereplőt...

Kedvenc Harry Potter szereplőtök? (Több is lehet)

Figyelt kérdés

És ha tudjátok, miért, azt is írjátok, légyszi. :)

Az enyém Luna, mert nagyon különleges lány, kicsi őrült, és nem fél önmaga lenni.

Amúgy találkoztatok már olyasvalakivel, akinek pl Féregfark volt a kedvence, vagy Umbridge (én még nem, csak olyannal, akinek pl Voldemort)?



2014. dec. 9. 22:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Lily Evans, mert csodálom az önfeláldozását.

Remus Lupin, mert kedves, okos és szerény.

Nymphadora Tonks, mert kitartott Remus mellett.

A Weasley család, mert a saját családomra emlékeztetnek.

Sirius Black, mert ő lehetett volna Harry családja.

Luna Lovegood, mert nem fél más lenni. (Amúgy sosem értettem, hogy nem griffendéles. Különcnek lenni bátor dolog.)

Bellatrix Lestrange, mert - bár nem helyesek - megmarad az elvei mellett és kitartó.

A Weasley ikrek (tudom, hogy írtam már a Weasleyket, de az ikreket szeretném külön kiemelni), mert még akkor is képesek nevetni, amikor szinte kilátástalan a helyzet.

Neville Longbottom, mert bebizonyította, hogy a legesetlenebbnek látszó kölyökből is lehet hős.

2015. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

1:A Weasley-ikrek.Bátrak, okosak és viccesek.Nagyon sajnáltam Fredet, mikor meghalt, nem érdemelte meg :-(

2:Malfoy és Piton.Igazából mindkettõt sajnálom, hiszen a környezetük tette õket olyanná, amilyenek.Az elején szívbõl utáltam.A hetedik kötet után azonban már teljesen át tudtam érezni a helyzetüket, hogy jó emberek, Malfoy csupán a szülõk által belésulykolt elveket próbálta követni, de a lelkiismerete idõrôl idõre közbeszólt, hogy nem helyes, amit tesz.Piton élete pedig tele volt fájdalommal, nem csoda, hogy engedett a csábításnak, a szerelem sokmindent képes tenni még legjózanabbal is, nemhogy egy ilyen elesett, meggyötört emberrel.Ám végül jó útra tért, ezt nagyon tisztelem benne.Haláláig Dumbledore mellett maradt, pedig Voldemort bukása után megtehette volna, hogy szimplán lelép.De õ mégis védelmezte Harryt, és a végsõ csatában az életét adta érte.

3:Cho.Nem tudom megindokolni, de szeretem.Az pedig, hogy védi a barátnõjét, nem meglepõ, sok ember tenné még ezt.Ráadásul két tûz közé került, választania kellett a barátság és a szerelem között.Nem hiszem, hogy könnyû volt neki.

4:Sirius.A legnagyobb kínok közepette is képes volt ember maradni és szeretni.

Bár nem kedvencem, de én valahol megértem Voldemortot is.Szörnyû gyerekkora volt, és úgy tudom, aki Amortentia hatása alatt születik, az sosem lesz képes szeretni.Errõl viszont nem õ tehet.Még az anyját is sajnálom, mint mondtam, a szerelem hatására bárki képes bûnbe esni és/vagy hülyeséget csinálni.

Bár gyûlölöm Bellatrixot, szerintem még rosszabb, mint Voldemort, mégis felsorolom, mert a hûsége elképesztõ.És õ is a rossz neveltetésnek köszönheti nagyrészt, hogy olyan lett, amilyen.Valamint a szerelem is hajtotta, mindennél jobban vágyott Voldemort közelségére, ezért bármit megtett volna.

Ugyanakkor mindketten szörnyû bûnöket követtek el, nekik szerintem is meg kellett halniuk, ilyen tettekre már nincs bocsánat.Csupán elgondolkodva a múltjukon, az utálatba nálam sajnálat is vegyül.

2015. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Mcgalagony17 ***** válasza:
100%

-Luna, mert a különcsége kicsit a saját természetemre hajaz :D

-Ron és az ikerbátyjai mert ők a legviccesebb karakterek a történetben

-Sirius, mert vagány és lázadó

-Dumbledore a bölcsessége miatt

-Umbridge, mert bár negatív karakter, rendkívül ötletesen és viccesen lett megalkotva

- Neville,mert mindig jószívű és segítőkész


22/N

2016. jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Mindenjó ***** válasza:
22%

Nos... Az elején szerintem, mint minden kislánynak, Hermione illetve Ginny voltak a kedvenceim. Ezt persze gyorsan kinőttem. Hermionével egyszerűen csak nem tudtam azonosulni, csodálatos lány és tényleg egy nagyon jó karakter, de annyira... Hermione. Ginnyt pedig hát szerintem meglehet érteni, szerintem a történet egyik legvacakabb karakteréről van szó, akit olyan görcsösen próbáltak összehozni Harryvel, hogy szinte már egy komikus hatást kelt. A filmbeli karakter üres és Umbridge csészéjében is több kidolgozottság van, mint benne. Az egész lány csak azért van, hogy Harry nagy szerelme legyen. Sablonos, és ha van is valami személyisége az is pont olyan, hogy illjen Harryhez.

A második kedvencem Sirius volt… mit ne mondjak a nagy szerelem még most is tart. (szóval ha Sirius fent vagy GyK-n akkor írj rám ;) )Egy hihetetlenül aranyos, fiatalos apaszerű karakterről van szó akinek megvannak a maga hibái. A múltja egyrészt tragikus (családi háttér), másrészt pedig hihetetlenül örömteli (Roxfort, ami egyébként élete legboldogabb része volt). Kidolgozott és minden tulajdonságának megvan a maga oka, minden, ami benne rejlik indokolt és úgy tökéletes ahogy van. A vakmerősége, a megfontolatlansága, a belőle áradó kedvesség, az önbizalom, az a tökéletes családias hangulat. A bátorság és a lázadás…. még mindig szerelmes vagyok :D

A mostani kedvencem (Sirius mellett) Bellatrix Lestrange. Ne kérdezzétek pontosan miért. Bella egy eszelős és őrült nőszemély, aki szilárdan kitart a hite mellett. Nekem ez eskü bejön. Szerintem egy nagyon menő és lázadó csajszi aki megfogja az embert, csinos és szenvedélyes, amitől kirázza az embert a hideg. Ebben van a bája. Tudja, hogy nő és ezt ki is használja, de nem úgy mint az utcasarkiak. Ő elegánsan és magabiztosan teszi. Bella tud valamit, ami megfogott.

2017. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Felhasználó328 ***** válasza:
100%
Dobby: Azért, mert nagyon sokat segít a könyvekben Harrynek és végül Harryért hal meg. Ez a fajta rajongás Dobby részéről nagyon megérint.
2019. nov. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Harry, Sirius, valamint Hermione
2022. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!