Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem vittem vissza a könyvet a...

Nem vittem vissza a könyvet a könyvtárba?

Figyelt kérdés
Szóval kivettem 2 könyvet a könyvtáról augusztus végén. Azóta egy cserediák program miatt külföldön voltam egészen mostanáig és nem vittem vissza a könyveket. Be vagyok jelentkezve, viszont semmilyen felszólító levelet nem küldtek ki. Miért?

2014. dec. 18. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Hello!

Én egy könyvtárban dolgozok. Nem tudom milyen településen voltál, de ha egy olyan könyvtárban, ahol számítógépen (bár szerintem már mindenhol így megy) több oka is lehet annak, hogy nem kaptál felszólító levelet.


Előfordulhat, hogy a könyvtárban valaki elkevert valamit, ezért nem lettek rendesen kinyomtatva a felszólítók. Bár ha minden igaz egy bizonyos nap után újra kéne küldeniük, kétszer pedig már nehéz elcseszni a dolgot.


Az is lehetséges, hogy ők már nem levél formájában küldik a felszólítókat, hanem e-mail-ben. Ez a könyvtárnak nagyon jó dolog, mert a költségvetésében tud spórolni a postaköltségen.


De akár lehet egy egyszerű adminisztrációs hiba is.

2014. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy miért, azt nem tudom. De ajánlatos mihamarabb visszavinni a könyveket, mert egyszer majd tényleg jön egy felszólítás, és abban elég nagy késedelmi díj várható. Nekem 39 Ft / nap díjat számítottak fel, amikor késve vittem vissza a könyvet. Néhány nap esetén nincs nagy jelentősége, de néhány hónap alatt már jelentős összegre duzzadhat...
2014. dec. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy a regisztráció során még más címed volt (más az állandó lakcímed és a tartózkodási helyed)? Mert lehet, hogy a régi címedre küldték.

Ha emailben kaptad, akkor lehet a spam mappában (ahonnan törlődnek az üzenetek bizonyos idő után). Mindenképpen kérdezz rá a könyvtárnál, ha visszaviszed a könyveket, hogy mi történt. Ha csak adminisztrációs hiba, egyszeri alkalom volt, de ha máshová küldik a leveleket, legközelebb esetleg még ennél is rosszabbul járhatsz.

(Jó, hogy szólsz, én is elfelejtettem egy könyvet... dec. 3 óta ketyeg az óra. Azt hittem, 22-én jár le.)

2014. dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!