Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miylen ímtoszok, mondák,...

Miylen ímtoszok, mondák, legendák, hihetetlen történetek téműjú köynveket ismertek?

Figyelt kérdés

Olyan köynvet - köynveket - keresek, amelyek tele vannak érdekességekkel, mondjuk kísértet jrta helyekről, különös eseményekről, emberkeről, tettekről...

Lelki szemeim előtt egy olyan köynv lebeg, ami több száz oldalnyi tartalommal büszkélkedhet, és öröm pörgetni, néha fellapozni. Tudtok ilyet?



2014. dec. 24. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát akkor te egy parapszichológiával foglalkozó kvázi tudományos (már ha tudományosnak tekinthetjük az ilyesmit) könyvet keresel, és nem fikciót ha jól értem.

Angol nyelven rengeteg ilyen könyv van, magyarul azonban jóval kevesebb.

Több száz oldalnyi tartalom, néha fellapozni, nos talán érdemes lenne utánanézned a "Misztikus történetek gyűjteménye" című könyvnek (Reader's Digest válogatás sorozatban jelent meg, az eredeti angol címe "Almanac of the Uncanny") 464 oldal, kemény fedeles, szép képi ábrázolások vannak benne, most rákerestem neten, ahogy látom csak antikváriumban van meg, meg persze könyvtárakban is hozzá lehet jutni.

Szerintem remek könyv, ha valamennyire objektíven akarsz foglalkozni a természetfelettivel, nem szájbarágós, nem akarja, hogy feltétlen elhidd, amit írnak ott, de nem is mondják, hogy kitaláció az egész, tipikusan az a könyv, ami neked hagyja a döntés jogát.

2014. dec. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem én is erre a könyvre gondolok, a Reader's digest-től a Felejthetetlen mondák és legendák. Vastag és gyöngyörű könyv, én két éve vettem az alexandrában és még most is kapható, még ha elég drága is.
2014. dec. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, igen, hasonló köynvekre gondoltam.


Voltaképp a különböző ismeretterjesztő csatornák másoraihoz hasonlítanám, amit keresek. Modnjuk 10-20-30 odallon mesélnek egy adott eseményt, felvázolják, mi történhetet, háttérinformációkkal bombáznak... Mindezt persze megspékelve hihetetlen, érdekfeszítő és egyáltalán nem szokványos dolgokkal.

2014. dec. 26. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!