Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdekelne titeket egy ilyen...

Érdekelne titeket egy ilyen témájú könyv?

Figyelt kérdés
Az lenne benne a lényeg, hogy van egy számítógépes játék, amivel szinte mindenki játszik már a világon és egyszer csak átkerülnek az emberek a játékba, ahol rengeteg a veszély, és akik meghalnak azok vissza kerülnek a való életbe, de ezt a játékbeliek nem tudnák. Lenne benne egy főszereplő lány, akinek egy nagyon közeli barátja viszonylag hamar meghalna ebben a játékban és hogy innentől a csaj teljesen magába roskad és a fiújának kell egyfolytában védelmeznie.

2015. márc. 11. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Bár nem vagyok nagy könyvmoly, szerintem érdemes lenne megírni. Főleg ha maga a játék is elég kreatív.
2015. márc. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Ha nem is halnak meg benne ténylegesen az emberke ,de mindenki azt mondaná "Sword Art Online". Hhietetlenül jól ki kellene dolgoznod, és remekül kellenem egírnod ahhoz, hogy túlnőjön az "egyszerű kopi" címen.

2015. márc. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Láttad már a Sword Art Online animét?
2015. márc. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem láttam, nem tudtam, hogy létezik ilyen :) De akkor most megnézem milyen, hogy ez ne hasonlítson rá!
2015. márc. 12. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Én más bajt is látok itt:


"ahol rengeteg a veszély, és akik meghalnak azok vissza kerülnek a való életbe, de ezt a játékbeliek nem tudnák."


Tehát a játékba "bekerültek" azt hiszik, hogy aki a játékban meghal, az a valóságban is meghal, miközben igazából nem? De akkor a "kiesők" miért nem próbálnak meg visszamenni, vagy üzenni kívülről, hogy kvázi átverés az egész? Mert az ilyen sztorik épp attól működnek, hogy aki a játékban meghal, az meghal a valóságban (hozzáteszem őrült elcsépelt klisé ez már, és nehéz újat nyújtani vele), de így nincs tétje a dolognak.

Meg őszintén ez az egész "bekerül egy játékba" dolog épp ugyanolyan komoly mint a Narniába vezető szekrény, csak itt a mágikus átjárót felváltja a virtuális valóság, a fantasy birodalmat meg maga a játék. -Ne vedd magadra ezt a részt, ez minden ilyen alapkoncepcióra igaz.


"Lenne benne egy főszereplő lány, akinek egy nagyon közeli barátja viszonylag hamar meghalna ebben a játékban és hogy innentől a csaj teljesen magába roskad és a fiújának kell egyfolytában védelmeznie."


Na itt ugrik a majom a vízbe! Ezzel már komoly bajom van. A főszereplődet ezzel lényegében véve kiveszed a történetből, dolgozzon csak más helyette meg a túlélésért, akarom mondani játékban bent ragadásért? Tehát depis lesz a lány, miközben az ominózus barátja a való világban él és virul? Másrészt, a főszereplő az, aki mozgatja a cselekményt itt pedig ő csak egy kolonc.


Nem tudom eléggé sok sebből vérzik ez a sztori.

2015. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából még nem gondoltam át teljesen a sztorit, csak felmerült bennem. Igazából két szálon futna a cselekmény az egyik a kinti világ gondjai( hogyan lehet visszakerülni a játékba és értesíteni a többieket stb.)

a másik a benti világ-é (hogyan lehet kijutni, felkészülni a harcokra, a rengeteg sok halál eset lelki kezelése stb.).

Nincs ilyen valódi átjáró, inkább csak visszahullanak a való életbe, ahol újra kezdenek alakulni a kormányok, iskolák, munkahelyek stb... Csak jóval kevesebb emberrel (fokozatosan népesül vissza), ezért az elhagyatottabb falvakat/városokat állatok, és a már visszatért emberek fosztogatják.

2015. márc. 12. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:
A 4. válaszadónak igaza van abban, hogy tényleg klisésen hangzik az alapötlet, de ha nem akarod kiadatni, csak pl. a blogod olvasóinak szánnád, akkor ez nem baj. Eleinte kellenek az ilyen írások gyakorlásképp. Azzal, hogy klisés-e az ötlet vagy sem, ráérsz majd akkor foglalkozni, ha netán úgy alakul, hogy tényleg elindulsz az íróvá válás útján.
2015. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!