Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit gondoltok az ilyen...

Ti mit gondoltok az ilyen történetről? Kell bele az a plusz vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy történetet ìrni arról szólna hogy egy anyuka a 3 gyerekével új életet kezd külföldön. (előzmény- apuka váratlanul elhunyt) Egy középiskolás illetve egy ovis lánya van és egy kisfia aki bármikor meghalhat. A plusz az lenne hogy kiderül anyuka terhes maradt a férjétől. Vagy nem kell a plusz?

Úgy ìrnám mint egy naplót. Gondolkoztam hogy a nagylány vagy az anyuka szemszögéből ìrjam de végül a lánynál maradtam mert ő àll hozzám a legközelebb életkorban.

Ti mit gondoltok?


2015. ápr. 1. 01:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem egy narrátor szemszögéből írod le? Szerintem szerteágazóbb lenne :D Bár a te elképzelésed is jól hangzik...
2015. ápr. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az alapkoncepciódban van néhány hiba!

Ha valakinek stabil egzisztenciája van itthon, márpedig az lehet, ha három gyereket vállaltak, akkor nem valószínű, hogy csak úgy nekivág külföldnek. Az anya legalább 36-38 éves abból kiindulva, hogy van egy középiskolás lánya, ilyen korban már szokatlan, hogy valaki felkerekedjen, főleg három gyerekkel, különösen egyedül.

Ha valakinek meghal a közeli hozzátartozója, akkor ritkán áll neki új állást keresni azonnal, főleg külföldön, főleg úgy, hogy a gyerekeit is vinni kellene magával. Mert ilyenkor épp az okozza a problémát, hogy azoknak új iskola, új nyelv stb. dolgokat megszokni nem könnyű, ráadásul a "plusz", tehát a negyedik gyerekkel az a baj, hogy a terhesség általában 6-8 hetes korban már kimutatható, az meg végképp valószínűtlenné teszi, hogy valaki elmegy külföldre dolgozni egy családi tragédia után, úgy, hogy közben derül ki, hogy babát vár. Úgy meg főleg, hogy van egy gyereke, akinek valamilyen krónikus betegsége van.


Ez az egész akkor működne, ha mondjuk nem lenne teljesen új az az élet, amit kezd, teszem azt fiatalabb korában már élt külföldön és szerzett egy baráti kört, akik kisegítik, vagy él kint rokona, esetleg az apa rokonai befogadják, ha mondjuk ők élnek külföldön. Alternatíva lehetne, hogy pont a beteg gyerek miatt mennének ki külföldre, akit csak ott tudnak valami kísérleti eljárással kezelni, vagy valami ilyesmi, de az alapkoncepciód sajnos ilyen indokok nélkül eléggé ingatag lábakon áll.

2015. ápr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azèrt kezdenek új életet mert itt Mo.-n nehéz megèlni. Apuka már kb. fél éve meghalt szóval nem azonnal költöznek
2015. ápr. 1. 12:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nehéz itt megélni, de terhesen három gyerekkel, akik közül az egyik súlyos beteg, még nehezebb egy idegen országba költözni.
2015. ápr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha egy ismerős ott lakna velük? Úgy jobb lenne?
2015. ápr. 1. 15:00
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy az anyuka megismerekedik egy olasz férfivel akivel összeköltöznek és tőle terhes lett? Vagy már nagyon bonyolult lenne?
2015. ápr. 1. 15:06
 7/10 anonim válasza:
0%
Én úgy gondolom az alapötlet nagyon jó,esetleg az anyuka kimehetne 2 hétre Olaszországba mert egy utazást nyert egy nyereménysorsoláson. A gyerekek ez idő alatt a nagyszülőnél lennének. (Az anyukát pedig a nagymama beszéli rá az útra, mivel mióta elveszítette a férjét, nem tudott magára időt szánni) A 2 hét alatt megismerkedik egy gazdag férfivel akiről a nő először nem tudja, hogy milliomos, így a férfi megbizonyosodhat róla, hogy a nő valóban szereti. A beteg kisfiút egy olasz kórházba szállítják, ahol a modernebb orvostudománynak köszönhetően sikerül meggyógyítani.
2015. ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Jól hangzik az ötlet :)
2015. ápr. 1. 18:06
 9/10 A kérdező kommentje:
Most valami egyszerűbbet gondoltam ki. Az anyuka megismerkedik egy férfivel (amit az utolsó válaszoló írt a nyereményutazásról jó ötlet :) ). Terhes lesz tőle, kiköltöznek. A nagylány pedig naplót ír a midennapjairól. Mit szóltok? :) Ja és mindhárman egészségesek :)
2015. ápr. 2. 23:29
 10/10 anonim válasza:
Szerintem a anyuka ne legyen terhes. De a többi serintem stimmel. :)
2015. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!