Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen regényt ismertek,...

Márciuska kérdése:

Milyen regényt ismertek, amely fordulatos, olvasmányos, emellett komoly társadalmi-filozófiai-vallási kérdésekkel foglalkozik?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, mint Huxley-tól a Szép új világ, Orwelltől az Állatfarm, Merle-től az Állati elmék vagy a Védett férfiak, vagy Orson Scott Cardtól a Múltfigyelők.

2015. ápr. 16. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Vonnegut köyveit tudom ajánlani. Ha az ember átlát az abszurd, szatirikus humoron, akkor elég sok mondanivalót találhat.


Gondolok elsősorban: Börleszk, Macskabölcső, A Titán szirénjei, Mesterlövész c. könyvekre

2015. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Umberto Eco: A rózsa neve

Sofi Oksanen: Tisztogatás

2015. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Merle: Malevil
2015. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A rózsa neve tulajdonképpen régóta piszkálja a fantáziámat, a többinek utánanézek!
2015. ápr. 17. 07:10
 5/9 bernarfater válasza:
47%
A regényirodalom kedvelői, az utóbbi ötven évben felfedezték Dél Amerikát. A Száz év magány Gabriel García Márquez talán legjobb regénye (Nobel-díj, bár ez nem döntő szempont), és a Szerelem a kolera idején is nagyszerű. De Paulo Coelho is írt pár jó könyvet, bár azok egy fokkal nehezebbek. Ja, és Vargas Llosától a Pantaleon és a hölgyvendégek. Egy új világot ismerhetsz meg.
2015. ápr. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Coelho, mint nehéz olvasmány. Na ilyet se hallottam még. :D Főleg Márquez fölébe helyezve. Ez elég nagy baromság, Coelho egy bohóc, értéktelen ponyvákat ír, ahhoz ért csak, hogy a tudatlan olvasót megvezesse az áligazságaival.Amúgy sem értem, hogy jön a disztopikus művekhez szóba, de még a kérdésben feltett kitételnek sem felel meg. Egyébként, amit elsőre ajánlanék (noha nem feltétlenül disztópiák, de mélyrehatóan foglalkoznak társadalom- és vallásfilozófiával is, regény szinten) a kérdezőnek az Kundera valamennyi regénye, főként A lét elviselhetetlen könnyűsége, a Tréfa, Az élet máshol van, Halhatatlanság, de a kisebb lélegzetvételűeket is érdemes elolvasni, rendkívül tanulságosak.

Közben eszembe jutott Jevgenyij Zamjatyintól a Mi. Állítólag Orwell innen nyert inspirációt az 1984-hez.

2015. ápr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*disztópikus
2015. ápr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik könyvnek utánanéztem. Eddig magasan a Malevil érdekel a legjobban, szerintem azt fogom először elolvasni, de szorosan mögötte ott van Zamjatyin és Eco. Zamjatyint külön köszönöm, borzasztó érdekesnek tűnik. Coelhótól egyébként már sokat olvastam, és többnyire tetszett.
2015. ápr. 20. 08:12
 9/9 anonim ***** válasza:
David Mitchell: Felhőatlasz. Fantasztikus könyv, nagyon ajánlom!
2015. ápr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!