Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki a kedvenc főhős karakterete...

Ki a kedvenc főhős karakteretek és miért?

Figyelt kérdés
Milyen tulajdonságok, tettek miatt szeretitek?

2015. júl. 4. 04:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Szent István, aki kitartott minden olyan embert, aki megtagadta a munkát, vagy vallasháborúra adhatott vonla okot, és a zavargásokat (mint most a pécsi eset, vagy amikor nyílt utcán fényes nappal azt a tanárt kirangatták az autójából) felnégyeléssel jutalmazta. Ő a Magyarok nagy hőse! Ő kéne nekünk most is, hogy rendet tegyen!
2015. júl. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
1-es: Ez nem politika rovat te elmeháborodott!
2015. júl. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat is szívesen fogadok. : )
2015. júl. 4. 14:22
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

Hát, nem tudom. Nem igazán könyv, hanem manga, könyvekből nincsen kedvenc főhősöm.

Egyértelműen Itachi Uchiha a Narutóból. Hihetetlen erő kellett ahhoz, hogy kiirtsa a saját klánját, aztán az öccse előtt végezzen a tulajdon szüleivel, akik ráadásul nem is ellenkeztek - mindezt pedig a nagyobb jóért. Elviselte, hogy az öccse éveken át tiszta szívéből gyűlölte őt, tűrte, hogy az volt az öccse álma, hogy végez vele. Sőt, ennek tetejében még a halálával is az öccsét segítette, ahogy minden egyes lélegzetvételével élete során - merthogy ő maga késztette az öccsét arra, hogy megerősödjön.


Remélem, nem bánod, hogy nem regényből van.

2015. júl. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
21%
Tehát Szent István nem volt hős és egy könyv sem említi a nevét. Értem.
2015. júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Kicsit ismeretlen: Mutnedzsmet a Nefertiti c. könyvből (Michelle Moran írta). Az ő szemszögéből van írva a történet, és a tapasztalatait mondja el mint Nefertiti huga. Nekem azért szimpatikus, mert erős jellem, de barátságos és segít az embereken, és nagyon családcentrikus. :)

15/L

2015. júl. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Számomra ez egyértelmű. Ríviai Geralt, Andrzej Sapkowsky Vaják-könyvsorozatából.... Nagyon szeretek olvani, szóval találkoztam már jópár karakterrel, de olyannal még nem, aki nála jobban megfogott. Az egyik dolog, hogy hihetetlenül jó, és nagy mélységekig felépített karakter. Aztán meg, vannak saját "szabályai", "törvényei", amelyeket tényleg, még az élete árán is betart, tehát a maga módján hihetetlenül becsületes. Bátor, bár persze ez egy főszereplőtől elváható. Van humorérzéke, bár eléggé szarkasztikus, de nekem nagyon bejön :) Szóval úgy ezek a főbb okok, de a legjobb, ha valaki elolvassa, mert úgy lehet igazán megérteni, miért is olyan nagyszerű karakter :)
2015. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Mennyi "kedves" ember van ezen a fórumon.

És sikeresen megbukott az a sokat hangoztatott elmélet is, hogy aki könyveket olvas, az jobb ember lesz. Vagy lehet, hogy előtte még aljasabbak voltak egyesek?

2015. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Miért lettem lepontozva? Nem is mondtam semmi rosszat. :(
2015. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Hyp bol a Luna
2015. dec. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!