Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Most kezdtem el a blogomat,...

Erika_Hejja kérdése:

Most kezdtem el a blogomat, könyv kritikát írok. Vélemény? Tudom, hogy még csak egy bejegyzés van, de véleményt szeretnék, hogy fojtassam-e?

Figyelt kérdés
link: [link] előre is köszi :)

2015. aug. 19. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A stílusodon van mit csiszolni, de gondolom még fiatal vagy.

Két okból szoktam kritikát olvasni: hogy egy általaám olvasott könyvet, egy megtekintett filmet vajon mások is úgy látnak-e, mint én. Ha van lehetőség rá, akkor hozzászólásokban véleményt ütköztetni, tisztázni ezt-azt, amit nem értünk, vagy nem pontosan értünk.

A másik eset, ha tájékozódni akarok valamiről, hogy érdemes-e belefogni. Épp ezért szerintem telejesen felesleges, sőt egyenesen hiba leírni a történetet, akár csak zanzásítva. Aki olvasta, az úgyis tudja. Aki nem olvasta, annak meg lelövöd a poént.

Írásodnak maga a "kritika" része nyúlfarknyi, nem kidolgozott. A másik probléma pedig az, hogy végletesen szubjektív, amit írsz. Nem is fogható fel kritikaként. Leírod, mi tetszett, mi lett volna jobb másként, mindezt olyan stílusban, mintha a barátnőiddel beszélnéd meg egy epres shake felett a mekiben. Szóval szerintem olvass más ilyen témájú blogokat, ahonnan megtanulhatod a legalapvetőbb dolgokat. Aztán pedig kialakíthatod a saját stílusodat. Nem bántásból írtam, amit írtam, inkább építő jelleggel.

2015. aug. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálok javítani rajta :)
2015. aug. 20. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!