Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lehet egyszerre két könyvet írni?

Lehet egyszerre két könyvet írni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem bele egy regénybe. A történet már régóta benne volt a fejemben, és most végre rá is szántam magam. Viszont van egy másik sztorim is, amit megint csak szívesen papírra vetnék.

Lehet egyszerre kettő regényen dolgozni, vagy ezzel csak megosztanám a figyelmem, és ez a művek kárára válna?



2015. okt. 1. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem osztanám meg a figyelmem, az egyiket kezdeném el. Aztán, ha folyton rossz érzésem van, lehet, a másikat kellene először :) De én egynél többre nem tudnék, de nem is akarnék koncentrálni, mert megérdemli a maximális figyelmet.
2015. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Lehet. Érdemes-e? Az akor derül ki ,ha megpróbálod, és ltászik ,hogy ez nem jó íg. VAn, aki egyszerre öbb mindenen dolgozik. Más nem kéeps erre úgy, hogy mindegyik elegendő minőségű legyen.

Neked kell kiderítened.

De itt jön a kérdés.

Ha végre rászántad magad, és régóta vártad ezt, akkor miért ugranál egyszerre kettőnek neki? Ne marégebbi afontosabb, a nagy álmod? Ha ennyit várátl vele, érdemesebb lenen csak arra koncentrálni. Így is rengeteg időt el igénybe fog venni, ha minőségi, jó munkát akarsz.

2015. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne?

Az iskolába is egyszerre több tárgyat tanulsz, több féle házi dolgozatot írsz, több sorozatot követsz nyomon...

Nyilván nem úgy lehet, hogy az egyik kezeddel az egyiket a másikkal a másikat íród, egy időben.


De az lehet, hogy egyik nap írod az egyiket, közben a másikhoz jegyzeteket, vázlatokat készítesz, aztán ha az A.-val elakadtál, picit félre teszed, és nekiállsz a B.-nek - közben ugyanúgy jegyzetelve a másikhoz.


De mindenki más - nálam működne, nálad lehet, hogy nem.

Az is lehet, hogy pont nálam nem működne, és nálad igen.

csak akkor tudod meg, ha kipróbálod. Ezt elvi vitával nem lehet eldönteni, csak a gyakorlat adhat választ.


Szerintem mindenképpen csak jót tenne, két okból is.

Nem hagyna túlságosan belesüppedni az egyik regényedbe, hanem folyamatosan segíteni azt objektív(ebb)en megítélni azzal, hogy rendszeresen más regénybe helyeznéd magad, így mindkettőt látnád kicsit kívülről is.

Másrészt pedig átsegítene az alkotói válságokon. Ha elakadsz, akkor ahelyett, hogy napokig bámulsz magad elé, haladsz a másik könyvvel. Ha pedig azzal haladsz, nem görcsölsz az elakadt művön, így a folyatás is könnyebben ugorhat be.

2015. okt. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egyszerre egy történetet szoktam írni. Kettőt is lehet egyszerre, de az kicsit nehezebb. Egyébként Jókai Mór volt, hogy egyszerre három regényt készített. Egy időben! Ő diktált, három nő pedig írta a diktált szöveget.
2015. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én minimum kettőt írok egyszerre, de nem tudok minden nap.
2015. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eléggé késői választ írok tudom... De súgok valamit: Én összesen több mint 60 regényemnek a történetét tartom a fejemben és tervezgetem mindet amellett, amit most írok... :S

(Plusz még a novellák és kisregények)

2016. máj. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom, szinte esélytelen, hogy választ kapjak. A kérdés majdnem 5 éves már.


Ha mégis látod kérdező!


Sikerült megírnod mindkettőt? Esetleg kiadtad őket? Talán negatív kimenetelű lett?


Írd meg, ha látod. :)

2020. márc. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!