Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Romantikus középkori lovagregé...

Romantikus középkori lovagregények?

Figyelt kérdés

Valami jót mondjatok, mert szerintem a legtöbb nagyon ismertet már olvastam :) Szeretnék valami izgalmas, kalandos lovagos sztorit :D Nem baj ha angol!

A válaszokat köszönöm



2015. dec. 7. 19:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
16%
Ejj, ez rendkívül bájos egy lánytól, a szívem máris a tiéd!
2015. dec. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

és érdemben is hozzá tudsz szólni a kérdéshez, vagy csak gúnyolódsz? :D

Valaki ezt a műfajt (is) kedveli... nincs ebben semmi ciki, vagy kislányos :D A fiúk is szeretik, pl Arthur király legendáját, a kerek asztal lovagjait. Ivanhoe pedig egy klasszikus szépirodalmi mű. Ilyen kaliberekre gondoltam. :)

2015. dec. 8. 00:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Roland ének, Trisztán és Izolda :)
2015. dec. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Márciuska ***** válasza:

Ha még nem volt meg, akkor Walter Scott: A talizmán. Igazi gyöngyszem.

Nem angol lovagos, de romantikus középkori Victor Hugo-tól az Izlandi Han, nekem nagyon tetszett.

Ha középkorszerű fantasy is jó, akkor ess neki Tad Williams Shadowmarch tetralógiájának, az egyik nagy kedvencem. Első két rész magyarul megjelent, (A qarok háborúja, Árnyak és menekülők), a másik kettőt szerezd be angolul.

Szintén fantasy, és nagyon jó Silvana de Mari-tól Az utolsó tünde tetralógia.

2015. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, utolsónak külön!

Meglesem mindet! :) Megvan a karácsonyi ajándék :D

2015. dec. 10. 14:26
 6/11 anonim válasza:
Nem szóltam hozzá "érdemben" (nem adtam választ a kérdésre, hanem a témát pedzegettem más szempontból, ráadásul csak ízlés, érzésmegosztás volt), de nem is gúnyolódtam, hanem tényleg őszintén azt gondoltam, hogy ez édes (de éltem túlzással a fogalmazásomban). Ha nem lenne "tiszta": Az "első" voltam.
2015. dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen észre vettem, hogy nem szóltál hozzá érdemben, nyilván ezért jegyeztem meg. :D Mivel nem gúnynak szántad elnézést is kérek. :) És az első mondatod után már egyértelművé vált, hogy az első hozzászóló vagy.
2015. dec. 15. 17:23
 8/11 anonim válasza:

A fekete lovag (édesapám kedvence, nagy reményeket füzök hozzá xDD)

A katedrális (az én kedvencem)

2016. jan. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Katedrálist már olvastam. Nekem is nagy kedvenc :)
2016. jan. 3. 14:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Aucassin és Nicolet
2016. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!