Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi az, ami számotokra érdekess...

Mi az, ami számotokra érdekessé tesz egy könyvet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdést kibővíteném: mi az, ami eléri, hogy elolvassatok egy adott könyvet? Mit vártok el egy könyvtől? Mik azok az elemek, amiket kedveltek, vagy épp utáltok egy könyvben? Szereplők stílusa, helyszínek, ilyesmi... Illetve, néhány címszóban leírnátok, mit vártok el egy ifjúsági regénytől?

Magam is írok, és az ismerőseim körében már végeztem egy kisebb közvélemény kutatást, most érdekelne az itteniek véleménye is.

16/L



2016. márc. 4. 20:13
 1/2 Morozov válasza:
Kedvelem a kalandos, több helyszínen játszódó történeteket, heves érzelmekkel és mélyebb jelentéstartalommal...mélyebbel, mint amit általában a manapság tömegesen előforduló tiniknek íródó "tucatkönyvek" nyújtani tudnak. Viszont a legfontosabb szerintem, hogy a jellemábrázolások reálisak legyenek, ne felületesek, össze nem illő jellemvonásokból kreálva. Szerintem az lehet a valós történeten alapuló regények sikerének is az egyik záloga, hogy abban az esetben ez az egyébként kifejezetten nehéz feladat már alapvetően meg van oldva. Épp ezért ahhoz, hogy valaki jó író lehessen, szerintem a jó fogalmazóképesség és a kreativitás mellett szükség van a kiváló emberismeretre is. Na meg persze a folyamatos ihletre, ami lehetővé teszi valami újszerű és egyedi regény megírását.
2016. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem csak ifjúsági, hanem minden regényre igaz:


Amit kedvelek:

Érdekes, egyéni karakterek, értékes emberi tulajdonságok, jellemfejlődés, humor, izgalmas történet, értelmes párbeszédek, eredetiség vagy olyan jó az író hogy a kliséket is jól tudja megírni, vagy kifordítani.


Amin kiakadok:

Nem halad semmit a sztori, nincs is sztori, ezredik tini siránkozik a szerelmén, nincs egyénisége senkinek, környezetét leszaró fiatalok.

Ne úgy kezdődjön hogy: átlagos lány beleszeret titokzatos fiúba, angyalba, vámpárba, csillámvámpírba, a 3 napos szendvicsébe... és egyebek, nincs alapja a szerelmüknek, csak elvakult vonzalom.

2016. márc. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!