Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írnék, de nem jön az ihlet....

Írnék, de nem jön az ihlet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában kezdtem írni, eddig van két komolyabb novellám és egy versem.

Érzem a késztetést, akarok írni, de egyszerűen nem tudom, miről. Sokszor volt már így, az előző novellámat pl. egy versenyre írtam, ahol meg volt adva, hogy benne kell lennie mécsesnek/gyertyának. A visszajelzések alapján ütős történet lett, remélem a zsűri is így gondolja majd! :)

Szóval elég nekem egy szó és már meg is van az ötlet... De egyetlenegy szó sem jut eszembe! Segítsetek! :(



2016. ápr. 1. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
olvass utána novelláknak híres íróktól. Sajnos az ihlet csak egy pillanat egy kép, egy zene vagy hang vagy valami ami inspirálhat. Elküldenéd privibe ?
2016. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, itt egy oldal, amin gyakorló feladatok vannak íróknak. Én nagyon sokszor használom, szerintem tök jó. Csak angolul van, nem tudom, ez mennyire okoz problémát.

[link]

2016. ápr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy szó elég ötletnek, próbálj ki egy random szó generátort. [link]


Vagy ha tudsz angolul, akkor van egy random jelenet generátor is. Beírsz két nevet, és a program kidob neked egy jelenetet. Egész szellemes dolgok is kisülnek belőle, és főleg akkor jó/vicces, ha meg tudsz adni két konkrét karaktert hozzá, akiket ismersz vagy megalkottál már magadnak.

[link]

2016. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Angolul nem tudok, így a weboldalak, amiket linkeltetek, kizárva.

A szavasat kipróbálom mindenképpen. :)

És akinek kell, elküldöm az eddigi novellákat!

2016. ápr. 1. 21:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok. De ha már jönnek az olvasmány ötletek is, akkor én a Kezdő írók kézikönyvét ajánlom. Ha ügyes vagy, akkor netről is le tudod (köhömm) kalózkodni (köhömm). (vagy
2016. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolkodj el,hogy milyen dolgokat értékelsz,milyen dolok jönnek be és arról iszonyat jó verseket,novellákat stb... lehet írni :) Vagy ha ragaszkodsz ahhoz ,hogy kell neked egy szó akkor:zene vagy pl. barátság.:D Vagy humoros (fenti felsorolt művek vagy mik :P)-t is írhatsz.Pl: amiket utálsz:matek,suli...egy bizonyos személy.Hajrá ;D
2016. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem is és a tesómat is nagyon inspiráltak a DIXIt kártyák. Drágák, de az interneten is fennvan elég sok. Beírod a keresőbe, hogy "dixit cards" és kidobja őket.

Nekem attól is szoktak eszembe jutni történetek, vagy jelenetötletek, ha hallok valami olyat a körülöttem lévők szájából, amivel nem értek egyet - bármi, amiről úgy gondolom, hogy nem helyes. Ugye a könyvek, történetek egy konfliktus megoldásáról szólnak. Szóval bármi amiről az jut eszedbe, hogy nincs rendjén, arról tudsz írni.

Olyan javaslatot is láttam már, hogy "Írd le a legérdekesebb hazugságokat, amiket ki tudsz találni".

Akár végigböngészheted a gyakorikérdéseket is - meglepően sok hihetetlen történetet, szituációt lehet találni.

Angolul lehet még sok öteletet, történetkezdést találni. Egy pár példa:

1) Írj valamit, ami úgy kezdődik, hogy egy szereplő egy érmét dob egy szökőkútba.

2) Egy démon a legújabb áldozatát akarja kísérteni, de az ember egyáltalán nem veszi észre a próbálkozásait.

3) Képzeld el a hét minden napját egy személyként. Legyen mindegyiküknek neve, életkora, lakása és munkahelye.

4) Kialakítottak egy készüléket, ami megtalálja a jövőbeli gyilkosokat. Akik pozitív teszteredményeket kaptak, egy elhagyott szigeten sorsukra lettek hagyva. Te egyike vagy ezeknek az embereknek.

5) Írj egy történetet, ami a pincében kezdődik, és a padláson végződik.

6) Egy varázslattal teli világba kerülsz. Az okostelefonod a varázspálcád, de csak a már letöltött applikációid alapján tud bűbájokat előidézni.

7) - Komolyan, a legrosszabb dolog, amit tehetsz, az az, hogy bámulsz.

8) - Miért bujkálsz mögöttem? Mit csináltál?

9) - Még mindig itt vagy... és palacsintát csinálsz?

10) El kellett volna olvasnom az apró betűs részt.

Nyiss ki egy könyvet, és egy szimpatikus mondatot másolj ki belőle és írd meg a végét. Vagy, tedd fel a "Mi lenne, ha...?" kérdést és írj egy új véget a kedvenc könyvednek/filmednek/stb. (Utóbbit "fanfiction"-nek hívják)

Akár egy zeneszövegnek a történetét is megírhatod - vannak olyan számok, amik arról szólnak, mit csinált valaki más az énekessel - ezt írd meg valós időben.

Magához az íráshoz azt ajánlják az írók, hogy legyél egyedül, mert úgy jobban megy valamiért. Én is képtelen vagyok írni, ha bárki van velem egy szobában.

És ha egyáltalán nem megy az írás (mármint nem tudod rávenni magad) akkor olvass. Sokat kell olvasni.

2016. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
sziasztok! Valaki tudna irni ilyen konyv "elozeteseket"?
2021. márc. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Most velem is ez van. Egész éjjel fenn voltam, írogattam, de unalmasabbnál unalmasabb sztori kezdések jöttek csak ki. Így aztán most nincs novella. És még mindig agyalok miről kéne írnom. Máskor annyi ötletem van, most meg itt ülök a gép előtt és leblokkoltam. Talán, ha zenét hallgatok, vagy olvasok valamit elkap az ihlet. Lehet, hogy már annyira rá is paráztam, hogy már pedig írnom kell, hogy azért blokkolt le az agyam.
2022. febr. 10. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!