Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írok egy könyvet, mi a vélemén...

Írok egy könyvet, mi a véleményetek az első öt oldalról?

Figyelt kérdés

I



- Mennyit teszel fel? – kérdezi a velem szemben ülő férfi. Két ászt szorongatok a kezemben és lent is van már egy.

Csak egy hónapom maradt, és nyerésre állok. Nem lenne értelme még egy hónapnyi szenvedések.

- Semennyit. Nem akarok nyerni egyetlen órát sem, kilencvenkilenc éve várok már arra, hogy a Mennybe mehessek.

- Azért ez sem rossz hely – csóválja meg a fejét – kár, hogy csak száz évig lehetünk itt.

- Szerintem inkább túl sok.

- Az első ötven évemben végig bűnöztem. Loptam, csaltam a kártyán, hazudoztam… Pókeren nyertem eddig tíz évet.

- De ez a játék nem volt régen illegális? Hogyhogy most már lehet kártyázni?

- Nem tudom, a lényeg, hogy mivel nincs pénzünk, Exael pár éve megengedte, hogy éveket tegyünk fel tétnek. Így a bűnös lelkek több időt kapnak megtisztulni.

- De ha ötven évet bűnöztél – vágok közbe – akkor…

- Marad hatvan évem a pókeren nyertekkel együtt arra, hogy jót tegyek. A hatvan tízzel több az ötvennél, tehát ha ezt a tízet elveszem, marad ötven év bűnözés és ötven év jóság. A kettő üti egymást, tehát a végösszeg tíz év jótett lesz, ami elég lesz a Mennyhez.

- Szerintem a logikád nem éppen a legjobb – ráncolom homlokomat – én kilencvenkilenc éve csak jót cselekedtem, azt hiszem, a helyem garantált Isten országában.

- És most miért vagy itt?

- Kártyázni akartam egy kicsit, kimozdulni, miért?

- Nem úgy értem. Miért vagy a Purgatóriumban?

- Elárultam a barátaimat.

Igen, Júdás a nevem, és elárultam azokat, akiket szerettem. Ez rossz pont lehet Jézusnál, de a nevemről nem én tehetek.

Kilépek a sötét utcára, ahol a villanyoszlopok pislákoló fényében keresni kezdem a házamat. A Flamingó Hotelben töltöttem a fél éjszakát, közben semmit nem csináltam. Csak ültem és bámultam magam elé, tudom, nincs értelme, de szeretek egyedül lenni. Nem szeretem, ha hozzám szólnak, életemben mindig is hirtelen haragú voltam. Azóta itt, a Pokol és a Menny között leszoktam erről, de a kilencvenkilenc év magány megőrjített. Inkább égnék szénné, mint hogy száz évig itt szenvedjek ebben a bűnös városban, de hát Isten is halad a korral. Exael szerint Las Vegas megépülése óta néz ki így a tisztítótűz, és az embereknek száz évet kell itt tölteniük, és közben nem tehetnek rosszat. Akik gyilkoltak, azoknak a Pokol kapuján kell bemenniük, ahol aztán dolgoztatják őket. Néha csak úgy lángra kapnak, legalábbis Exael szerint. Persze én az alatt a csaknem száz év alatt, amit itt eltöltöttem, láttam már olyat is, hogy egy férfi pisztollyal lelőtt valakit. Megölte őt a halála után. Persze a gyilkos azonnal a Pokolba került, a szerencsétlen nő, akit meg lelőtt, újrakezdte a száz évet.

Végre hazaérek panelházamba. A liftben a hatodik emelet gombját nyomom meg, majd kiszállok és a folyosó legvégén nyíló ajtót nyitom ki.

A lakásom kicsi, épp olyan, mint mindenkié: egy ágy van benne, egy asztal, egy éjjeliszekrény, rajta a Biblia bőrkötéses példányával.

Unom már ezt. Isten olyan nagyképűen kezel mindent onnan a Mennyből, ide sem dugja a képét. Exaelen keresztül üzen nekünk, de le merném fogadni, hogy ő maga még soha nem járt itt.

Nekem nem kell ilyen élet.

Kilencvenkilenc éve várok a bosszúra.

Meg akarom ölni Istent.



2016. ápr. 9. 13:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Szokatlan. Elolvasnám, de érzem, hogy szeretni nem szeretném, számomra érzékeny pontokat érint. De minden, ami megmozgat, érdekel, akármilyen irányba is mozgat meg. (Egy Szürke ötven árnyalatát azért olvastam el, mert kerestem, mi az, ami ilyen tömegeket megérint egy ilyen nulla sztoriban. Nem pozitív élmény, de sok mindenen elgondolkodtam a társadalmat illetően.) Ez a néhány sorod speciel feszültté tesz, zavar. És ez már hatás, és gondolom ez a könyved lényege. Zavart kelteni, elgondolkodtatni. Hatni másokra.
2016. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon érdekes, nekem tetszik. Az utolsó mondat eléggé feszegeti a határokat, és nem biztos, hogy bevallanám a mélyen vallásos családomnak, hogy ilyet olvasok, de ha egyszer befejezed, és megosztod valahol, könyörgöm értesíts róla, mert nagyon szívesen elolvasnám a sztorit. :)
2016. ápr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Isten nyilván nem fog meghalni 😄 és kedves első! Azzal a Szürke ötven arnyalataval az írásomat akarod degradálni? Nem igazán értettem. Természetesen Örülök a negatív kritikáknak is 😄
2016. ápr. 9. 17:20
 4/21 A kérdező kommentje:
Főleg a nem hívők véleménye érdekel, mennyire ragadta őket magával ez a pár oldal
2016. ápr. 10. 09:40
 5/21 anonim ***** válasza:
Természetesen nem azért említettem példának, mert a tiéd azon a szinten van. Nem. Azért, mert azt is pukkasztásnak szánták, ahogy te is ezt. Más stílusban és más területen, de a célod ugyanaz. Aki nem akar mások nyugodt lelki világába betörni az nem ír le olyat, hogy "meg akarom ölni Istent". Ezt te nem egy nyugodt délutánra szánod lelki simogatásnak, egyértelműen.
2016. ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy azt mondod, főleg a nem hívők véleménye érdekel. Aki nem hívő, kevésbé fogja érintettnek érezni magát, szimplán azért, mert nem érdekli a téma, nem az élete része, és Isten semmit nem jelent neki. Az ő szemükben nem is létezik, akkor miért kavarná fel? Egy nem létező személy halála miért érdekelné őket? Talán megmosolyogják a bátorságod, hogy ilyen témát választottál, és ennyi. A nagyobb visszhangot nem ők jelentik majd.
2016. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem erről az emberről fog szólni az egész könyv, lesz még két szereplő... És érdekel, mit gondolnak... nekem mindenki véleménye fontos, és mint mondtam, Istent nem lehet megölni.
2016. ápr. 10. 11:09
 8/21 anonim ***** válasza:

A történet ötletes, csak kiforratlan. Oké, hogy fikció, meg a világa is fiktív, de azért óhatatlanul beindul a logikám:

"kilencvenkilenc éve várok már arra, hogy a Mennybe mehessek"

Júdás Jézussal egy időben halt meg, vagyis 33 + 99: hozzávetőlegesen Kr. u. 132-t írunk. Mi ez a modern Las Vegas? Tudom, hogy szőrszálhasogatás, és mindjárt rá is térek a lényegre.


A Biblia nem csak irodalom, hanem vallási szent könyv, amelyre száz- ezer- kétezer éves kultúrák épülnek, a Föld lakosságának közel harmada ennek a vallásnak a híve. Magyarul: az olvasók zöme nagyon-nagyon kritikus. Még ha el is tekintünk attól, hogy fikciót írsz, amit megtehetsz - a valódi Istennek semmi baja nem lesz attól, ha a fiktívet kinyuvasztod - tehát a kritikusok alatt nem a valódiságot is megkérdőjelezőkre gondolok, fikciót írni lehet (bár nem kockázatmentes, a Krisztus utolsó megkísértése c. film bemutatásán a moziban robbant pár molotov koktél). Na, szóval ha ettől el is tekintünk, még azok között is rengeteg kritikus lesz, akik elfogadják a fiktív történetedet, hajlandók belemenni a játékba. Aki pedig belemegy a játékba, az megfogta a kinyújtott kezedet, az az Olvasó. Na, őt aztán főleg nem szabad lеѕzаrnі. Te mint író, mint művész megszólítottad, és ő kész meghallgatni; óriási megtiszteltetés.

Egy szó, mint száz: Hitelesség. Azért hoztam fel a logikai buktatót, mert azt a látszatot kelti, hogy nem veszed eléggé komolyan, eszedbe jutott egy jó ötlet, és próbálsz neki feneket keríteni. Lehet, hogy tévedek, és kened-vágod a témát, de a látszat nem ezt mutatja. Kitalálsz egy szituációt, amelyben egyesszám első személyben szerepeltetsz egy bibilai alakot. Csakhogy ez az alak olyan, mint valami mai huszon- harmincéves csóka, akinek néha kedve szottyan egy kis zsugára, mellesleg van benne egy nagy adag sérelem. A párbeszédek iskolásak, egy Júdás nem így beszél, nem így gondolkodik, kilencvenkilenc év után, egy hónappal a nagy lehetőség előtt nem fog arról panaszkodni, milyen vacak ez a Purgatórium. Leírhatod narrátori, semleges fogalmazással, hogy milyenek a körülmények, de hiteltelenné válik a karakter, ha utána elkezd nyavalyogni, hogy unja. Hogy akarja egy ilyen megölni Istent?

"Ez rossz pont lehet Jézusnál"

Csak lehet? Ha te vagy Júdás, Jézus valamikori tanítványa, annyit csak tudhatsz, hogy az árulás rossz pont-e nála vagy sem. Máskülönben miért is vitted vissza a harminc ezüstöt a véneknek, miért akasztottad fel magad? Még egy buktató.

Minden karakterbe bele kell élned magad, de egy ilyenbe aztán különösképpen, hiszen olyan cselekedetei is vannak, amelyeket nem te találtál ki. Persze elvetheted ezeket, és Júdás lehet akár egy 21. századi nagykártyás is, de akkor ezt tudatnod kell az olvasóval, hogy értse, miért cselekszik másképpen a te Júdásod. Ezért nagyon hálátlan a téma, baromira képben kell lenni ahhoz, hogy hitelesen meg tudd írni. Ha pedig az megvan, akkor minden megvan.

2016. ápr. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nem olvastam végig, amit írtál, csak annyit szeretnék mgjgyezni, hogy szerintem a pasi nem a bibliai Júdás, hanem egy Júdás nevű emberke, aki véletlenül szintén áruló. :)
2016. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Félreértesz... Ez nem a bibliai Júdás, csak a névrokona, aki kétezer évvel később élt. És akkor mit javasolsz, mit írjak? Kilencvenkilenc év után valószínűleg megunja azt a helyet, ahol él
2016. ápr. 11. 17:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!