Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha 13 évesen irnák egy könyvet...

Ha 13 évesen irnák egy könyvet, lenne belőle valami vagy csak magamat fárasztom?

Figyelt kérdés

Ugy èrzem hogy csak ugy jön az ötlet. Igen, van hozzà tehetsègem, mert a tanàr is megmondta. Màr a tanàrom segitsègèvel egy törtènetet be is adtunk valami versenyre, ami az internetre is felkerûlt. De ez màr règebben volt. Viszon mèg mindig mikor kell a suliban valami 1 oldalas fogalmazàs csinàlni, èn van hogy több mint 5-8 oldalast csinàlok. Rengeteg tanàrom megdicsèrt. De nem akarok írò lenni. Ez csak hobbi. De azèrt egy àlom is. Szerintetek 13 èvesen irjak könyvet? Nem adnàm ki, hanem a tanàromnak mutatnàm meg, hogy milyenek az esèlyeim. De lehet hogy csak magam fàrasztom ki, mert mondtam hogy nem írò akarok lenni hanem ügyvèd. Ez egy àlom, ahogy màr emlitettem.

Mit javasoltok, irjam meg most a könyvet vagy vàrjak mèg pàr èvet?



#könyv #ötlet #írás #erő #akarat #kitartás #fantázia #könyv íràs 13 èves kènt
2016. júl. 3. 21:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ès csak hogy tudjàtok, hogy nagyon kitartò vagyok mindenhez.

A suliban is 1-õ tanulò lettem.

2016. júl. 3. 21:10
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Egy könyv nem attól lesz sikeres, vagy jó, hogy hány évesen írtad. Nyilván felnőttkorban jobban kialakul a személyiséged és több dolgot látsz meg, ami jó egy könyvnek.

Elsősorban a téma, ami számít. Utána maga stílus, és az írói tapasztalat/tehetség.

Az, hogy te sok fogalmazást írsz, hozzásegíthet, ugyanis fontos a szókincs. De egy könyv merőben más mint egy 10 oldalas fogalmazás.

2016. júl. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Most akkor komolyan akarsz írni vagy csak magadnak? Mert a kérdésből nem egyértelmű. Ha meg amúgy sem akarod kiadatni, akkor nem mindegy?

Azt azért tudd, hogy, amikor a tanár megdícsér, akkor az nem azt jelenti, hogy jól írsz, hanem azt, hogy korodhoz képest írsz jól. A kettő nem ugyanaz. Az annyit jelent, hogyha nem hagyod abba az írást, akkor lehet belőled valami.

13 évesek tetszik vagy sem nem tudnak úgy írni, mint egy rutinos, sokat olvasott, és írt már "kész" író.

Tehát ez mindenféleképp tanulóírás lesz, ha megírod, de egy lépés, ha többet akarsz elérni később.

2016. júl. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mint màr mondtam hogy ez egy hobbi!

Ès mint ahogy egyesek azt a hülye dvd-ès jàtèkokat jàtszàk, èn irhatnàk magamnak egy könyvet, hisz szàzszor többre megyek vele mint azok. Mint ahogy mondtad hogy felesleges, nekik is felesleges. Mint nekik az szòrakozàs, ez nekem is az. Èn csak megkèrdeztem hogy kifàrasztana-e?! De ti ugysem ismertek! De azèrt köszi a tàmogatàst a legelsõ írònak.


De te màsodik írò, jobb vagy-e, vagy csak te is azt a hülye dvd-jàtèkot nyomod? Nem azt mondom hogy az sz*r, mert èn is jàtszottam a baràtaimnàl olyat, csak azt mondom jogy az az igazi semmi tevès.

Míg màs pròbàlkozik többremenni az èletben, a többiek pedig kinevetik míg õk mègpocsèkabbak az egèsz vilàgon.

Szeretnèk többremenni az èletben, szeretnèk lenni VALAKI! Elnèzès hogy nem olyan vagyok mint te KEDVES MÀSODIK ÍRÒ aki csak kommentàlni tud jol màs tanàcskèrõ kèrdèsère.

2016. júl. 3. 21:34
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező, tényleg érettebb vagy a korodnál.


Ugyanis akkora tahó vagy ennyi idősen, hogy sok huszonéves nincs ekkora.


Vegyél vissza az arcból, mert ÍRÓ MÉG NEM VAGY, bunkó viszont már igen.


Ahhoz meg nagyon fiatal vagy.


Elnézve a válaszodat és a stílusodat inkább hagyd a fenébe az írást, előbb tanulj meg fogalmazni mert láthatóan nem megy.

2016. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Már itt is elég zagyván, összeszedetlenül nyilvánulsz meg, a nyelvhelyességed sem tökéletes. Valahogy elég gyerekesnek tűnsz, aki próbál felnőttnek hangozni.


Nyilván ezzel nincs baj, mert 13 éves vagy, várhatóan fejlődsz. De a dolgok mostani állása szerint te a mai állapotoban nem fogsz értékelhető könyvet alkotni.

Nyilván gyakorolni lehet, kell is, ha téged ez érdekel. Fejlődni mindig lehet.


Ha jólesik, írj. De ne legyenek hatalmas elvárásaid. 13 évesen még nem vagy kész, sokat formálófsz még minden szempontból. Simán lehet, hogy 35 évesen találod meg a te képességeiddel jól működő dolgot, vagy akkora fejlődik ki valami tehetséged teljesen.


13 évesen arra alapozni, hogy te most író akarsz lenni eléggé valóságtól elrugaszkodott dolog. Nincs semmi szégyen alázatosan, lassacskán haladva fejlődni, mert általában ez így működik. Most még messze nem vagy kész.

2016. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Legelőször javaslom sűrűn olvasgatni a helyesírási szabályzatot. Borzasztóan írsz, fájdalom a szemnek. Nem, nem a fordított ékezetekre gondolok, hanem az "írnák", az "1-ő" és ehhez hasonló gyöngyszemekre.

Mellesleg a tanár is tévedhet a tehetségedet illetően.


Tudod, mit? Írd meg, és mutasd meg a tanárodnak. Ettől aztán senkinek sem lesz sem jobb, sem rosszabb.

2016. júl. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Rémes a helyesírásod, és a fogalmazásod se túl jó. Szerintem ezekre kéne gyúrnod először, nem az arcodra.
2016. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
92%

Sok dologban csak ismételni tudom az elődeimet.


Pl az általad "lehordott" kettes válaszolót: akkor most komolyan alkotsz, vagy csak az íróasztalodnak? Mert azt írod, hogy már küldtél be írást pályázatra, de közben meg bizonygatod, hogy ez csak hobbi. Ez enyhén paradox.


A fogalmazásod olyan, mint egy fontoskodó tízévesnek. Ez nem feltétlenül ural arra, hogy hogyan írsz (én is kreáltam már olyan fogalmazáat, hogy a hajam hullott, mikor visszaolvastam), de ha így is írsz, az régen rossz.


"...van hozzá tehetségem, mert a tanár is megmondta." Ennél a résznél azt hittem megskalpolom magam. Én is mutattam firkálmányt tanárnak és rommá dícsérte. Aztán egy random facebook csoportba kitettem, hogy bétázzák. Azóta is korrigálom. Szóval egy tanár áldása még nem mérvadó.


Osztályelső vagy? Kit érdekel? Meg úgy egyébként is hogy jön a témához?


Téged miért zavar, hogy a többi osztálytársad gépen játszik? Ettől ők miért kevesebbek? És miért lenne értelmetlen? Ha ők élvezik, és ez szórakoztatja őket, akkor már nem elfecsérelt idő. Nem azt mondom, hogy egy nem baj, ha egy képernyő előtt élik le az életük, de nem függő szinten belefér.


És ebből következik: miért fárasztana le az írás, ha szereted csinálni? Nert szereted? Ha nem, és csak azért csinálod, hogy te légy az osztály eminens gyökere, akkor hagyd abba. Felesleges.

2016. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 RoseTyler ***** válasza:
100%

Mire akarsz várni? Ahhoz, hogy értékelhetőt írj, gyakorolni kell. Sokat, évekig.

Fiatal vagy, ezért lehetőség szerint a korodnak megfelelő témákat válassz, különben hiteltelen lesz bármennyire is erőlködsz majd. Ettől függetlenül, persze, nyugodtan írj bármit, amihez kedvet érzel, mert végül csak előnyödre válik.

A tanáraid véleményét fenntartással kezeld, hiszen nekik az a dolguk, hogy támogassák a diákjaik fejlődését. Ezért igyekeznek motiválni, akit lehet, és megeshet, hogy olykor kicsit túloznak, esetleg elfogultak is. De ez nem baj, hiszen a pozitív visszajelzés általában kedvet ad az embereknek az alkotás folytatásához.

Semmilyen kreatív tevékenység nem felesleges. Ha élvezettel csinálod, és fejlődsz benne (akár írás, akár rajzolás, akár zene stb.), akkor mindegyik tud új látásmódokat adni és fejleszteni valamiben, amit később az élet más területein is használhatsz majd, ha elég ügyes vagy.

Ha pedig szeretnéd, hogy bárki is kedveljen a későbbiekben, akkor ideje visszavenni az arcodból. Ha ez nem fontos, akkor mindegy.

2016. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!