Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha 13 évesen irnák egy könyvet...

Ha 13 évesen irnák egy könyvet, lenne belőle valami vagy csak magamat fárasztom?

Figyelt kérdés

Ugy èrzem hogy csak ugy jön az ötlet. Igen, van hozzà tehetsègem, mert a tanàr is megmondta. Màr a tanàrom segitsègèvel egy törtènetet be is adtunk valami versenyre, ami az internetre is felkerûlt. De ez màr règebben volt. Viszon mèg mindig mikor kell a suliban valami 1 oldalas fogalmazàs csinàlni, èn van hogy több mint 5-8 oldalast csinàlok. Rengeteg tanàrom megdicsèrt. De nem akarok írò lenni. Ez csak hobbi. De azèrt egy àlom is. Szerintetek 13 èvesen irjak könyvet? Nem adnàm ki, hanem a tanàromnak mutatnàm meg, hogy milyenek az esèlyeim. De lehet hogy csak magam fàrasztom ki, mert mondtam hogy nem írò akarok lenni hanem ügyvèd. Ez egy àlom, ahogy màr emlitettem.

Mit javasoltok, irjam meg most a könyvet vagy vàrjak mèg pàr èvet?



#könyv #ötlet #írás #erő #akarat #kitartás #fantázia #könyv íràs 13 èves kènt
2016. júl. 3. 21:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hogy a szókincsed, helyesírásod milyen én azt nem tudhatom. Azt sem, hogy mennyire jól írsz... de ha tanarod azt mondta, oké. Nem feltétlenül de idősebben szebben fogalmazunk. 13 évesen nemigen fogják kiadni, hidd el. Először blogolj! Kezd könnyű, rövid történetekkel, majd hosszabbal. Ez nem két hónapos dolog. Ha sok pozitív visszajelzést kapsz az olvasoktol, híres a blogod stb. akkor jöhet a magyartanarod. Sok hozzáértő embert kérdezz meg, a még! rövid történeted kapcsán, jöhet valamelyik kiadó. PRÓBÁLKOZÁS!
2016. júl. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Néhány jó tanács egy névtelen valakitől, aki már lassan tíz éve ír hobbiból:


1. "Míg màs pròbàlkozik többremenni az èletben, a többiek pedig kinevetik míg õk mègpocsèkabbak az egèsz vilàgon."

Egy író nem gondolkodhat így. Az egyik legfontosabb része a jó írásnak a jó karakteralkotás, az meg csak akkor megy, ha empatikusan és nyitottan állsz az emberekhez, és nem csak az foglalkoztat, aki csupa nagybetűs VALAKI, hanem az utolsó elbarmolt életű senki is.


2. Nagyszerű, ha van hozzá tehetséged és csak úgy jönnek az ötletek, de ez nem elég ahhoz, hogy jó történeteket írjál. Gyakorolni kell, tudatosan szerkeszteni, kidobni a legjobb ötletek felét; az első próbálkozásokat valószínűleg jó párszor át is fogod írni, mire elégedett lehetsz vele. Gyakorlat teszi a mestert.


3. Ha csak hobbi, akkor egyszerűen leld benne örömödet, és más nem számít. Ha viszont úgy érzed, hogy csak magadat fárasztod vele, akkor tényleg semmi értelme. Élvezd!


4. Attól nem leszel jobb, hogy vársz pár évet. Ha abban a pár évben gyakorolsz, sokat írsz és hallgatsz az építő kritikára, akkor viszont sokat fejlődhetsz.


5. Ettől függetlenül írd meg az ötletedet most, mert pár év jó eséllyel csak nevetni fogsz rajta, annyit fog változni a személyiséged és a stílusod. Akkor már jobb ötleteid lesznek. Az első pár történetből csak tanulni lehet: felbecsülhetetlenül értékes tapasztalat lesz belőlük, de "valami" nem.


6. Soha nem lesz tökéletes, de egy idő után muszáj befejezni és a következő ötletbe kezdeni.


Sok sikert!

2016. júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
*pár év múlva jó eséllyel
2016. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Aki ide kommentelt, mindenkinek igaza van. Még pár napig én is 13 éves vagyok, és nagyon szeretek írni. Igen, nekem is mondták a tanárok, hogy nagyon jól fogalmazok, blablabla, megkérnek, hogy írjak a suliújságba, a megyei Naplóba, de én emiatt nem szállok el magamtól. Mert a tanár bíztat, segít, és attól még mindenkinek van hova fejlődnie. Neked is, nekem is. Én tudom, hogy vannak hibáim, ismerem őket, és igyekszem javítani. Még februárban kezdtem el egy könyvet, pár fejezet híján most fejeztem be. És ahogy visszaolvasom a "könyv" elejét, látom, hogy mennyit fejlődtem. Látom, hogy honnan indultam, hol tartok most. Tudom azt is, hogy nem a legnagyobb szám az a történetem, de megérte írni, mert megalapozott mindent, tapasztaltabb lettem, fejlődök. Úgyhogy neked mi problémád lenne abból, ha megírod? Nem várhatod el azt, hogy olyan hű de jó legyen, mert 13 évesen nem fogsz úgy írni, mint pl Leiner Laura, vagy Stephen King, vagy más hatalmas író. Miért fárasztanád magad azzal, ha írsz egy könyvet? Akkor írd meg ha tényleg szereted csinálni, és nem csak "benyalni" akarsz. És az meg, hogy jön ide, hogy osztályelső vagy? Az nem ehhez tartozik. Képzeld, én is "kitűnő" tanuló vagyok, úgy, mint még sokan mások. De lehet, hogy ha valaki nem szín ötös, az mégis többre fogja vinni az életben. Szerintem nem is vagy fejlettebb korosztályodnál, csak többnek képzeled magad. Szóval a témához visszatérve én azt javaslom, hogy állj neki, ha szeretnéd, ha nem, akkor meg felesleges. Mert fejlődni lehet vele. De tökéletes nem lesz. Senki írása sem tökéletes...
2016. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tudod mi kell a jó könyvhöz?

Az, hogy tudjon az író HEJESEN IRNI :) HELYESEN ÍRNI! NEM KELL NAGYKÉPŰSKÖDNI, SZERINTEM A TANÁROD CSAK LE AKAR KOPTATNI, MERT ÁLLANDÓAN A HÜLYE ,,ÍRÁSAIDDAL'' ZAKLATOD! SZÁNALMAS VAGY!

2017. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ilyen borzalmas helyesírást azért egy könyvben rossz látni. "Írnák"... ezt többes szám harmadik személyben írtad. Az írnék lenne. A többit meg ne is nézzük.
2017. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!