Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok angol nyelvű...

Ajánlanátok angol nyelvű könyveket?

Figyelt kérdés
Éppen a felsőfokú nyelvvizsgámra készülök és előtte szeretnék pár angol nyelvű könyvet kivégezni!
2016. júl. 9. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha felsőfokúra készülsz, akkor nyilván tudsz normálisan angolul, nem bébi szintű könyveket vársz. Szóval itt már csak az szab határt, hogy téged mi érdekel. Írj egy kicsit magadról. Mit szeretsz? Melyik könyvek/filmek/sorozatok tetszettek, melyikek nem?
2016. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szeretem a romantikus sztorikat, thrillereket, krimiket! Nagyon szeretem azokat a könyveket, amikben van valami rejtély (Pretty Little Liars) vagy az egyszerű és pont ezért szerethető tiniregényeket (de azért ne legyen ostoba)!

17/L

2016. júl. 9. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Na, akkor nem én vagyok az embered, én pont a romantikus, meg a tinilányos dolgokat nem bírom egyáltalán :D
2016. júl. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, felső fokú nyelvvizsgához már mindent el kellene tudnod olvasni, amit egyébként magyarul is szoktál, sőt többet is. (Legalábbis amikor én felsőfokúztam még elvárás volt, hogy bármilyen témában meg tudjon az ember nyikkanni, legyen az aktuálpolitika, sport vagy bármi, ami alapjáraton rohadtul nem érdekelt.)


Az érdeklődési köröd alapján én sem vagyok a te embered, de hátha tudok neked hasznosat mondani!

Tapasztalatom szerint a tini könyvek arra jók, hogy ha még nem olvastál angolul könyvet, akkor belerázódj, sikerélményed legyen. Általánosságban elmondható róluk, hogy könnyen érthetőek, nem használnak bonyolult nyelvtani szerkezeteket.


Könyvajánló:

- Rainbow Rowell: Eleanor & Park

- Joanne Harris: Chocolat

2016. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!